Спонсориране на съпруга и сгрешена permanent resident card ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
MikeTT
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 10:24 am
Местоположение: Plovdiv

Спонсориране на съпруга и сгрешена permanent resident card ?

Мнение от MikeTT »

Здравейте!!! Преди една година пристигнах в Канада и си получих perminent resident card, след което се върнах в България, но в последствие забелязах, че са ми объркали националността в картата. Вместо Българин са ме писали Румънец :x :x :x Писах до консулството в Букурещ, но те ми отговориха, че при тях моите документи са изрядни и проблема е в Канадските служби които са ми издали картата и трябва да се върна в Канада и там да си я оправя ...... Сега искам да се оженя в България и да заминем заедно със съпругата ми за Канада, но не знам дали тази грешка в картата няма да ми изиграе лоша шега и да получа отказ по процедурата за спонсориране на съпруга???? Някой имал ли е подобен на моя проблем и може ли да ми даде някакви съвети и насоки как да постъпя??? :?:
По форумите и в процедурата четох, че мога да подам документите за спонсорство и от България, но има голяма вероятност да ми откажат и е по добре да се върна в Канада и от там да ги подам? Вярно ли е това???? Благодаря ви предварително за отговорите!!!!
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Re: Спонсориране на съпруга и сгрешена permanent resident ca

Мнение от Пламен Петков »

MikeTT написа:Здравейте!!! Преди една година пристигнах в Канада и си получих perminent resident card, след което се върнах в България, но в последствие забелязах, че са ми объркали националността в картата. Вместо Българин са ме писали Румънец :x :x :x Писах до консулството в Букурещ, но те ми отговориха, че при тях моите документи са изрядни и проблема е в Канадските служби които са ми издали картата и трябва да се върна в Канада и там да си я оправя ...... Сега искам да се оженя в България и да заминем заедно със съпругата ми за Канада, но не знам дали тази грешка в картата няма да ми изиграе лоша шега и да получа отказ по процедурата за спонсориране на съпруга???? Някой имал ли е подобен на моя проблем и може ли да ми даде някакви съвети и насоки как да постъпя??? :?:
По форумите и в процедурата четох, че мога да подам документите за спонсорство и от България, но има голяма вероятност да ми откажат и е по добре да се върна в Канада и от там да ги подам? Вярно ли е това???? Благодаря ви предварително за отговорите!!!!
Здравей MikeTT:

Трябва да живееш в Канада за да спонсорираш ако не си канадски гражданин. Картата е добре да я оправиш заедно със спонсорирането.

Поздрави,

Пламен

Горната информация е правна информация, а не правен съвет: приложението на правото в индивидуални случаи. Предостаянето на горната информация не установява отношение на адвокат и клиент.

The information provided above is legal information, not legal advice: the application of the law to individual circumstances. The provision of the above information does not establish lawyer-client relationship.
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
MikeTT
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 10:24 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от MikeTT »

Здравей Пламен!!!

Много БЛАГОДАРЯ за бързия и точен отговор!!! Жалко че не можем да заминем със съпругата ми заедно ...... :( Може ли още малко правна информация да ми дадеш? :) Мисля в този случай да попълнем всички необходими формуляри и да взема всички нужни документи и когато пристигна в Канада веднага да ги пусна, но в този случай, ще съм все още безработен и не знам това дали може да се окаже причина да ми откажат спонсорството (все пак се задължавам да я издържам 3 години)????? И в "Sponsorship Evaluation" формата в т.3 трябва ли да попълня някакъв доход???!!! (едва ли ще ги интересува дохода ми от последната година в България...)

Още веднъж сърдечни Благодарности!!!
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Мнение от Пламен Петков »

MikeTT написа:Здравей Пламен!!!

Много БЛАГОДАРЯ за бързия и точен отговор!!! Жалко че не можем да заминем със съпругата ми заедно ...... :( Може ли още малко правна информация да ми дадеш? :) Мисля в този случай да попълнем всички необходими формуляри и да взема всички нужни документи и когато пристигна в Канада веднага да ги пусна, но в този случай, ще съм все още безработен и не знам това дали може да се окаже причина да ми откажат спонсорството (все пак се задължавам да я издържам 3 години)????? И в "Sponsorship Evaluation" формата в т.3 трябва ли да попълня някакъв доход???!!! (едва ли ще ги интересува дохода ми от последната година в България...)

