федерална процедура ИЛИ емиграция в Квебек

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: федерална процедура ИЛИ емиграция в Квебек

Мнение от kill_u »

Ако си програмист, защо не пробваш да намериш работа в Европа. Ако пък ти е голямо желанието за Канада, пробвай първо в Щатите да намериш работа като програмист и после ще пробваш за Канада. Не знам как стоят работите за Канадските програмисти, но май не са най - търсените професии. Освен това ако решиш по федералната процедура наистина трябва да влизаш в 38-те професии иначе просто няма смисъл мини си по Квебекската процедура.
Виж тук излизат обяви за работа в чужбина.
http://www.linux-bg.org/forum/index.php?board=19.0

На какво програмираш между другото?
evlogi.antonov
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:10 am

Re: федерална процедура ИЛИ емиграция в Квебек

Мнение от evlogi.antonov »

kill_u

пиша на C#, ASP.NET, MS SQL..... WEb предимно
не искам Европа, при мадама отивам там, която вече има имигрантска виза
Още от сега да вметна - не е българка и неща от сорта, че сме двойка няма как да минат
:(
и разбира се другата причина е, че не ме кефи тука. Бачкам си, печеля по-програмистки - не е много, но стига за нормален живот, но просто не ме кефи тука... а и другата причина де :)



hadministratora

това с 2те години стаж, че ги губя според теб и няма да ми ги признаят ме разсипа :(
лошо
ти вероятно имаш предвит че няма да ми ги признаят и за федералната и за квебек, нали?
ако да, това силно би променило плановете ми за имиграция въобще. Имам предвид трябва да помисла за нещо, различно от нормалните процедури, защото с 2 години стаж признати го закъсвам с точките.... :(



Аз съм си мислил и за други начини, но още не сам правил по-задълбочено четене по тях

1)
Някакси (назнайно как) да си намеря работа, някой който да се навие да мине през процедурите. Трудно ми се вижда.. Не знам дали е възможно, ако договориме достатъчно ниска заплата и 1-2 годишен договор дали биха се навили като по този начин ще им бачкам по-евтино... ?? Парите при мен не са главен фактор. На първо време бих се задоволил с толкова, кокото да се издържам...

2)
Магистратура - тук още не съм проучил нищо - какви изпити по англииски, GMAT и т.н трябва да издържа, кога са записванията, какви са таксите, имам ли право и да поработвам през това време... Не бих ви молил да отговаряте преди самия аз да съм ровил по въпроса, но ако някой знае и му се занимава да нахвърля няколко изречения по темата би било супер...

3)
Възможно ли е с туристическа виза, или път студентска, да се ожена за легална имигрантка (но не гражданка) и да ми оправи статуса там? В моя случай имаме посещения, снимки, една камара емаил-и, но общо съжителстване не. Може би тук бихте могли да помогнете или по-скоро с адвокат би трябвало да се говори?


Благодаря, че писахте на предходния ми пост и на евентуалните отговори на този. Евала хора, че си правите труда много от вас вече преминали през тия неща все още да пишете и да помагате на другите!!!
3.2.2010 - док. до Виена
19.2.2010 - акюзе изпратено
25.2.2010 - акюзе получено
27.4.2010 - покана за интервю
24.5.2010 - интервю - успешно
1.7.2010 - док. до Букурещ
17.7.2010 - баркодове
20.8.2010 - медицински
27.12.2010 - покана за визи
3.2.2011 - визи
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: федерална процедура ИЛИ емиграция в Квебек

Мнение от hadministratora »

evlogi.antonov написа:...това с 2те години стаж, че ги губя според теб и няма да ми ги признаят ме разсипа :(
лошо
ти вероятно имаш предвит че няма да ми ги признаят и за федералната и за квебек, нали?...
Имам предвид само федералната процедура, тъй като само нея познавам добре. Все пак не забравяй че можеш да им напишеш защо си бил на друга длъжност и дори има вероятност да приемат обяснението. За Кебек нищо не мога да кажа.
evlogi.antonov написа:3)
Възможно ли е с туристическа виза, или път студентска, да се ожена за легална имигрантка (но не гражданка) и да ми оправи статуса там? В моя случай имаме посещения, снимки, една камара емаил-и, но общо съжителстване не. Може би тук бихте могли да помогнете или по-скоро с адвокат би трябвало да се говори?
Ако тя е permanent resident мисля че може да те спонсорира ако се ожените, но не знам подробностите. Ако ми остане време ще погледна и ще опитам да ти резюмирам.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: федерална процедура ИЛИ емиграция в Квебек

