от САЩ В КАНАДА

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
toneha
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 10:49 pm
Местоположение: Канада

Re: от САЩ В КАНАДА

Мнение от toneha »

Здравейте! Иска ми се и аз да попитам :)
В САЩ съм от 3 години с работна виза (H2B) и с годеника ми сме решили да тръгнем по процедурата за имиграция в Канада, но още се двуомим за коя провинция да си подадем документите. Ако има някой минал успешно от щатите в Канада да си каже мнението. Годеникът ще е титуляра, щото е с перфектен английски и френски, а аз само с английски. Минавали сме тестовете и събираме точки и за Федералната част и за Квебек. Просто ако някой знае колко време отнема процедурата от САЩ, ще съм повече от благодарна да си сподели мнението.

Късмет на всички и да сме живи и здрави! :D
Първи пакет документи: 14.01.2010 Монреал
Акюзе: 06.02.2010
Писмо чакане на решение: 31.05.2010
CSQ по пощата: 14.07.2010
Втори пакет документи: 11.08.2010 Бъфало
Баркодове и медицински: 15.12.2010
Медицински направени: 21.12.2010
Phill
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 5:12 pm
Местоположение: Русе

Re: от САЩ В КАНАДА

Мнение от Phill »

toneha аз искам от чисто любопитство да питам защо ще се местите от US в Канада?
Имам и познати и роднини в US и лично аз, ако имах възможност да замина за US легално сигурно въобще нямаше да се занимавам с Квебек.
Моето мнение се базира върху мненията и впечатленията на други хора, но съм склонен да кажа, че щом мнозинството казва, че в US е по-добре, то това би трябвало да е истина. И тъй като моето мнение се формира засега поне от чуждите такива, ще ми е интересно да добавя и вашето към колекцията.
Първи урок по френски 18.06.2009
Подадени док. към Виена 29.09.2009
Акюзе 30.10.2009
Писмо TEFAQ 18.01.2010
Fireman

Re: от САЩ В КАНАДА

Мнение от Fireman »

Phill,може и да не мислят да ходят в Квебек :wink:
toneha
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 10:49 pm
Местоположение: Канада

Re: от САЩ В КАНАДА

Мнение от toneha »

Там е работата Phill, че легализирането тук е много трудно. Както казах ние в момента сме на работни визи, които се удължават на всеки 6 месеца. Покрай кризата президент Обама утежни много положението на такива като нас като промени регламента, по който американските компании кандидатстваха за сертификат, който им позволява да изготвят или удължават работни визи. В един момент разбрахме, че шансовете ни за легално пребиваване на американска земя се стапят... Правителството се опитва да изрита всички като нас.
А впечатленията ми от Америка не са кой знае колко удивителни. Но нека не влизам в подробности :D
Първи пакет документи: 14.01.2010 Монреал
Акюзе: 06.02.2010
Писмо чакане на решение: 31.05.2010
CSQ по пощата: 14.07.2010
Втори пакет документи: 11.08.2010 Бъфало
Баркодове и медицински: 15.12.2010
Медицински направени: 21.12.2010
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: от САЩ В КАНАДА

Мнение от Alisa75 »

Бих казала и моите.
Phill
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 5:12 pm
Местоположение: Русе

Re: от САЩ В КАНАДА

Мнение от Phill »

Fireman не е сигурно, че ако и ние минем успешно квебекската процедура ще отидем точно в Квебек :wink:
Като казах Квебек имах предвид Канада, тъй като повечето кандидат имигранти (засега) минават по Квебекската процедура.
toneha мисля, че аргументите ти са доста убедителни. Въпроса ми първоначално беше изпълнен със скептицизъм, тъй като очаквах отговор от типа "Защото Канада е социална държава", а аз съм силно неубеден в ползата от социализма във всичките му форми.
Иначе не бих могъл да коментирам положението в Америка, тъй като първо не съм бил там и второ истината е различна за всеки отделен индивид. Както в Америка, така и Канада, а дори и в България има успели и провалили се - ако питаш успелите - много е добре, ако питаш провалилите се - ужас. Разликата е, че в България за да успееш в 80% от случаите трябва да извършиш нарушение - административно (да прикриеш това - онова), криминално (да дадеш подкупче), морално (да виждаш, че не е правилно, но да го правиш, защото друг вариант няма), докато в Америка повечето успели (говоря за българи, които познавам) са успели с труд и находчивост.
Не искам да говоря за неуспелите, тъй като това е дълга тема и обикновено е свързана с несполучливия български манталитет.
Първи урок по френски 18.06.2009
Подадени док. към Виена 29.09.2009
Акюзе 30.10.2009
Писмо TEFAQ 18.01.2010
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: от САЩ В КАНАДА