Още веднъж сърдечни Благодарности!!!
Здравей MikeTT:

Виж си личните.

Поздрави,

Пламен
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Спонсориране на съпруга и сгрешена permanent resident ca

Мнение от Koko »

Пламен Петков написа:Здравей MikeTT:

Трябва да живееш в Канада за да спонсорираш ако не си канадски гражданин. Картата е добре да я оправиш заедно със спонсорирането.

Поздрави,

Пламен

Горната информация е правна информация, а не правен съвет: приложението на правото в индивидуални случаи. Предостаянето на горната информация не установява отношение на адвокат и клиент.

The information provided above is legal information, not legal advice: the application of the law to individual circumstances. The provision of the above information does not establish lawyer-client relationship.
Пламене, а обратния случай - канадски гражданин който не живее в Канада може ли да бъде спонсор?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Може да се спонсорира от БГ ако си Канадски поданик, но трябва да им докажеш, че ще се върнеш в Канада. като доказателство е работа която си напуснал временно, банкови сметки или собствен имот. трябва да покажеш, че имаш и достатъчно средства. по-лесно е да си в Канада. ако спонсорираш само съпруга дохода няма значение колко е, но трябва да има такъв. на моята съпруга документите ги изпратих през Май месец и Януари следващата година имаше виза. документите се изпращат първо в централата им в Mississauga и от там се препращат до визовия офис отговарящ за района, в нашия случай(БГ) в Букурещ. Поздрави и късмет.
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Re: Спонсориране на съпруга и сгрешена permanent resident ca

Мнение от Пламен Петков »

Koko написа:
Пламен Петков написа:Здравей MikeTT:

Трябва да живееш в Канада за да спонсорираш ако не си канадски гражданин. Картата е добре да я оправиш заедно със спонсорирането.

Поздрави,

Пламен

Горната информация е правна информация, а не правен съвет: приложението на правото в индивидуални случаи. Предостаянето на горната информация не установява отношение на адвокат и клиент.

The information provided above is legal information, not legal advice: the application of the law to individual circumstances. The provision of the above information does not establish lawyer-client relationship.
Пламене, а обратния случай - канадски гражданин който не живее в Канада може ли да бъде спонсор?
Здравей Koko:

Kанадски гражданин който не живее в Канада може да бъде спонсор ako покаже че ще живее в Канада когато спонсорираният (който трябва да е spouse, common-law partner, conjugal partner or dependent child who has no dependent children на спонсора) стане постоянно пребиваващ. Ето го текста от имиграционните наредби който се отнася за такъв случай:

s.130
...
Sponsor not residing in Canada

(2) A sponsor who is a Canadian citizen and does not reside in Canada may sponsor an application referred to in subsection (1) by their spouse, common-law partner, conjugal partner or dependent child who has no dependent children if the sponsor will reside in Canada when the applicant becomes a permanent resident.

Горната информация е правна информация, а не правен съвет: приложението на правото в индивидуални случаи. Предостаянето на горната информация не установява отношение на адвокат и клиент.

The information provided above is legal information, not legal advice: the application of the law to individual circumstances. The provision of the above information does not establish lawyer-client relationship.
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Мнение от Paradisa »

Здрасти Пепи

малко ме шашна с твоя отговор :shock: ..като гледам ви е отнело 7-8 месеца за виза за съпругата ти :o . Съпругът ми е Канадо/американец и сега движим нещата за спонсорство и се надяваме да ме извикат до 4 месеца ( до края на лятото/есента) най-късно..но май не ни е много реалистично очакването. :( ..Интервюто ще е във Виена, защото аз живея в Прага в момента. Може ли да попитам коя година сте кандидатсвали и мислиш, че имаме шанс да стане по-бързо за нас при положение, че ще е във Виена, защото съм чувала, че в Букурещ процедурата е по-тромава...както и друг е факт, че той е роден в Канада ама цял живот си е живял в САЩ, само миналата година работи за малко по проект в Канада. Ако някой има подобен опит ще се радва да сподели мнение.
:) Мерси! :beer:

pepiliverpool написа:Може да се спонсорира от БГ ако си Канадски поданик, но трябва да им докажеш, че ще се върнеш в Канада. като доказателство е работа която си напуснал временно, банкови сметки или собствен имот. трябва да покажеш, че имаш и достатъчно средства. по-лесно е да си в Канада. ако спонсорираш само съпруга дохода няма значение колко е, но трябва да има такъв. на моята съпруга документите ги изпратих през Май месец и Януари следващата година имаше виза. документите се изпращат първо в централата им в Mississauga и от там се препращат до визовия офис отговарящ за района, в нашия случай(БГ) в Букурещ. Поздрави и късмет.
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Здравей Парадиса. документите за съпругата ги изпратих в края на месец Май, 2006, а посолството в Букурещ бяха готови да и издадат визата на съпругата ми в средата на Януари, 2007. аз така и не разбрах съпругът ти къде е в момента? това ще окаже влияние. на този линк можеш да провериш колко време отнема за разглеждане на документи по програмата спонсориране на съпруг/а: http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... pouses.asp
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Re:

Мнение от Paradisa »

Привет отново Пепи, :)
Мерси за инфото. Съпругът ми живее в САЩ в момента, но е роден в Канада и миналата година работи там за малко, и сега в момента има предложение за работа пак за Канада и идеята ни е да се установим там.Ние доста се забавяме с подаването на документите ни, в момента той чака някакво писмо - разписка относно данъците за миналата година, където е работил в Канада, оказа се, че тази разписка трябва да е приложена и това забави всичко..Ако процедурата не се е ускорила от 2006....направо се отчайвам :| :| :| погледнах и линка, който ми изпрати..и не ми е ясно само по какво се определя какъв би бил моя случай, т.е дали ще ми бъде разгледан за 4, 5 или 7 месеца...
Имам още едно запитване..ако някой има представа ще съм благодарна..Аз в момента работя в Прага и имам статус временно пребиваване и това ми дава право да бъдат разгледани документите във Канадското посолство във Виена...но съпругът ми наскоро видял някаква информация, че може би ако подадем за Букурещ би било по-бързо..ако някои има идея или опит от двете посолства ще се радвам да чуя мнение. Мерси. :beer:
pepiliverpool написа:Здравей Парадиса. документите за съпругата ги изпратих в края на месец Май, 2006, а посолството в Букурещ бяха готови да и издадат визата на съпругата ми в средата на Януари, 2007. аз така и не разбрах съпругът ти къде е в момента? това ще окаже влияние. на този линк можеш да провериш колко време отнема за разглеждане на документи по програмата спонсориране на съпруг/а: http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... pouses.asp
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: Спонсориране на съпруга и сгрешена permanent resident card ?

Мнение от pepiliverpool »

здравей Paradisa! Ами тези проценти са следните-от подадените документи да речем 40% се обработват в рамките на 3 месеца и така. всеки случай е различен, така че колко време ще отнеме твоя случай..... Документите не можеш да ги подадеш в Букурещ, ако живееш в Прага. Поздрави.
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Re: Спонсориране на съпруга и сгрешена permanent resident card ?

Мнение от Paradisa »

Искрено и голямо благодаря за отговора :beer: :beer: :beer: Документите са вече на път ..сега започва голямото чакане. :roll: :roll: :roll: .. Още едно малко въпросче, колко време преди самото интервю изпращат информация за датата и дали това интервю е решаващо, т.е веднага ли се получава визата..май станаха 3 малки въпросчета..Мерси :) и всичко хубаво.
pepiliverpool написа:здравей Paradisa! Ами тези проценти са следните-от подадените документи да речем 40% се обработват в рамките на 3 месеца и така. всеки случай е различен, така че колко време ще отнеме твоя случай..... Документите не можеш да ги подадеш в Букурещ, ако живееш в Прага. Поздрави.
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: Спонсориране на съпруга и сгрешена permanent resident card ?