Мнение от hadministratora »

evlogi.antonov написа:3)
Възможно ли е с туристическа виза, или път студентска, да се ожена за легална имигрантка (но не гражданка) и да ми оправи статуса там?
Мисля че е ъзможно. Виж на тази страница. Прочетох доста по въпроса, но никъде не видях изискване да сте женени отдавна. Изглежда че може да отидеш с тур. виза и да се ожените, а след това да направите една процедура за спонсорство на съпруг.

Успех!
evlogi.antonov
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:10 am

Re: федерална процедура ИЛИ емиграция в Квебек

Мнение от evlogi.antonov »

благодаря ви за отговорите!

добре, а знаете ли някой адвокат или човек, който наистина е навътре в законовите нещя (за предпочитане в софия или поне в българия, но може и в Канада да е). Бих искал да се свържа с него/нея, да разкажа точно какъв ми е случая и да помислим за всички възможни първоначални и последстващи стъпки, които бих могъл да предприема.

Имам на ум няколко сценария и бих искал да видя какви са рисковете, шансовете за успех и т.н.

Бързам с това, защото сред идеите ми е и тази за магистратура в Канада, а там има deadline-и след 1-2-3 месеца, до когато трябва да потготва документите.

Мисля, че някъде из темите видях в подписа на съфорумник линк за такъв сорт услуги, но не помна кой съфорумник беше точно и не мога да го открия.

Бих могъл да ви ги опиша идеите, но не искам да ви отегчавам, защото са малко връткави...
3.2.2010 - док. до Виена
19.2.2010 - акюзе изпратено
25.2.2010 - акюзе получено
27.4.2010 - покана за интервю
24.5.2010 - интервю - успешно
1.7.2010 - док. до Букурещ
17.7.2010 - баркодове
20.8.2010 - медицински
27.12.2010 - покана за визи
3.2.2011 - визи
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: федерална процедура ИЛИ емиграция в Квебек

Мнение от Ninushevi »

Привет отново. Аз чак сега чета някои писания, понеже отсъствах близо 10 дена.Благодаря за изчерпателните обяснения. Ние такак или иначе сме решили да се заселваме в Квебек и, поне засега, нямаме намерение чрез тази процедура да ходим във едралната част. Нашите кръстници са в Монреал, а също и много други приятели и това накланя доста везните. Надявам се няма да съжалявам! Относно финансовата част на процедурата - федералната наистина може да е по-скъпа, но ако не се вземат предвид средствата, дадени за уроци и курсове по френски при Квебекската. Не знам дали всички сте чели из другия форум, но се говори за някакви суми от порядъка на 7-8-10 хил. лв. за цялата процедура. А това си е доста. Ние до тука сме дали около 800 лв замо за уроци по френски, а има няма 2 месеца учим. С тея темпове много бързо ще набъбне тази цифра, което малко ме притеснява. Вярно, че ние учим доста систематично и подробно. Ще видим докъде ще ни стигнат силите. От вашите съвети се ориентирам май вече окончателно по Квебекската процедура и ще чакаме "попътен вятър"!
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: федерална процедура ИЛИ емиграция в Квебек

Мнение от 7George »

Не знам дали всички сте чели из другия форум, но се говори за някакви суми от порядъка на 7-8-10 хил. лв. за цялата процедура. А това си е доста.
Ами доколкото си спомням парите в джоба за идване на 2ма по фед. процедура започват от 10 бона и нагоре, отделно другите разходи. Тоест много по-тънко от това едва ли може да се мине, макар и някои хора да успяват и с по-скромни средства. То ще е за сметка на уредена работа, близки хора посрещачи или лишения и несигурност в първите месеци. Имаше вече няколко теми по тоя въпрос във форума.
Embrace your climate change!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: федерална процедура ИЛИ емиграция в Квебек

Мнение от hadministratora »

Ninushevi написа:...Относно финансовата част на процедурата - федералната наистина може да е по-скъпа .... Не знам дали всички сте чели из другия форум, но се говори за някакви суми от порядъка на 7-8-10 хил. лв. за цялата процедура...
Хора! Това че федералната процедура е по-скъпа е мит.

