Сестра ми е в Канада

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Сестра ми е в Канада

Мнение от irincam1 »

Имам сестра която от 7 год. е в Торонто - кандидаствала е за имиграция в Квебек . Но по стечение на обстоятелствата се установи направо в Торонто . Ако аз кандидаствам за имиграция в Квебек дали факта че тя е заминала за Квебек а се е установила в Торонто няма да ми изиграе лоша шега !?!?!? Дали да опоменавам този факт още при първоначалното попълване на документите или да го "премълча " !?!?!?!?
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
Аватар
m.m.
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 6:11 am

Re: Сестра ми е в Канада

Мнение от m.m. »

брат ми също е в Торонто от 7 години... но никъде в документите, които попълваш за Квебек няма въпрос дали имаш роднини живеещи в Канада, има въпрос само за такива живеещи в Квебек. Което означава, че няма къде да го споменеш дори и да искаш.

На самото интервю обаче, ако те попитат е добре да не лъжеш. Тоест кажи си, че имаш сестра там и толкова. Не е проблем. На последната сесия имаше момиче със сестра близначка в английската част и каза, че дори не са я питали за нея. Така че споко и си действай по процедурата :)
07.07.2009 FedEx
15.07.2009 Accusé
25.11.2009 Entrevue de sélection à Vienne
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Re: Сестра ми е в Канада

Мнение от Mi6o76 »

Моят съвет е да не казваш.Ако ти трябват подробности,можеш да ни пишеш на лични.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Philip1747
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 6:19 am

Re: Сестра ми е в Канада

Мнение от Philip1747 »

да ти кажа честно няма как да скриеш факта че сестра ти е в торонто.а относно това дали ще ти е изиграе лоша шега съм убеден на 90% че ще е проблем тъи като те са кандидатствали по кебекарската а са се установили в федерална част.всичко зависи от вас за напред но един съвет от мен недеи да криеш нищо поради простата причина че няма как да го скриеш гарантирам ти просто.защотото ако минеш интервюто попълваш документи до букурещ в които описваш всички свои роднини каде живеят на колко години са и тн. моят съвет е да си напишеш всичко и да се надяваш да не те резнат заради сестра ти можеби с деклариране че ще живеете в квебек може да гарантираш но нямам представа дали това ще стане желая ти успех
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сестра ми е в Канада

Мнение от Linko »

Никой от предполагащите, че случаят със сестрата на irincam1 ще навреди на нейната процедура не казва как точно ще навреди. Това със "рязване"-то и всякакви други подобни - порязване, клъцване, отрязване и т.н. тъпизми са абсолютни измислици.
Припомням, че има 10 фактора за селекция и сестрата в Торонто, минала по квебекарската процедура, може да окаже влияние единствено върху фактор 10. Адаптивност. И при това този фактор съдържа оценка на три отделни елемента, два от които също нямат никаква връзка със сестрата и какво е правила тази сестра. Ето какво ще рече оценката за адаптивност:

- познанията за Квебек, като в това число: всичко което се отнася за пазара на труда и за конкретния сектор на икономиката, в който кандидата смята да работи и за условията на живот и дейност;

- познанията относно конкретните стъпки (процедурата), които трябва да се предприемат, за да се улесни социално-икономическата интеграция, в това число усъвършенстването на френския или английски език, или да се придобие разрешение за практикуване на професията или друга регламентирана дейност, а също така всяка една друга процедура водеща до улесняване процеса на интеграция на новия имигрант;

- личните качества на кандидата от гледна точка на неговите професионални качества и дейност, и по-конкретно способностите му за преценка на собствените възможности за реализация, познанията за трудностите свързани с процеса на имиграция и всичко друго което е свързано с този процес.

По старите правила максималната оценка по фактор 10 бе 8 т. а по новата - 6 т., давани от интервюиращия след интервюто. Та значи от тези 6 т. заради личните качества т.е. дори да предположим липса на желание да се установят в Квебек да се отнемат най-много 2 т. Това ли е страшното "порязване" за което се говори тука.
Защото не виждам как може наличието на сестра в Торонто да намали точките за образование, за възраст, за трудов стаж, за езикови познания и т.н. А може би някой от "знаещите" ще ми обясни?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Absent
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 3:52 am

Re: Сестра ми е в Канада

Мнение от Absent »

Абе,Philip1747 , а червени камъни дали няма да валят,а?
Аватар
thunderbolt
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 5:44 am

Re: Сестра ми е в Канада

Мнение от thunderbolt »

СПоред мен неговата идея е дали при наличието на роднина във английската част няма да го спъне от позицията да не си помислят,че ще отиде при нея а няма да остане в Quebec което е напълно вазможно и нормално.

Замислете се ако всеки от вас има брат или сестра там дали ще остане у Квебека или ще отиде при собствената си плът и кръв.