Мнение от niki477 »

Paradisa написа:Искрено и голямо благодаря за отговора :beer: :beer: :beer: Документите са вече на път ..сега започва голямото чакане. :roll: :roll: :roll: .. Още едно малко въпросче, колко време преди самото интервю изпращат информация за датата и дали това интервю е решаващо, т.е веднага ли се получава визата..май станаха 3 малки въпросчета..Мерси :) и всичко хубаво.
pepiliverpool написа:здравей Paradisa! Ами тези проценти са следните-от подадените документи да речем 40% се обработват в рамките на 3 месеца и така. всеки случай е различен, така че колко време ще отнеме твоя случай..... Документите не можеш да ги подадеш в Букурещ, ако живееш в Прага. Поздрави.
Аз правих спонсорство на съпруга ми ,това беше преди 2 години.Викаха го на интервю в Букурещ,след интервюто са му казали да се върне след обяд ,че тогава ще "раздават" паспортите ,на кой с виза ,на кой без .На него визата му удариха същия ден и се върна с паспорта и радостта от Румъния.Писмото с дата за интервюто по спомени,получи 2-2,5 месеца ,преди самото явяване с инструкции,какви документи да носи ,къде и в колко часа да се яви.Успех :!:
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Re: Спонсориране на съпруга и сгрешена permanent resident card ?

Мнение от Paradisa »

Ники благодаря за инфото! :beer:

Малко ми олекна, че ще има поне 2 месеца подготовка до самото интервю. Дано ни сполети същата радост :roll: Съпругът ти сам ли пътува после за Канада или с теб? В момента сме в чудене, когато взема визата.. дай боже..дали е по-добре да пътувам със съпруга ми или сама..от гледна точка на това имиграционните на летището да не се заядат за нещо..защото общо взето те бесят и колят както се казва..поне за съседна Америка е така.
Това време на чакане май е най-трудно от всичко..но така е като сме избрали тоз път :)
Всичко хубаво :wink:
niki477 написа:
Paradisa написа:Искрено и голямо благодаря за отговора :beer: :beer: :beer: Документите са вече на път ..сега започва голямото чакане. :roll: :roll: :roll: .. Още едно малко въпросче, колко време преди самото интервю изпращат информация за датата и дали това интервю е решаващо, т.е веднага ли се получава визата..май станаха 3 малки въпросчета..Мерси :) и всичко хубаво.
pepiliverpool написа:здравей Paradisa! Ами тези проценти са следните-от подадените документи да речем 40% се обработват в рамките на 3 месеца и така. всеки случай е различен, така че колко време ще отнеме твоя случай..... Документите не можеш да ги подадеш в Букурещ, ако живееш в Прага. Поздрави.
Аз правих спонсорство на съпруга ми ,това беше преди 2 години.Викаха го на интервю в Букурещ,след интервюто са му казали да се върне след обяд ,че тогава ще "раздават" паспортите ,на кой с виза ,на кой без .На него визата му удариха същия ден и се върна с паспорта и радостта от Румъния.Писмото с дата за интервюто по спомени,получи 2-2,5 месеца ,преди самото явяване с инструкции,какви документи да носи ,къде и в колко часа да се яви.Успех :!:
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: Спонсориране на съпруга и сгрешена permanent resident card ?

Мнение от pepiliverpool »

Здравей Paradisa! Моята съпруга не я викаха на интервю. Пратиха и е-mail че са готови да и дадат виза и да си изпрати паспорта до Букурещ с предплатена услуга за вращане по куриер. според мен всичко зависи от конкретния случай - дали ще има интервю или не. Колкото до пътуването до Канада след това, дали си съпруга си или не няма никакво значение, но и няма повод за претиснение. Ти вече имаш Канадско жителство, а не виза, и никой не може да ти го отнеме, тука никой няма да ти задава никакви въпроси, а ще ти кажат "Welcome to Canada". Просто трябва да се оформят документите ти, около 30 минути и е хубаво да имаш адрес който да им кажеш каде да ти изпратят Residence card, ако не, просто по-късно трябва да се обадиш и да им кажеш къде да ти я изпратят
Публикувай отговор