Въпрос за българска банкова карта

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Въпрос за българска банкова карта

Мнение от Pehlivan »

Здравейте,във връзка с карта за теглене на пари искам да попитам.Майка ми дойде тук на гости и си е взела каратата,с която тегли пенсията си в БГ,но понеже ще остане дълго време тук се опасява да не ий източат парите там,може ли да тегли пари тук от Канадските банкомати?казали,че е възможно,ако е така как става това,Картата ий е на ВИЗА с ПИН код.Става ли на банкоматите тук?Благодаря предварително.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Въпрос

Мнение от kapitan »

да,може,щом е Виза,би трябвало да няма никакъв проблем.ако си знае Пин-а,кода,може да тегли от Канада на всеки банкомат с логото на Виза картите.разбира се,ще има такси за тегленето от чужбина.веднъж такса към местната банка и още веднъж към бг банка.колко са тези такси си зависи от съответната тарифа за таксите на тази бг банка.не съм сигурен,но мисля,че таксата на бгската банка е м/у 1-2% от всяка теглена сума + може би или 1,50$ или 2 $ за местната банка.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Въпрос

Мнение от kapitan »

а,сега се сетих.таксите към бгските банки са по принцип една твърда такса+ 1-2% от теглената сума.примерно към ПИБ АД,таксата преди 2 г. беше 5 лв.+ тези 1-2 %.така си спомням сега.не съм убеден напълно,но за самото теглене,може.
radkoM
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 12, 2009 8:07 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпрос

Мнение от radkoM »

....
Последно промяна от radkoM на Нед Авг 09, 2009 4:51 pm, променено общо 1 път.
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Re: Въпрос

Мнение от Pehlivan »

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: Благодаря ви,и аз навивам майка си да не тегли оттука ,че таксите не са малки,тя не в БГ крадат от картите като видят,че тоя месец не се теглят пари и т.н.,затова за нея е по добре да загуби малко отколкото всичките.Нейна работа,още веднъж благодаря ви. :D :beer:
Публикувай отговор