Срок за получаване на Accusé.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
DAWN
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 1:07 am

Срок за получаване на Accusé.

Мнение от DAWN »

Здравейте!Искам само да попитам дали има някой който е подал документи до Виена в период от 01.10.2009 и все още няма Accusé.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Срок за получаване на Accusé.

Мнение от Ninushevi »

Ние също пратихме документи към Виена на 12.10 и все още нямаме Accusé . Незнам на какво се дължи това ,най-вероятно са заети с подготовката на предстоящата сесия. Мислим ако не получим и тази седмица да им пишем.Въпреки ,че срока за получаването му е 30 работни дни.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
m.m.
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 6:11 am

Re: Срок за получаване на Accusé.

Мнение от m.m. »

хора, въпросното acuse е най-обикновенна разписка, че парите ви са получени/изтеглени.
не знам защо всички го чакат това акюзе с такова нетърпение...

в някои случаи идва бързо (например при нас, защото беше чек - виждат чека и пращат разписка)
в други се бави повече (при банков превод или плащане с карта, защото някой трябва да им потвърди, че парите са получени)

това е :)
самото акюзе няма никакво отношение към кандидатурата ви.
07.07.2009 FedEx
15.07.2009 Accusé
25.11.2009 Entrevue de sélection à Vienne
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Срок за получаване на Accusé.

Мнение от kikolilokiko »

стойността на акюзето не е малка :) човек се радва ;) че все пак е тръгнала процедурата :) не бива да се подценяват отделните стъпки :)

акюзето идва различно - понякога повече от 30-40 дни
зависи дали има много неработни дни, бг поща и т.н. търпение и учене на френски трябва :)
а ако се забави повече може и да питате във Виена
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Срок за получаване на Accusé.

Мнение от Ninushevi »

m.m. написа: в някои случаи идва бързо (например при нас, защото беше чек - виждат чека и пращат разписка)

При нас също е чек, но явно това не е от значение. Вярно е, че това акюзе не е нещо кой знае какво, но чрез него вече разбираме, че наистина сме в играта и всичко е официално стартирано. :)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Phill
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 5:12 pm
Местоположение: Русе

Re: Срок за получаване на Accusé.

Мнение от Phill »

Акюзето тъй да се каже има специална стойност - първи документ от дългата процедура и съпътстващата я кореспонденция между кандидата и посолството. Като я видиш в пощата си е радост - първите 10 мин. :)
После много бързо стигаш до извода на m.m. :(
Ама само как учтиво ти благодарят за получената сумичка, мале, мале... Направо ти иде да им платиш още толкова ...
Първи урок по френски 18.06.2009
Подадени док. към Виена 29.09.2009
Акюзе 30.10.2009
Писмо TEFAQ 18.01.2010
DAWN
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 1:07 am

Re: Срок за получаване на Accusé.

Мнение от DAWN »

Благодаря на всички.Точно затова се притеснявам кога ще го получа, че да разбера дали всичко е наред с превода понеже имах малко проблеми при пускането на сумата.Понякога попадаш на начинаещи в банките.Обясняваш едно, те разбират друго.То и аз толкова добре обяснявам :D
marior
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 11:05 am
Местоположение: sofia

Re: Срок за получаване на Accusé.

Мнение от marior »

Здравейте на всички
и ние пуснахме документите до Виена някъде края на септември началото на октомври както и да е след малко забавяне дължащо се на наш пропуск при попълване на документите получихме въпросното акюзе, но аз още преди бях стигнал до извода на колежката, че тази разписка не ми решава проблема, а именно кога ще е точната дата, та въпроса ми е някои получил ли е вече дата от изпратилите и ако да за коя сесия е. Също така ми и любопитно някои дали из звънял по телефона и става ли да си хортуваме на английски с франсетата от консулството, защото започнах сериозно да се притеснявам, че писмото с датата се е погубило някъде. Та ако имате подобен случай или някаква идея пишете благодаря предварително на отзовалите се.
Di_82
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 2:52 am

Re: Срок за получаване на Accusé.

Мнение от Di_82 »

Привет,

Ние изпратихме нашите документи в началото на септември и получихме акюзе на 1-ви октомври. Оттогава ни вест, ни кост. Дори писахме на Лиза, за да проверим дали всичко е наред, тъй като бяха зачестили проблемите с пощите, но никой не ни отговори.... Така че просто си чакаме. Не вярвам да ни пратят нещо преди началото на другата сесия, която вероятно ще е някъде юни месец...
Публикувай отговор