Българи, гласувайте !!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
DVG
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 1:05 pm
Местоположение: Монреал

Българи, гласувайте !!!

Мнение от DVG »

Здравейте, изборната секция в Монреал ще работи до 20:00 днес, така че всички, които не са гласували имат още много време. Гласувайте, всеки глас е важен. Защото ситуацията започва да заприличва на тази при поробването на България от турците преди много години - българите разединени и не искат да си помагат, не ги интересува какво се случва, а турците са единни и следват целта си. Не забравяйте, че не гласувате само за вас, гласувате за родителите си, приятелите и всички познати останали в България. Вярно, че всички български политици са най-малкото съмнителни, но не може заради това да оставим турците да ни се качат на главите, този път легално. Докато сме все още повече от тях да гласуваме и да не им даваме шанс да изпълнят все по-зле скриваните им стремления за превземане на земите ни. Да покажем, че можем поне един път да се обединим и станем като един и да защитим имената си. Гласувайте в името на славната ни история, в името на всички дали животите си, за да я има свободна България!
bate Many
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 am
Местоположение: ot 05.09.2005 Montreal

Мнение от bate Many »

Хора гласувайте , че в Турция не спят !!! Ето цитат от www.btv.bg :Изключително активни са сънародниците ни в съседна Турция. Към обяд там са гласували над 30 хиляди български граждани, по информация на посолството ни в южната съседка.
Каквото и да ви се случи помнете едно : И УТРЕ ЩЕ ИЗГРЕЕ СЛЪНЦЕ !!!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Аз лично днес влязох в църква за да гласувам ;) Ето какво става на място според mediapool.bg:

Заради забраната за продажба на алкохол и тази неделя Mediapool следи рейтингите на най-търсените безалкохолни коктейли, изготвяни от различни маркетингови агенции.

Заведенията в страната са се снабдили с достатъчни количества от свежи продукти за разнообразни напитки, сочат данните на едни от наблюдателите. Според тях към 16 часа над 45 на сто от хората са опитали от тях. Консумацията изглежда така:

- Коктейл "Генерал" – минерална вода от Банкя, сок от бъз, сок от червени боровинки – 38%;

- Коктейл "Московска зора" – квас, кефир, сок от клюква – 17.2%;

- Коктейл "Отсам Босфора" – айрян, анасон, студено турско кафе – 14.5%;

- Коктейл "Болен не лекува” – лимонада, боза, чешмяна вода – 9.6%;

- Коктейл "Синя лагуна" – сок от синя боровинка, сок от синя слива, сок от моркови – 8.2%;

- Коктейл "Спри алкохола" ("Димяща мента") – горещ чай мента с лед – 4.5%;

- Коктейл "Царски" – по тайна рецепта – 3.2%;

- Коктейл "Енергичен вожд" – кисело мляко с нова енергийна напитка – 4.1%.

- Други коктейли – 2.0%.

Бармани и продавачи наблюдават, че интересът към "генералския коктейл" е по-голям, отколкото са очаквали, а същевременно към "царската" напитка - доста вял, макар че в следобедните часове продъжбите са се покачили. Трендът за осналите напитки е в рамките на очакваното, но е възможно да настъпят промени, тъй като в райони отвъд Босфора се наблюдава рязък скок в консумацията на коктейл "Отсам Босфора".
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Българи, гласувайте !!!

Мнение от krimon »

DVG написа: Не забравяйте, че не гласувате само за вас, гласувате за родителите си, приятелите и всички познати останали в България.
... и ако моите родители гласуват за БСП, аз за кого да гласувам ?
За историята на България ли да гласувам ?

Още малко и ще почнете да агитирате точно за кой да се гласува!
Давам моя глас скъпо :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
DVG
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 1:05 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от DVG »

Идеята беше просто да се гласува, ако не си разбрала. Не съм казал на никой за кого да гласува, ама ето, че пак половината народ спи и блее в България. Гласа си го продавай на когото искаш. Не е смешно това с историята, другите народи се гордеят със своята и я ценят, ама при нас май всичко е загубено, всеки живее за деня и никой не мисли какво ще е след няколко години. А само за информация, при сегашните темпове на раждаемост, до 50 години чистите българи ще са колкото циганите и турците, и помисли тогава какво ще е. Ти сега си добре нали, готино ти е и не ти пука май, ама ще имаш деца, дай Боже и внуци и тогава ще е трудно да им се обясни защо в България нищо не е българско. Остани със здраве.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

дай съвети за повишаване на раждаемостта при българите :beer: :beer:

Любопитно ми е, не си длъжен да ми отговаряш, за кого гласува когато в България примиер стана Симеон Кобурготски ? За историята ли гласува ?

Той довърши зачатъците на държавност, да не споменавам какво са сторили на историята ни сродниците му ...
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
kaleko
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 2:21 pm

Мнение от kaleko »

Днес отидох да гласувам имаше много народ. Едната урна се беше напълнила подготвяха нова урна. Такава опашка не бях виждал до сега. За първи път ведях българите обединени и с ясна цел да се премахне влиянието на комунистическо-турския модел на управление да страната. Найстина ми стана много приятно, че българите са така обединени. Дано да има и по-голяма активност в другите два града Отава и Торонто.

