Цени на авточасти и автоуслуги в Монреал !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

5 минути работа с тиксо и е като нова!
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Мнение от dtodorova »

Марка - Шеви Кавайе
Ремонт - смяна комплект предни дискове и накладки (не от най-евтините), гресиране и реглаж на ръчна спирачка
Цена - 240$
Svilko
Мнения: 252
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Svilko »

:shock: Много тънко - само с 240$.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

rolyd написа:
JoroF написа: Сменял сьм стартера -90$ ,изчука няколко пьти ,но си работеше .
аз си го смених
Гьрне сьм сменял и трьби някакви ,скоби -45$
аз си го смених
Спирачно цилиндьрче и трьба 25$
аз си го смених
Масло в трансмисията и филтьр и гарнитура кьм50$
аз сьм си го сменявал
Свещи ,кабели ,спирачни накладки,не помним колко бяха ,пак сьм си ги сменявал аз .
Добре де къде ги сменяваш тези неща .......имам в предвид това, че преди известно време бях писал за това дали можеш да си сменяш разни дребни части по колата или дребни ремонти и ми бяха написали, че ще ме суровакат с значителни глоби. ...
Ти не го вземай всичко буква по буква, чак толкова не са перфектни тук, може да смениш полуоска и да не те глобят, може гума само и да те глобят, все ще намериш някоя забутана уличка да си шеташ на ъкъла, щот си мерак :wink:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

аз бях купил нов акумулатор, и го държах в багажника, щото се чудех къде да го сменя.
Даже и клема си бях купил от кан. тайър, щото оригиналната се беше заварила за акумулатора.

Карам така с новия акумулатор в багажника, и се чудя кога и къде да го сменя, че съм чувал за тия глоби.
:lol:
И както бях паркирал на Сен Лоран и Мон Роял, беше вечерта към 10 някъде, петък.
(за който не е от монреал, това е доста централно кръстовище.
Една от главните за клубове, дискотеки, пешеходци и разни такива неща)
та както бях паркирал - излизам и не пали колата. (добре, че бях сам).
(и добре, че имах акумулатор в багажника)
И страх не страх, там колата не мога да оставя.
Вадя всичко - инструменти и новия акумулатор без да отварям капака. После като нинджа, отварям капака, сменям всичко, чукам с 1 чук клемата. За по-малко от 5минути смених и събрах всичко и по живо по здраво се прибрах.

Но виж, неща които отнемат повече време е по-опасно.
Освен това ако си в жилищен квартал много е вероятно ако те засекат през прозорците (а те са безделници и обичат да зяпат), та ако те засекат, да звъннат и да те издадат на полицията. Тука такъв им е принципа. Само да те мернат, и веднага те портят. За каквото и да е. Чувстват го като дълг един вид, като почтени граждани.
Така че, не знам. Избирайте си къде ще си отваряте колата :lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Автосервиз "Роза"

Мнение от rolyd »

Ползвал ли е някой услугите на този автосервиз, че се порових малко и случайно попаднах на него ?

Auto Roza Garage
1548, boulevard Des Laurentides, Vimont, QC H7M 2N8
Telephone : 450-667-9138 Free Call

Изображение
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

rolyd написа:
Не съм се занимавал професионално с извършване на тестове, тъй като работя в друг бранш, но да ти кажа това не е проблем........ важно е софтуера, който имаш да върши работа и след това много бързо се разучава стига да си имаш опитно зайче /автомобил под ръка/.
Първото нещо което трябва да ти дойде наум при светване чек енджина и обогатената смес ...........е ламдасондата.Провери нея ......... и евентуално някой датчик /дебитомер примерно/ защото с компютъра не можеш да изчистиш грешка при условие,че някое от тези нещица не ти работи .... :-)
За загубата на време също не съм съгласен стига мястото да позволява предпочитам да си сменявам по-дребните чаркове сам отколкото да се доверявам на чужд човек /визирам повечето псевдо майстори в БГ/ макар, че и сервизните техници трябва хляб да ядат ....... уважавам им труда /защото познавам и доста добри такива/.
А за ракията няма проблеми ...... поне в началото ще има :lol: :beer:
Е както се казва в Бг -да другия работата е по лека от моита винаги....
Без да съм стъпвал в Квебек си позволявам прогноза за мястото-я помисли кое е тва място дет позволява да си правиш колата сам като навън е минус 20 градуса.....
Като човек работил доста време по сервизите и ми се налагало да правя това онова на улицата на минус 5 мога да ти кажа как ще справиш на по ниски температури без да си профи....
Но може и да си мазохист пък ......кои знае
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Мнение от rolyd »

bp_de написа: ....я помисли кое е тва място дет позволява да си правиш колата сам като навън е минус 20 градуса.....
Едва ли температурата там е постоянно -20 или по-студено...., плюс това в темата по в началото пишеше за някакви места, за които се плаща по 7$ на час за малки ремонти....... а маслото, свещите и накладките все си мисля, че се сменят за 15-20 мин........е не наведнъж де :D
JoroF написа написа:
сменяно в подземния паркинг:
Сменял сьм стартера;
Гьрне сьм сменял и трьби някакви ,скоби
Спирачно цилиндьрче и трьба
Масло в трансмисията и филтьр и гарнитура
Свещи ,кабели ,спирачни накладки
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Автосервиз "Роза"

Мнение от ablood »

rolyd написа:Ползвал ли е някой услугите на този автосервиз, че се порових малко и случайно попаднах на него ?