Мнение от bp_de »

toneha написа:Там е работата Phill, че легализирането тук е много трудно. Както казах ние в момента сме на работни визи, които се удължават на всеки 6 месеца. Покрай кризата президент Обама утежни много положението на такива като нас като промени регламента, по който американските компании кандидатстваха за сертификат, който им позволява да изготвят или удължават работни визи. В един момент разбрахме, че шансовете ни за легално пребиваване на американска земя се стапят... Правителството се опитва да изрита всички като нас.
А впечатленията ми от Америка не са кой знае колко удивителни. Но нека не влизам в подробности :D
Мои приятели канадци - местни - все инж. -всеки казва че само да намери нещо и веднага изчезва за Американско.
По тяхни думи - за една и съща работа в Канада плащат по малко.
Като добавим че само на едно малко парче канадска земя на западния бряг не е як замръзляк през зимата..... положението не е розово.

Повечето от съфорумците сравняват Бг и Канада - нещо от сорта в Бг някои взимал 500 лева -в Канада 2000 кад - ясно е накъде клонят везните. Но вие предполагам не сте с Бг заплата при американчетата и кат идеш в канадско и за същото ти плащат по малко е кофти тръпка.
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: от САЩ В КАНАДА

Мнение от koceto77 »

toneha написа: А впечатленията ми от Америка не са кой знае колко удивителни. Но нека не влизам в подробности :D
Ако наистина е така има шанс и тук да са такива. С какво очакваш тук да е по-добре? Иначе нашата процедура за федералната част от Канада за Канада (през Бъфало) отне 15 месеца преди 4 години.
toneha
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 10:49 pm
Местоположение: Канада

Re: от САЩ В КАНАДА

Мнение от toneha »

Драги съфорумци,
съвсем не очаквам Канада да ме приеме с отворени обятия и живота ми да стане песен. Просто искам зелена карта, дали за Канада, дали за Америка все тая. Искам да знам, че мога да се установя някъде, да имам дом, да си купя мои чинии, пердета, легло, да знам, че съм вкъщи(образно казано)
Решихме да се запътим към Квебек, сега си търся уроци по френски, превеждаме дипломи и ще подаваме пък квото стане.
Първи пакет документи: 14.01.2010 Монреал
Акюзе: 06.02.2010
Писмо чакане на решение: 31.05.2010
CSQ по пощата: 14.07.2010
Втори пакет документи: 11.08.2010 Бъфало
Баркодове и медицински: 15.12.2010
Медицински направени: 21.12.2010
Fireman

Re: от САЩ В КАНАДА

Мнение от Fireman »

toneha,ще се справите,сигурен съм в това.
Не обръщай внимание на някой индивиди в тези форуми.
Следвайте мечтите и желанията си,много успех!
toneha
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 10:49 pm
Местоположение: Канада

Re: от САЩ В КАНАДА

Мнение от toneha »

Благодаря ви, Fireman!
Темите във форума са изключително полезни, с удоволствие ще следя и споделям своя опит в канадското начинание :D
Бях чувала, че от САЩ е доста по-бърза процедурата и сега сами ще проверим истинността на този слух!
Първи пакет документи: 14.01.2010 Монреал
Акюзе: 06.02.2010
Писмо чакане на решение: 31.05.2010
CSQ по пощата: 14.07.2010
Втори пакет документи: 11.08.2010 Бъфало
Баркодове и медицински: 15.12.2010
Медицински направени: 21.12.2010
Fireman

Re: от САЩ В КАНАДА

Мнение от Fireman »

:beer: :beer: :P
Аватар
Дядо Йоцо
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 1:44 pm
Местоположение: Горе на черешата
Обратна връзка:

Re:

Мнение от Дядо Йоцо »

leaf написа:т.е. Процедурата е еднаква за всички.
Няма значение държвата, от която кандидатстващ.
Това абсолютно не е така.
Процедурата е съвсем различна именно съобразно държавата, от която се подава.
Нещастните родни души няма обаче да възкръснат и да се порадват на чудесиите на свободата, на които ние, обръгнали вече, гледаме равнодушно сега и за които те не са сънували даже в най-дивните си блянове!. . .
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Re:

Мнение от Koko »

Дядо Йоцо написа:
leaf написа:т.е. Процедурата е еднаква за всички.
Няма значение държвата, от която кандидатстващ.
Това абсолютно не е така.
Процедурата е съвсем различна именно съобразно държавата, от която се подава.
И в какво точно, според тебе, се състои разликата в зависимост от това от коя държава се подават документите?
Според мене leaf е права и процедурата е еднаква без значение от коя държава кандидастваш.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: от САЩ В КАНАДА

Мнение от leaf »

Дядо Йоцо,
да не забравиш да информираш канадските власти за това, че са забравили да си променят информацията в официалния сайт.
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp
:)
Публикувай отговор