Според мен недей да лъжеш.Ще те разберат имат информация за всичко и нали знаеш на лъжата краката са къси понякога....Но си прецени сам.
Успех.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сестра ми е в Канада

Мнение от Linko »

Не само да си мислят, ами да са и 100 % убедени, че ще отиде при сестра си в Торонто след получаването на визата, то пак не можем да говорим за "спъване". Освен ако не зависи кандидатурата им изцяло от тези 2 т. дето може да им намали интервюиращият от 6-те точки за адаптивност.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Сестра ми е в Канада

Мнение от irincam1 »

Сърдечно благодарим на всички които са ни отговорили и на тези които тепърва ще го направят !!!!!!!!!!!!!!!!!
Има ли други кандидати за емигр. в Квебек пред които е стоял и стои подобен казус ?????
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
Philip1747
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 6:19 am

Re: Сестра ми е в Канада

Мнение от Philip1747 »

Absent нямам представа какъв си,но аз говоря така защотото малко или много съм се интересувал и съм разговарял с компетентни хора по тази тема.такаче твоито мнение ни наи малко не ме интересува

Linko мога много лесно да се обоснова защо мисля че има вероятност да не ги дпуснат напред хората.Единият съфорумник много правилно предположи какво имам предвид,не е нужно да го режат в нкояи от тея фактори които ти си писал,достатъчно е на интервюто да им кажат сори но френският ви не е достатъчно добър и това е,точно защото няма как да докажеш че те режат точно поради тази причина че сестра ти е в англииската част,има хора пострадали от такова отношение.ни наи малко искам да отказвам човекът да кандидатства всеки има глава на раменете си за да мисли с нея.Сори че изказвам негативни мнения но предпочитам да съм искрен
Philip1747
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 6:19 am

Re: Сестра ми е в Канада

Мнение от Philip1747 »

Absent нещо умно ще кажеш ли?или само се изцепваш?
Аватар
m.m.
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 6:11 am

Re: Сестра ми е в Канада

Мнение от m.m. »

Моля ви, стига сте стряскали народа...

Пак ще се повторя - на лятната сесия тази година една от кандидатките (водещ кандидат btw) имаше сестра-близначка, която е заминала по Квебекската процедура преди няколко години, но сега живее в Английската част и НЕ Е ИМАЛА проблем на интервюто. Със сигурност интервюиращият е знаел, че има сестра-близначка... Според мен не е добра идея да се лъже и маже за близки в Канада. Вие в крайна сметка заминавате заради себе си и интервюиращият ви пуска заради вас самите, а не заради роднините ви.
07.07.2009 FedEx
15.07.2009 Accusé
25.11.2009 Entrevue de sélection à Vienne
Philip1747
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 6:19 am

Re: Сестра ми е в Канада

Мнение от Philip1747 »

m.m от части съм съгласен с теб радвам се за това момиче но според мен е имала късмет или по някакъв начин ги е убедила че ще се засели в квебек,не искам да стряскам никои просто исказвам мнение защото наистина има пострадали от такова отношение,разбира се има и хора които са минали нещата са много относителни но е по добре да се знае какви са възможностите за развитие искренно се надявам човекът да кандидатства и да успее
kamentsonev
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:28 pm
Местоположение: Varna-Монреал

Re: Сестра ми е в Канада

Мнение от kamentsonev »

И аз съм съгласна с m.m.,оценяват теб,а не роднините ти!И по добре да не криеш защото при всички положения ще разберат, брат ми живее в Канада и когато подавахме докс във Виена пратих копие от акта му за раждане и адреса му в Монреал,а на самото интервю не са ме питали за него с някакви подробности.Даже мисля,че те оценяват присъствието на роднини от които респективно можеш да очакваш и голяма подкрепа и това не зависи в коя част на Канада живеят!Успех!
документи Виена-30.10.08
акюзе-25.11.08
пол.покана-05.05.09
интервю-09.06.09
документи Букурещ-29.06.09
баркодове-29.07.09
медицински формуляри-05.08.09
направени медицински-13.08.09
медицински-ОК-08.09.09
покани-18.09.09
визи-19.10.09
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сестра ми е в Канада

Мнение от Linko »

Philip1747 написа:Linko мога много лесно да се обоснова защо мисля че има вероятност да не ги дпуснат напред хората.Единият съфорумник много правилно предположи какво имам предвид,не е нужно да го режат в нкояи от тея фактори които ти си писал,достатъчно е на интервюто да им кажат сори но френският ви не е достатъчно добър и това е,точно защото няма как да докажеш че те режат точно поради тази причина че сестра ти е в англииската част,има хора пострадали от такова отношение.ни наи малко искам да отказвам човекът да кандидатства всеки има глава на раменете си за да мисли с нея.Сори че изказвам негативни мнения но предпочитам да съм искрен
Tова не е обосновка а приказки от 1001 нощ, измислени от неуспели кандидат-имигранти, на които им е трудно да си признаят, че просто са се издънили. :)
Приказката си я бива обаче, хитро е измислена така че да не може да бъде оборена. Няма значение, че стотици други хора не са ги "поразяли" заради роднини в Канада, минали по квебекарската процеудра и установили се другаде. За издънилите се това ще е причината докато свят светува и нищо не е в състояние да промени това им убеждение. Разбирам ги, но не разбирам хората дето им вярват на глупостите. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор