family or general stream

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
raq
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 11:46 am
Обратна връзка:

family or general stream

Мнение от raq »

Здравейте, с приятеля ми искаме да кандидатсваме по MANITOBA NOMINEE PROGRAM но се колебаем между FAMILY и GENERAL STREAM. Сестра ми и съпруга и живеят в Уинипег от 3 години. Моля, ако някой е минавал по тази програма да пише!
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Добре де, сега пак ще прозвучи че се карам ама то черно на бяло е написано така че нямавъзможности за варияции милион- пътя е ясен.

Applicants with close relatives in Manitoba should only apply to the General stream if they do not meet the eligibility criteria for the Family Support priority assessment stream.
Занчи преглеждате длаи ставате за Family Support и ако не ставате чак тогава гледате General stream.

А и Family Support е по лесен - другия искат повече неща.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

General stream http://www2.immigratemanitoba.com/brows ... neral.html
To be eligible to apply under the General stream you must provide one of the following:

* proof of a close relative in Manitoba *
* two affidavits of support (MAS), each completed by a close friend or distant relative in Manitoba **
* proof that you have previously worked full-time in Manitoba for at least six months
* proof that you completed an educational program in Manitoba of at least one academic year (excluding language-training programs)

* Applicants with close relatives in Manitoba should only apply to the General stream if they do not meet the eligibility criteria for the Family Support priority assessment stream.
** You may apply with the support of members of a Manitoba ethnocultural community organization provided that they know you personally and sign affidavits of support (MAS). This may demonstrate that you have "family-like" support to help you adapt to life in Manitoba.
Family stream http://www2.immigratemanitoba.com/brows ... pport.html
Family Support stream minimum requirements

* Age: You are between the ages of 21 and 49.

* Education/training: You have completed post-secondary education of at least one academic year and received a diploma or certificate.

* Work experience: You have at least two years of full-time work experience within the past five years.

* Language: You have enough English or French to get a job in Manitoba in your intended occupation soon after you arrive. For an objective assessment of your English skills take an IELTS test (International English Language Testing System) and submit your score with your application.

* Adaptability: You can demonstrate your intention and ability to establish successfully in Manitoba based on your:
- connection to Manitoba, including settlement supports from family
- employability, based on your training and work experience related to your intended occupation, including any licence or certification required in your country of residence
- settlement funds
Applicants should have at least C$10,000 plus C$2,000 for each accompanying dependant. (If you don't have enough money you may apply with the support of your close relative, as explained below.)

Who is a close relative and what must they do for you to apply under the Family Support stream?

* A close relative is defined as a mother/father, son/daughter, sister/brother, aunt/uncle, niece/nephew, grandparent or first cousin.

* You must include with your MPNP application documents showing how you are related to your close relative.

* Your close relative must supply documents showing that he or she is a Canadian citizen or permanent resident and has lived in Manitoba for at least one year.

* Close relative must complete a Manitoba Affidavit of Support (MAS) form.
o This form must be witnessed and signed by a Manitoba notary public or comissioner for oaths. (NOTE: It is illegal in Manitoba for a commissioner for oaths to charge money to witness this document. A notary public may charge a fee.)
o If your close relative has supported the applications of other relatives for immigration to Canada she/he must give this information to the MPNP and must include the current address and employment status of the previously supported or sponsored person(s).

* You must designate your close relative as your representative who is authorized to communicate with the MPNP if personal information needed during the application process.

* If you cannot demonstrate that you have sufficient settlement funds (explained in the application kit) your close relative must complete the Declaration of Financial Support By Close Relative section of the Manitoba Affidavit of Support (MAS) form.
Без да съм специалист и без да претендирам за точност ако изпълнявате условията избирайте втората процедура.
Ако не сте работили предишните шест месеца в Манитоба няма как да кандидатствате по General Stream.
bp_de е прав да се гневи в случая тук нещата ми изглеждат ясни.
raq
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 11:46 am
Обратна връзка:

Мнение от raq »

Благодаря за отговорите. И аз като чета ми се струва ясно но се консултирах с човек изготвящ документите и ми препоръча GENERAL.
Въпреки че покриваме изискванията за FAMILY той ми каза че този стриим е само ако ни спонсорират роднините от Канада, а като чета това не е задалжително ако ние представим необходимите средства. Не знам на кой да вярвам и за това исках да питам някои който е минал по тази програма.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Ами мисля, че в General за да кандидатстваш трябва да си работил поне шест месеца в Манитоба. Ако покриваш това изискване действай но без него нали се сещаш че не можеш да представиш доказателство.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

raq написа:...но се консултирах с човек изготвящ документите.......Не знам на кой да вярвам......
Най-много трябва да вярваш на инструкциите на Канадските (или в конкретния случай - Манитобските) имиграционни служби. Сред хората, които се занимават с изготвяне на документи има и такива, които не са много наясно - ако можеш консултирай се и с друг. Имай предвид че в зависимост от конкретните обстоятелства около теб е напълно възможно да отговаряш на критериите и на двете програми. В такъв случай всичко е въпрос на избор - преценяваш кое ще е по-лесно/удобно/бързо/и т.н. за теб и действаш.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