Ето колко струва за мен, съпругата ми и детето федералната процедура:
Изображение

Да, има и други разходи (самолетни билети, пари за първите месеци и т.н.), но те не зависят от процедурата. Без тях просто не можете да се възползвате от иначе положителния резултат.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: федерална процедура ИЛИ емиграция в Квебек

Мнение от kill_u »

При мен изпита по IELTS беше за 305 лева
Нотариалните заверки отидоха до 250 лева
Документите преводи и легализация (като се има предвид, че бюрото са мои хора) ми излязоха къде 450 лева.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: федерална процедура ИЛИ емиграция в Квебек

Мнение от hadministratora »

kill_u написа:При мен изпита по IELTS беше за 305 лева
Нотариалните заверки отидоха до 250 лева
Документите преводи и легализация (като се има предвид, че бюрото са мои хора) ми излязоха къде 450 лева.
Явно имате по-дълга/богата история от нас :) Но тези около 500-600 лв. повече пак не могат да докарат общата цена до митичните 10 000 :shock:

Ако някой е дал толкова пари за която и да е процедура ще е много интересно да разберем подробности.
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: федерална процедура ИЛИ емиграция в Квебек

Мнение от Мими »

7George написа:Ами доколкото си спомням парите в джоба за идване на 2ма по фед. процедура започват от 10 бона и нагоре, отделно другите разходи.
До колкото разбирам става въпрос именно за джобните при кацане, а не за разходите. Ние не сме ги смятали до момента, но най-големите ни разходи бяха за двете такси на посолството, медицинските и ИЕЛТС-изпита на мъжа ми. След това слагам по 600 евро за еднопосочен билет на човек. :wink: Ако трябва да сложим и разходите за зъболекари :lol: аз до момента съм 450лв назад за три корони, но се очертават още. Иначе кой с колко ще каца в Канада си зависи от финансовото състояние.
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: федерална процедура ИЛИ емиграция в Квебек

Мнение от hadministratora »

То е ясно че човек пристига в Канада с колкото може. Но имаше някъде писано че самата процедура струвала толкова. Ако ми остане време да потърся ще пусна и линк :)
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: федерална процедура ИЛИ емиграция в Квебек

Мнение от cocose »

stefuto написа:Здравейте,отскоро реших да пробвам с подаването на документи.Сестра ми е в Канада от 5 год. и ве4е има гражданство дори.Тя обаче е в Квебек,а на мен френският ми е много зле за разлика от английския,който е на ниво фиоология.Както и да е тя ме убеждава да действам по квебекарската процедура,защото било по-бързо и по-лесно,но аз не съм убеден.По федералната процедура набирам повече точки отколкото по тази.Как мислите вие:е ли по-лесно одобряването за емиграция в Квебек от това по федералната процедура?
Благодаря на всички и ви пожелавам успех.
АЗ, както и няколко други познати, вече в канада, когато почнахме процедурата на "идейно" ниво, не знаехме и бъкел френски, но почнахме интензивни курсове, и най-общо казано минеш ли началното ниво (първите 3-4 степени), което е въпрос на 4-6 месеца интензивен курс, смятай че си преизпълнил изискванията за френски за Квебек. Това, както и да покажеш голямо желание и хъс на интервюто, ще ти даде почти 100% гаранция че ще си приет. Също така, при положение че сестра ти е в Квебек (ако правилно съм разбрал), ще убеди напълно интервюиращият че ще е почти сигурно че ще отидеш в Квебек, а и в крайна сметка наистина има голяма доза логика в това.
Какво ще решиш е твой проблем разбира се, но не забравяй че изискванията по федералната процедура са много по сериозни и трудни :beer:
Публикувай отговор