Пълномощно

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
didi1979
Мнения: 196
Регистриран на: Чет Апр 17, 2008 8:21 am

Пълномощно

Мнение от didi1979 »

Някой може ли да ми даде насока,какво точно трябва да съдържа пълномощното,което мисля да оставя на майка ми преди да заминем.Имам притеснения,че мога да изпусна нещо и затова моля тези минали по този път да помогнат.
Предварително благодаря!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Диди , въпросът ти звучи малко като - ,,Кажете какво да уча за един изпит?,, . За генерално ли става въпрос?
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

Пълномощното трябва да е заверено от нотариус, отиди при нотариус обясни му накратко и той има готови бланки. Едно време се наричаше генерално пълномощно.
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Мнение от def34 »

Няма такова нещо като генерално пълномощно.Най добре направи няколко пълномощни, като в тях делегирай права на майка ти да те представлява пред държавните и общински институции-КАТ, НАП, НОИ,Общински служби, като е добре да бъде описано подробно за какво точно искаш да я упълномощиш.Изготви си пълномощно за банките в които имаш сметки,укажи за кои сметки искаш да те представляват,за какви точно финансови операции.След като завериш нотариално пълномощното го занеси в банката да го впишат в техния регистър.Повечето банки не приемат пълномощни които не са вписани при тях.
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

def34 то е ясно че няма генерално пълномощно, но така му казваха нотариусите пред простолюдието чакащо на вратата им.
Аз съм правила такова пълномощно на майка ми, и общо взето съдържаше това което ти си изредил. Проверяваше ми и банковите сметки, и нямаше проблем.
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

както и пред всички учебни заведения, МЕИ, гимназия и каквото там сте учили, да изисква, получава всякакви документи свързани с образованието ви, за продажба на каквото и да било трябва да се упомене точно, община, данъчни и всякакви, за които ви иде на ум, че после не се знае, знае ли се...

хубаво е сами да си напишете пълномощното, ползвайте образци в интернет има и после само заверка при нотариус, хубаво е да си имате копие тук
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
justine
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 9:44 am
Местоположение: Sofia

Мнение от justine »

За def34 :thumbsup:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Аз за 5 години вече, един път не се е наложило майка ми да върши нещо от мое име. Пълномощно не съм оставял и видимо не съм сбъркал. Аз вярвам, че и 100 неща да изброите някой досаден чиновник ще се хване, че липсва сто и първото и пак няма да свърши работа.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

А пък аз оставих пълномощно на брат ми и точно когато му трябваше да го ползва се оказа, че е изтекла календарната година, в която е издадено и вече не важеше! :wink:
didi1979
Мнения: 196
Регистриран на: Чет Апр 17, 2008 8:21 am

Мнение от didi1979 »

Благодаря за оказаната помощ и информацията.Беше много полезно
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Това, че "генерално" пълномощно няма ще разберете като ви се наложи да го ползвате.

Най-добре е да е за всяка институция поотделно. особено за банките - най добре е да питате в конкретната банка какви са им практиките за пълномощни.
justine
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 9:44 am
Местоположение: Sofia

Мнение от justine »

Жени, ако в пълномощното не е указан срок на валидност, то действа за неограничен срок, на практика до оттеглянето му от упълномощителя.
Но и poumpy е прав - такива чиновници в БГ под път и над път - бъка от административно неграмотни и войнстващо твърдоглави бюрократи, които не се интересуват от законовата регламентация, а действат на принципа: Да откажа, че е по лесно и е по- сигурно!
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

justine написа:Жени, ако в пълномощното не е указан срок на валидност, то действа за неограничен срок, на практика до оттеглянето му от упълномощителя....
Точно обратното се случи при нас. Не беше упоменато до кога важи и казаха, че в този случай срока на валидност е до края на календарната година, в която е издадено пълномощното. :?
justine
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 9:44 am
Местоположение: Sofia

Мнение от justine »

Еми, няма какво друго да кажа, Жени, освен това дето вече го казах... Много тъпаци има в тази даржава и постоянно пречат за нещо. И не само тъпи, но и за тях законът нищо не значи. :beer:
Публикувай отговор