Колегите Ви как реагират на процедурата, която сте почнали

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.

Знаят ли колегите Ви във фирмата където работите за Вашите планове за емиграция?

Да.
7
26%
Не.
16
59%
Отчасти. Казал съм на няколко от тях включително и на началника.
4
15%
 
Общо гласове: 27
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Колегите Ви как реагират на процедурата, която сте почнали

Мнение от kill_u »

Здравейте,
Днес разбрах, че едва ли не всички във фирмата където работя знаят, че кандидатствам за емиграционна виза. Това от една страна ме притеснява с оглед на пропуснати повишения и други такива ползи, също така при евентуален провал(отказана виза) хората обичат да говорят зад гърба на другите и това също не ми е приятно.
От друга страна не ми пука много-много защото нямам какво да крия в крайна сметка и след като съм стигнал до това решение не е виновна само средата където работя, а и доста други фактори.

Какво Ви е мнението по въпроса и моля попълнете анкетата.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Моите не знаят. Колкото по-малко хора знаят, толкова по-добре, щото повечето завиждат, злословят, а това пречи за благоприятен изход на нещата.

За пропуснатите ползи ти си споменал, но все пак не е за пренебрегване.
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Мнение от rolyd »

Аз казах на двама мои колеги, които смятах за добри такива, но при една сбирка преди няколко месеца /документите пуснахме преди една година/ пийнахме повечко и единия започна да разказва цветно.
На сбирката беше и един от шефовете и той така ме погледна странно, а аз разбира се опитах да замажа, че изобщо не е сигурно и много вероятно да не стане, но от тогава шефа си промени държанието към мен.......... макар, че когато си достатъчно отговорен и продължаваш да си вършиш работата както трябва не би трябвало да има разлика в заплащането / и бонусите разбира се/
После колегата се извини, но "след дъжд качулка". Поне при мен беше така. Но като цяло не е препоръчително да разбират, защото става доста по-кофти,винаги се намират и такива, които клюкарстват и сплетничат по твой адрес. Но се абстрахирай от техните мнения, каквото и да стане.
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Проблема при мен беше че си поисках прословутите Reference Letters и от там май всички разбраха. Но каквото е такова.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

Аз гледам да не бия барабана много много и винаги говоря за това с голяма степен на условност - именно, за да избегна приказките ако нещата не се получат. Дълго време никой не знаеше, но в крайна сметка казах на прекия ми началник, а по-късно и на изпълнителния директор. Слава Богу от това че знаят не произтече нищо неприятно. Явно съм късметлия, защото нямам и пропуснати ползи - всъщност изп. директор научи когато обсъждахме повишение, което по-късно получих.

Иначе всичките ни приятели и познати знаят и постоянно питат кога заминаваме - малко ми писна да обяснявам че хич не се и знае дали изобщо ще идем. Но това е бял кахър.
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Мнение от arogance »

Постоянно питат и ме бъзикат - никъде нямало съм да ходя.
Ама след като вече имам виза взеха да вярват, че заминавам.
То 2 години да разправяш, че би искал да емигрираш наистина е несериозно за хората, които не разбират колко е дълга процедурата.
Иначе на тази ми работа съм 15 месеца вече и от интервюто съм казала, че един ден ще замина. И този ден почти дойде - остават ми 2 месеца:)
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

в повечето случаи е по-добре да не знаят
ние лично сме споделили с много малко и много близки хора
колегите не са сред тях
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Galateya
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 11:17 am
Местоположение: Toronto, ON

Мнение от Galateya »

Привет!
Аз съм по процедурата за Кебек. Моите колеги изобщо и не подозират за намеренията ми.
Знаят само най- близките ми хора.
19.01.2009- Dcs Vienne
3.02.2009- Accuse
19.06.2009- Интервю
14.07.2009- Букурещ
29.07.2009- Баркодове
19.08.2009- Медицински
24.08.2009- Мед. преглед, ОК- 8.09.2009
18.09.2009- Покана за виза
7.10.2009- Виза
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Моят съвет е - НЕ КАЗВАЙТЕ НА НИКОГО!!!
Когато дойде време за писмото от работодателя - ако може, поискайте да го подпише не баш-шефа, а някой под него, ако има такъв на който може да се доверите. Вероятноста някой да се обади на баш-шефа за да провери автентичността е почти нулева. Обърнете внимание - не ви казвам да лъжете, просто, ако е възможно, някой по-надолу в йерархиата да подпише писмото.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Павле! При мен просто няма начин да взема такова писмо от Баш шефа нито от заместника му. Вземам от заместника на заместника и пак се разчуха нещата.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Павел написа:Моят съвет е - НЕ КАЗВАЙТЕ НА НИКОГО!!!
Когато дойде време за писмото от работодателя - ако може, поискайте да го подпише не баш-шефа, а някой под него, ако има такъв на който може да се доверите. Вероятноста някой да се обади на баш-шефа за да провери автентичността е почти нулева. Обърнете внимание - не ви казвам да лъжете, просто, ако е възможно, някой по-надолу в йерархиата да подпише писмото.
И аз така мисля. Колкото по-малко хора знаят - толкова по-добре. Писмото може да го подпише всеки заместник директор, главен счетоводител, или ръководител по направление.

А причини за това писмо можете да си измислите хиляди.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Колегите Ви как реагират на процедурата, която сте почна

Мнение от hadministratora »

kill_u написа:...разбрах, че едва ли не всички във фирмата където работя знаят, че кандидатствам за емиграционна виза....
Малко офф-топик, но не мога да се сдържа да споделя следната случка:
Скоро след като започнах предишната си работа, един колега ми каза "Абе тука още преди да си помислил да пръднеш всички вече знаят." Когато ходих на интервю за сегашната си работа, не казах на абсолютно никого (едва няколко дни по-късно на много близък човек в който съм 100% сигурен че не е изпял). И докато чакам резултата една колежка (при това нито сме близки или нещо, само на "здравей-здрасти" сме) ме среща и пита "Вярно ли е че ще напускаш?" Направо онемях :shock: :shock: :shock: !!! Е, запазих самообладание и отрекох, но според мен този й въпрос не беше случаен....
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Подкрепям - колкото по-малко хора знаят по-добре !

При мен знаеше само прекия шеф и неколцина заклети другари. От тях не е изтекло информация, но в един момент не помня точно как се наложи да си призная.
Вследствие на което видях недостатъците от това всички (до най-високия шеф) да знаят - имах реално пропуснати ползи. Аз чаках да замина всеки момент а тоя всеки момент се проточи с години. Те не ми даваха повишения щото нямало смисъл - нали можело утре да отлетя, пък защо да не повишат еди кой си вместо мен.

Мълчание до последно, стига да може !!!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
valery
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 5:28 am

Мнение от valery »

Здравейте на всички,
въпреки че минахме успешно процедурата и заминаваме в началото на септември, все още никои във фирмата незнае какви са ми плановете. Когато си подам предизвестието ще им кажа, че заминавам. Според мен е най-добре така - никой в офиса да не знае. Успех на всички от нас :)
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Мнение от arogance »

Отивам на среща - 10 години от завършване на гимназия и една съученичка ми казва: "Ще емигрираш в Канада, а?"
Аз потресена :"Кой ти каза?"
Отговор:"Получих факс да проверя дипломата ти в университета" :shock:
Тя започнала работа в университета, който съм завършила.

Никой не знае от къде може да стане изтичане на инфо.

P.s. Аз съм по френската процедура.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
Публикувай отговор