Колко време работи(х)те непривлекателна работа в началото?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Колко време работи(х)те непривлекателна работа, под нивото си ?

Под един месец
6
10%
1-3 месеца
4
6%
3-6 месеца
8
13%
6-12 месеца
9
14%
1-2 години
8
13%
2-5 години
6
10%
над 5 години
3
5%
Започнах "хубава работа" под седмица след идването
7
11%
Не работих под месец преди да почна "хубава работа"
2
3%
Не работих 1-3 месеца преди да почна "хубава работа"
3
5%
Не работих 6-12 месеца преди да почна "хубава работа"
3
5%
Не работих 1-2 години преди да почна "хубава работа"
4
6%
 
Общо гласове: 63
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

kurta007 написа:
7George написа:И що няма отговори: Не работех в началото; И сега не работя;
при някои хора тва няма да е достатъчно,необходимо е да се добави и опциията "...... и в бъдеще не смятам да работя" :lol: :rotfl:
За съжаление при някои индивиди е: "Не смятах да работя, ама... :( "
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

prace написа:
ZanzibarHero написа: ... Има два типа работа за имигранта: Такава, каквато Канадците не искат да вършат и такава каквато не могат да вършат ...
Тази работа, за която говориш не вярвам канадците да не искат и да не могат да я вършат. Това ми прилича на държавна работа и май МНОГО хора биха искали да я вършат. Аз лично много бих искала да се уредя на подобна работа, ама няма да ме огрее скоро :D Особено това, да не говоря много с чаровният ми източноевропейски акцент.
Така като си препрочитам написаното - наистина работа с такива параметри не е лоша ...

Описанието е на моята работа. С малки поукрасявания тук-там ...

Не е държавна. Държавната е мноооого по-добре платена и мноооого по-спокойна (в рамките на тези 8 часа).

Не мога да определя защо някой канадец не се е преборил. Ще ми се да вярвам, че е поради изисквани специфични умения, които аз притежавам, а местните - не. Може да е по-исторически причини - разбирай -шефа не е канадец и няма как подчиненият да е канадец ...

По-вероятно е, обаче, просто заплащането да не е интересно за някой роден и израстнал тук. Известен факт е, че наличието на имигранти, готови да работят каквато и да е работа, натиска цените на труда надолу. От друга страна, по този начин се освобождават много и добре платени работни места за местните, които, ако имаха някаква конкуренция, никога нямаше да успеят да ги заемат.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

ZanzibarHero написа:
prace написа:
ZanzibarHero написа: ... Има два типа работа за имигранта: Такава, каквато Канадците не искат да вършат и такава каквато не могат да вършат ...
Тази работа, за която говориш не вярвам канадците да не искат и да не могат да я вършат. Това ми прилича на държавна работа и май МНОГО хора биха искали да я вършат. Аз лично много бих искала да се уредя на подобна работа, ама няма да ме огрее скоро :D Особено това, да не говоря много с чаровният ми източноевропейски акцент.
Така като си препрочитам написаното - наистина работа с такива параметри не е лоша ...

Описанието е на моята работа. С малки поукрасявания тук-там ...

Не е държавна. Държавната е мноооого по-добре платена и мноооого по-спокойна (в рамките на тези 8 часа).

Не мога да определя защо някой канадец не се е преборил. Ще ми се да вярвам, че е поради изисквани специфични умения, които аз притежавам, а местните - не. Може да е по-исторически причини - разбирай -шефа не е канадец и няма как подчиненият да е канадец ...

По-вероятно е, обаче, просто заплащането да не е интересно за някой роден и израстнал тук. Известен факт е, че наличието на имигранти, готови да работят каквато и да е работа, натиска цените на труда надолу. От друга страна, по този начин се освобождават много и добре платени работни места за местните, които, ако имаха някаква конкуренция, никога нямаше да успеят да ги заемат.
това за натиска на трудовия пазар не е ли част от канадската политика за емиграция?
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

kikolilokiko написа:
ZanzibarHero написа:
prace написа:
ZanzibarHero написа: ... Има два типа работа за имигранта: Такава, каквато Канадците не искат да вършат и такава каквато не могат да вършат ...
Тази работа, за която говориш не вярвам канадците да не искат и да не могат да я вършат. ...
Така като си препрочитам написаното - наистина работа с такива параметри не е лоша ...
това за натиска на трудовия пазар не е ли част от канадската политика за емиграция?
Не, не е държавна политика. Много дълго е за обясняване. Важното е, че крайният резултат изглежда така.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

Лека поправка за Занзибар държавната работа обикновено е 7 часа на ден, инъче браво за работата :D
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

ZanzibarHero написа: ... За мен лично, хубава работа е онази, която ...
Хубава, лоша ... работа ли е, не ми я хвали! 8)

:beer: :beer:
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

VanBC написа: Хубава, лоша ... работа ли е, не ми я хвали! 8)

:beer: :beer:
Точно така, и аз я слагам под 1 знаменател. Въпросът би трябвало да е: "Колко време смятате да работите, преди да се оттеглите и да почнете да преживявате от инвестиции, спекулации и други нетрудови доходи?" Сещам се след туй за социала и брак/съжителство с материално осигурен партньор... :beer: :D
Embrace your climate change!
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

7George написа:
VanBC написа: Хубава, лоша ... работа ли е, не ми я хвали! 8)

:beer: :beer:
Точно така, и аз я слагам под 1 знаменател. Въпросът би трябвало да е: "Колко време смятате да работите, преди да се оттеглите и да почнете да преживявате от инвестиции, спекулации и други нетрудови доходи?" Сещам се след туй за социала и брак/съжителство с материално осигурен партньор... :beer: :D
Абе колко е този социал та все за него говорите? Чувах в Саскачуан, че било около 400$ на месец. Ама не знам вярно ли е. Че това ако е така, кой може да живее с тези пари тук.

Не, че разчитам на социал де....
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

Според зависи!Ако си студент и не си работил,социала е около 900 долара на човек.ако имаш дете и си под минималния доход и то взема около 500 долара социал.на КОФИ-то социала е около 500 долара,толкова е и ако не работиш и не учиш нищо.КОФИ-то обаче като социална помощ е по-изгодно понякога,щото ти плаща и 150 долара социална помощ за градината на детето,докато ако не работиш и не учиш,ти плащат само половината.Ако учат и двамата родители е най-добре.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

IFF написа:Според зависи!Ако си студент и не си работил,социала е около 900 долара на човек
плюс карта за тенис клуб, купони за McDonalds, неограничен интернет и ежемесечно подстригване. :wink:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

ablood написа:
IFF написа:Според зависи!Ако си студент и не си работил,социала е около 900 долара на човек
плюс карта за тенис клуб, купони за McDonalds, неограничен интернет и ежемесечно подстригване. :wink:
Не мога да ти разбера иронията. :shock:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

И колко социал дават на семейство студенти, които не са работили, имащи 2 деца?
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

ablood написа:И колко социал дават на семейство студенти, които не са работили, имащи 2 деца?
Около 900 долара на човек безвъзмездно и 200 заем.На дете ако е до 5 години са около 500 долара безвъзмездно.Не говорим за КОФИ,а за друго обучение.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

само, че вие говорите за Квебек. Там всичко е различно.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

prace написа:само, че вие говорите за Квебек. Там всичко е различно.
Разбира се че е различно,знаеш ли колко хора с перфектен английски и слаб френски си натискат парцалите и живеят тук?
Публикувай отговор