Бог да пази България!!!
Това е лично мое мнение, не ангажирам никого с него.
Желая Ви МНОГО КЪСМЕТ!
no_name
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 9:00 am

Мнение от no_name »

krimon написа:Любопитно ми е, не си длъжен да ми отговаряш, за кого гласува когато в България примиер стана Симеон Кобурготски ? За историята ли гласува ?

Той довърши зачатъците на държавност, да не споменавам какво са сторили на историята ни сродниците му ...
Не искам да се заяждам ама я ме светни какво точно са сторили сродниците му на нашата история :?
kaleko
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 2:21 pm

Мнение от kaleko »

Ето временните резултати от избирателен район "Чужбина": http://rezultati.cik2009.bg/results/pro ... ik_32.html

:(
Това е лично мое мнение, не ангажирам никого с него.
Желая Ви МНОГО КЪСМЕТ!
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Мнение от kapitan »

ей,браво на нас!Наистина поздрави на всички,които отидоха и гласуваха и смело чакаха на дългата опашка!Дано не ни се наложи през септември да гласуваме пак,но при тези резултати съм убеден,че ще има стабилно управление.
Ама имаше много хора в Монреал,поне около 12 ч.Доста чакане беше,направо ми се е.....майката,ама поне си дадох гласа.Надявам се следващия път,ако имаме изборна секция в Монреал,организацията да бъде наистина на ниво,защото честно казано такава днес почти нямаше.Имам приятели,които като видяха витата опашка си тръгнаха.
Искам да поздравя всички българи в Монреал за изборната активност,все пак аз видях много хора.Видях и мой познат дошъл от Дръмондвил да гласува в Монреал!Браво на такива хора!Все още нашето самосъзнание не е умряло!
Изцепката на Доган в интерес на истината си изигра ролята и мобилизира явно българите да гласуват масово.Писна ни!
Поздрави и само такъв активен дух!
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Яд ме е че не гласувах. Просто не можахме да отидем. Поздрави на всички и ви благодаря.

Между другото защо в официалния сайт а ЦИК няма Монреал, Ню Йорк, ЛА, Сиатъл. Къде сме ние?
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Мнение от delisted_2 »

thebull написа:Яд ме е че не гласувах. Просто не можахме да отидем. Поздрави на всички и ви благодаря.

Между другото защо в официалния сайт а ЦИК няма Монреал, Ню Йорк, ЛА, Сиатъл. Къде сме ние?
Защото не са преброени резултатите още. Аз гласувах в 6:45 и още имаше хора да гласуват въпреки че на комисията явно и беше писнало и барзаше да затваря. Нещо което ме учуди беше номерът под който ме записаха - 7 стотин и наколко!!!? Надявам се това да не е реалният брой гласували. Към 1 следобед опашката беше чак до улицата и си мисля че повече хора са гласували но номерът наистина ме учуди. В монреал и околностите има сигурно над 15000 българи което означава към 5% дори и по-малко са гласували.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

no_name написа:
krimon написа:Любопитно ми е, не си длъжен да ми отговаряш, за кого гласува когато в България примиер стана Симеон Кобурготски ? За историята ли гласува ?

Той довърши зачатъците на държавност, да не споменавам какво са сторили на историята ни сродниците му ...
Не искам да се заяждам ама я ме светни какво точно са сторили сродниците му на нашата история :?
абсолютно нищо - коалиране с Германия през ПСВ и ВСВ, Първа и Втора национални катастрофи /с такова име са известни в историята, последиците са очевидни в наше време/, изключително авторитарно управление /наричано от комунистите - "монархо-фашизъм"/ довело до засилване на вътрешната съпротива в страна и в крайна сметка намерило подкрепа в широки маси от народа, т.нар. "комунисти" ... Истински бели гълъбчета са Кобургите!
no_name
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 9:00 am

Мнение от no_name »

До кримон

Прочети малко за така наречените Кобурги: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0% ... %D1%81_III

Тука ще вметна, че България е единствената страна от пакта която спасява еврейте от Нациска Германия. Цар Борис умира защитавайки интересите на България.

и после за идването на влас на БКП: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0% ... 1%8A%D0%B4

И после ще коментираме кой колко милее за България. Ти пишеш за първите национални катастрофи ами аз ще спомена последните две:

Жанвиденов 1997 и сегашното управление спряло милиони Евро предприсъединителни фондове. Лично аз никога не бих писал, че моите родители ще гласуват за БСП. Но това си е лично твое мнение. Всеки си има свои виждания и интерпретация на историята. Само ще спомена, че една нация разделена на две (Германия) управлявана от две политически системи историята показа резултите. От тук всеки може да си направи изводите сам за себе си. Аз за себе си ги направих. И никой не може да ме убеди в противното. Не случайно избрах пътя на емигранта при управление на БСП и не случайно избрах на запад не на изток :D . Но всеки си носи кръста както се казва.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

no_name написа:Тука ще вметна, че България е единствената страна от пакта която спасява еврейте от Нациска Германия. Цар Борис умира защитавайки интересите на България.
Българските евреи не са спасени от цар Борис, а въпреки него, благодарение на председателя на НС и обикновени българи. Направи си проверка сам в укипедия :lol:

Останалите глупости нямам време да ги коментирам!
Публикувай отговор