споделета ЗАЩО искате да имигрирате в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
embazela
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:33 pm
Местоположение: софия

Мнение от embazela »

Здравейте.От доста време разглеждам форума,и се реших да драсна някой ред.Живея в София от 7 г нещата тук не се получават много се краде престъпност мизерия всеки си прави каквото си иска а в по малките градове е ужас и........С моята съпруга отдавна мислим да напуснем"кораба"избрахме да идем в Канада сега някой ще кажат а ЕС ,но там е "елита"на БГ.Сигурноста и спокойствието са само понятия тук.Жена ми е мед сестра началната и заплата е 300 350 ЛЕВА а наема на една гарсониера е 400 500 лева има още хиляди причини а говорят че кризата не е дошла а като доиде...........
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Трябва да сте надъхани 100% на този етап. И готови тука да оцелявате на всяка цена. Ако имате съмнения, ще се увеличат след пристигане. Прочетете още за Канада, също и фарума. 8)
Embrace your climate change!
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

embazela написа:...Жена ми е мед сестра ...
Ако обича работата си, ако иска и може да учи, ако има средства да го направи ... след 4-5 години, с подобна професия, е възможно наистина да е спокойна.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Жена Ви може да си потвърди професионалната квалификация още от България.
За медицински сестри дават работни визи.
1. трябва да знае английски на високо ниво и да се яви на изпит при английския съвет, така се наричаше тази организация май.
2. Да решите в коя провинция ще ходите, за работна виза е по-добре да Бр. Колумбия или Алберта. Може и другите, но те не са така удобни за живот. Квебек и Онтарио не издават лесно работна виза и изискванията са много високи по обучение и работна квалификация.
3. Правите контакт с Провинциалната мед сестринска организация. Започвате кореспонденция.
4. Пращате документи за еволюция.
5. Ако ви пратят положителен отговор, можете да пращате резюмета и да търси работа.
Това е в опростен вид процеса.
В Канада след това може да работи под временно разрешение докато вземе изпита за регистрация или ще я изпратят на някакви курсове.
Ако решите да имигрирате същия процес трябва да се мине за да започне работа.
Кризата за сега не се разпрострира на health care professionals.
:D Успех :)
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

leaf написа: ....
Много, много розово, ей!
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Не е розово, ама хич.
Щеше да е розово ако без да се яваваш на каквито и да е изпити, и оценки на дипломата те вземаха на работа, веднага.
А така процес като процес.
Свързан с много учене и труд от кандидата.
Но все пак възможен. Хиляди мед. сестри от Филипините и Англия го използват. Дори от Украйна и Русия.
Така, че зависи от тях самите и от желанието да се трудят.
Успех
kralimarko

Мнение от kralimarko »

Аз мисля че ако едно 4 членно семейство изкарва над 2000-2500 лв без много зор в БГ ,децата са им над 17 год и си има собствено жилише си е по добре да си седи в БГ . Аз лично не бих решил да ставам имигрант на 40-45 год .....но това не важи за всички естественно
embazela
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:33 pm
Местоположение: софия

Мнение от embazela »

Благодаря за оптимизма имам едно питане аз се занимавам с жилищни ремонти незнам как ще прозвучи но за годините в софия мога почти всичко като се има предвид че знам езика в канада ще имам ли работа още повече това много си обичам работата
kralimarko

Мнение от kralimarko »

embazela написа:Благодаря за оптимизма имам едно питане аз се занимавам с жилищни ремонти незнам как ще прозвучи но за годините в софия мога почти всичко като се има предвид че знам езика в канада ще имам ли работа още повече това много си обичам работата
..Samo shte triabva da se nauchish da rabotish s tukashni материали .иначе е добър бизнес
embazela
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:33 pm
Местоположение: софия

Мнение от embazela »

Кралимарко аз съм на 29 жена ми на 25 нямаме деца само едно коте и печелим по 2000 2300 на месец и...не всичко е пари приателю .Имам колега с много по големи доходи но знаеш ли че когато жена му раждаше му дадоха списък с рушветите които трябва да даде иначе я остават да се оправяда . Тук законите са парите недай си боже да се разболееш ако нямаш пари.Ромите с трети клас взимат повече от един лекар учител да това е добре е че има светлина в тунела.Аз съм оптимист за бъдещето имам страхотна жена готова да рискуваме,останете със здраве
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

embazela написа:Благодаря за оптимизма имам едно питане аз се занимавам с жилищни ремонти незнам как ще прозвучи но за годините в софия мога почти всичко като се има предвид че знам езика в канада ще имам ли работа още повече това много си обичам работата
Ще има много. Само да ти се бачка...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

kralimarko написа:Аз мисля че ако едно 4 членно семейство изкарва над 2000-2500 лв без много зор в БГ ,децата са им над 17 год и си има собствено жилише си е по добре да си седи в БГ . Аз лично не бих решил да ставам имигрант на 40-45 год .....но това не важи за всички естественно
а аз мисля, че това е най-разумното мнение и го казвам на всеки, включително и на близките, които изключително много ми липсват тук.
няма логика просто. нито начин.
евала на кралимарко.
Аватар
arminad
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 9:41 am

Мнение от arminad »

ninka83 написа:
kralimarko написа:Аз мисля че ако едно 4 членно семейство изкарва над 2000-2500 лв без много зор в БГ ,децата са им над 17 год и си има собствено жилише си е по добре да си седи в БГ . Аз лично не бих решил да ставам имигрант на 40-45 год .....но това не важи за всички естественно
а аз мисля, че това е най-разумното мнение и го казвам на всеки, включително и на близките, които изключително много ми липсват тук.
няма логика просто. нито начин.
евала на кралимарко.
Незная кое му е разумното на това мнение. 2500 лв до никъде не могат да стигнат на едно четиричленно семейство с деца над 17 години, ако това семейство трябва да се храни пълноценно, да му е топло когато иска и по колкото иска, да дава пари на децата си за джобни и т.н. Да не говорим за покупка на дрехи и подобни необходимости. Който смята че може да му стигнат, да дойде да пробва в БГ и после да приказва.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

2000-2500 лв. на семейство доход?
Крали Марко ти живял ли си някога в България?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

arminad написа:
ninka83 написа:
kralimarko написа:Аз мисля че ако едно 4 членно семейство изкарва над 2000-2500 лв без много зор в БГ ,децата са им над 17 год и си има собствено жилише си е по добре да си седи в БГ . Аз лично не бих решил да ставам имигрант на 40-45 год .....но това не важи за всички естественно
а аз мисля, че това е най-разумното мнение и го казвам на всеки, включително и на близките, които изключително много ми липсват тук.
няма логика просто. нито начин.
евала на кралимарко.
Незная кое му е разумното на това мнение. 2500 лв до никъде не могат да стигнат на едно четиричленно семейство с деца над 17 години, ако това семейство трябва да се храни пълноценно, да му е топло когато иска и по колкото иска, да дава пари на децата си за джобни и т.н. Да не говорим за покупка на дрехи и подобни необходимости. Който смята че може да му стигнат, да дойде да пробва в БГ и после да приказва.
Абе не се ли увличаме малко тука? Човека е написал "има собствено жилише ", да не искаш да кажеш че 2500лв не стигат за храната и сметките на едно 4-членно семейство :shock:
Публикувай отговор