Auto Roza Garage
1548, boulevard Des Laurentides, Vimont, QC H7M 2N8
Telephone : 450-667-9138 Free Call

Изображение
Това е Владо Форда. Известен и с добро име.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

rolyd написа:
bp_de написа: ....я помисли кое е тва място дет позволява да си правиш колата сам като навън е минус 20 градуса.....
Едва ли температурата там е постоянно -20 или по-студено...., плюс това в темата по в началото пишеше за някакви места, за които се плаща по 7$ на час за малки ремонти....... а маслото, свещите и накладките все си мисля, че се сменят за 15-20 мин........е не наведнъж де :D
JoroF написа написа:
сменяно в подземния паркинг:
Сменял сьм стартера;
Гьрне сьм сменял и трьби някакви ,скоби
Спирачно цилиндьрче и трьба
Масло в трансмисията и филтьр и гарнитура
Свещи ,кабели ,спирачни накладки
Няма нужда да е постояно -20 , стига да е около нулата - сам може да провериш средната температура през зимата колко е и ще видиш как желязото ти залепва по ръцете но преполагам не вярваш нали...... както се казва които не знае да плува морето му е до колене
И я попитаи съфорумците -на колко от тях подземния паркинг е превърнат в автосервиз и живещите си коват колите ...... Случая на Жоро е по скоро изкючение отколкото практика.
Хубаво е че си ентусиаст но сиситемата там е направена така че да идеш в сервиза да ти вземат кинтите.Аз не живея посотяно в Канада но засега от 6 години постояно ходя там и поне за колите смея да твърдя че ми е ясно кое от къде е ,така че бих те посъветвал да не сеи губиш времето с размисли как с аматоирски умения да си позакърпиш бъдещата си кола а се съсредоточи в нещо по полезно.
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Мнение от rolyd »

bp_de написа:
Няма нужда да е постояно -20 , стига да е около нулата - сам може да провериш средната температура през зимата колко е и ще видиш как желязото ти залепва по ръцете но преполагам не вярваш нали...... както се казва които не знае да плува морето му е до колене
И я попитаи съфорумците -на колко от тях подземния паркинг е превърнат в автосервиз и живещите си коват колите ...... Случая на Жоро е по скоро изкючение отколкото практика.
Хубаво е че си ентусиаст но сиситемата там е направена така че да идеш в сервиза да ти вземат кинтите.Аз не живея посотяно в Канада но засега от 6 години постояно ходя там и поне за колите смея да твърдя че ми е ясно кое от къде е ,така че бих те посъветвал да не сеи губиш времето с размисли как с аматоирски умения да си позакърпиш бъдещата си кола а се съсредоточи в нещо по полезнo.
сам може да провериш средната температура през зимата колко е и ще видиш как желязото ти залепва по ръцете
Как изобщо ти го ражда акъла, че ще работя на минус 20 градуса навън, да не съм луд !!!!!
И я попитаи съфорумците -на колко от тях подземния паркинг е превърнат в автосервиз и живещите си коват колите
Ще ходя на Жоро в гаража да кова.

но сиситемата там е направена така че да идеш в сервиза да ти вземат кинтите
Паживьом увидем, патом скажем !
бих те посъветвал да не си губиш времето с размисли как с аматьорски умения да си позакърпиш бъдещата си кола а се съсредоточи в нещо по полезнo
Благодаря за съвета, ако ми потрябва консултация ти ще бъдеш първия човек, който ще потърся .................. :haplio:
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Мнение от dtodorova »

Марка - Шеви Кавайе
Ремонт - смяна задно гърне + скобата която го държи за купето + скоба за затягане към тръбата + маслен филтър (маслото си го носихме ние) + труд 165$
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Мнение от rolyd »

dtodorova написа:Марка - Шеви Кавайе
Ремонт - смяна задно гърне + скобата която го държи за купето + скоба за затягане към тръбата + маслен филтър (маслото си го носихме ние) + труд 165$
Ей такива хора (жени) уважавам .................... да знаят какво правят и пишат конкретни и точни неща !!!
Мерси за искренната информация! ...... надявам се и повечко хора да споделят за изразходвани суми за ремонт на автомобилите си....... допускам, че е важна информация за всички заинтересовани........., но моля Ви споменавайте и сервизите, които сте посетили...
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Мнение от dtodorova »

Извинявам се, нашата кола се поддържа от

Сервиз NPM AUTO:

Адрес: 1100, Hickson Str. , Verdun Postal Code: H4G2L4

Телефони за контакт: 514-969-1751 - Николай,
514-303-5177
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от emimilanova »

Едно бързо сравнение на цени - нищо лично :D Трябваше да сменяме шарнир и предни амортисьори та звъннахме на трите БГ майстора и ето цените:
1. NPM Auto: -шарнир между 50 и 100$ - от опит обикновенно иска повече от обявената горна граница :(
2. Митко boul. Gouin шарнир 85$, амортисьор 85$. Бях ги прежалила вече тези пари, но след цял ден звънене и телефонни секретари ми писна та се отбих при:
3. Владо Форда: шарнир 50$, амортисьор 25$. Има речник кат на пернишки каруцар (не искам да обиждам никого), ама прави хубави цени и е затрупан от работа, така че Вие решавайте :beer:
Публикувай отговор