raq написа:Благодаря за отговорите. И аз като чета ми се струва ясно но се консултирах с човек изготвящ документите и ми препоръча GENERAL.
Въпреки че покриваме изискванията за FAMILY той ми каза че този стриим е само ако ни спонсорират роднините от Канада, а като чета това не е задалжително ако ние представим необходимите средства. Не знам на кой да вярвам и за това исках да питам някои който е минал по тази програма.
Иди му кажи да се гръмне на тоя твои консултант - тоя не е в час - е на аз ти давам инфо дето е 100%- лично съм говорил с Имигрешан офицер от Манитоба- Sarah Graham Leon се казва дамата.
Съвета ми е да и звънеш 1 тел или и прати маил -на нея тва и е работата да дава инфо и според мене си върши работата.Не си хаби времето и средства с разни псевдо консултанти.

То за Манитоба даже става ако само приятели имаш- за тоя студ там рядко се намират добровоци а в вашия случаи с роднини пак е 99% сигурно стига да нямате некви болести.
Твоите само трябва да кажат че ще ви помагат -не се иска да дават никви пари а кандидатите да намерят и покажат 10 к ...тва не не може да бъде проблем за някои решил да се мести на ония краи на света.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

bp_de,

А моя съвет е да не постваш имена без разрешение. Идеята ти е повече от абсурдна - имигрейшън офицерите никъде не си дават имената - водят се само под съответните номера. Човек би имал по-голям успех да се свърже директно с президент Обама, отколкото да се бади до дадения имигрейшън офис и поиска да се свърже поименно с дадения офицер.
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

family or general stream

Мнение от bai_ganiu »

Колеги, позволявам си да се включа в тази тема с един въпрос, който може да ви прозвучи малко наивен, но все пак за мен, пък и за много други, предполагам е важен. Сигурно според някои е изписано доста, а и аз съм изчел немалко по тази тема, но аз лично смятам, че информацията е доста стара и за това ви моля и призовавам към възможно най-актуална, ако може. Някой знае ли нещо по-специфично или някакви по-нови изисквания относно процедурата за Манитоба и имали някакви промени от последните няколко месеца?
Ще съм ви много благодарен, ако някой си направи труда да се включи с информация от негова гледна точка, а не за препратки към сайтове с общи приказки и разтегливи понятия. Надявам се да сте ме разбрали правилно и да сме от полза и на много други. :wink:
Последно промяна от bai_ganiu на Пон Юни 29, 2009 5:02 pm, променено общо 3 пъти.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: family or general stream

Мнение от hadministratora »

bai_ganiu написа:...относно процедурата за Манитоба, т.е. има ли нещо по-различно от общата федерална и имали някакви промени.......Ще съм ви много благодарен, ако някой си направи труда да се включи с готова смляна информация....
Аз нямам намерение да чета заради другите и да им смилам информацията (иначе щях да отворя консултантска фирма:)), но ще ти кажа малкото което знам - процедурата е една за всички провинции (федералната), но отделните провинции имат така наречените PNP (provicial nominee program), което замества повече или по-малко критериите за избор на федералната програма. От там на сетне ако бъдеш номиниран за съотвентата провинция всичко друго си е като по федералната програма. Естествено Кебек е изключение, но според мен дори на тяхната процедура може да се гледа по същия начин.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

family or general stream

Мнение от ivalin »

Вижте той bai_ganiu пита явно за хора, които са кандидаствали по манитобската програма или които са минали и имат конкретна информация. Поне така го разбирам аз и това, което знам за нея е, че не е по-различна от останалата федерална, но дали е така 100% не съм сигурен. :wink:
Последно промяна от ivalin на Съб Юни 13, 2009 4:24 pm, променено общо 1 път.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

Ми той може да си пита, но я си представи че тук няма "манитобци"? Ако разчита само на инфото във форума и не му се четат имиграционни сайтове вероятно няма да стъпи на канадска земя - дори да отговаря на всички критерии!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

hadministratora написа:Ми той може да си пита, но я си представи че тук няма "манитобци"? Ако разчита само на инфото във форума и не му се четат имиграционни сайтове вероятно няма да стъпи на канадска земя - дори да отговаря на всички критерии!
Във форума по-рано имаше няколко човека минали по процедурата за Манитоба, но оттогава минаха няколко години, изискванията се промениха, пък и манитобците отдавна не пишат във форума.

Мисля че наистина е най-добре да се ползва официалния им сайт като най-достоверен източник на информация, както и че всяка от всяка от Provincial Nominee Program има все пак някакви собствени специфични провинциални изисквания, които трябва първо да се покрият и едва след това идва ред на федералните имиграционни.

http://www2.immigratemanitoba.com/browse/index.html?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор