готови ли сме за интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
tora2007
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 4:04 pm
Местоположение: Русе

готови ли сме за интервю

Мнение от tora2007 »

Здравейте на всички , които все повече тръпнем в очакване на интервюто.Предлагам в тази тема да обменим информация кой как се подготвя за предстоящата сесия защото тя вече наистина наближава.При нас колкото по - наближава толкова момента все повече расте и напрежението.В момента от началото на м-февруари ходим на частни уроци 4 пъти в седмицата и подготвяме въпросите и отговорите за интервюто.Незнам обаче защо но вече учим на сила този език имам чувството че цял живот да го уча няма да го науча.Но най-интересното е че все повече започнах и да го сънувам интервюто и винаги сънят ми завършва със щастлив край :lol: :lol: :lol: .Пишете при вас как е положението как се подготвяте и чувствате ли се вече подготвени и уверени.
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Хахаааа tora2007 ,жена ми вече 2 пъти сънува интервюто!Хмммм:-))) :D
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
arminad
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 9:41 am

Мнение от arminad »

Хахаха, ние се готвим за есенно-зимна сесия, но отсега имам чувството че хората около мен говорят с френски акцент
Аватар
didoni76
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 2:57 pm
Местоположение: вече в Montreal QC

Мнение от didoni76 »

Едва ли човек може да се чувства готов, колкото и дълго да го учи, езика си е труден, нали не е роден :lol: .
За сверка на знанията, ето този линк към едно аудио интервю при мосю Оперман, който беше в България на сесията април-май 2007. Това интервюто е проведено в Израел.
http://www.imeem.com/people/RN-TCc-/music/x1-2lkyF//

УСПЕХ! :thumbsup:
Montreal 15.05.2009
Изображение
Аватар
morgan
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 4:53 am
Местоположение: Varna

Мнение от morgan »

здравейте, и аз взех да сънувам вече всичко на френски :lol:
общо взето винаги така се получава, когато се набляга толкова много на нещо, че мозъкът ти не спира да мисли за това, дори и когато спиш :nut:
ние, по скоро аз ходя на уроци, но само 2 пъти седмично, но в къщи всеки ден уча поне по 3 часа на ден, докато спинка детенцето ми :evillaugh3: :baby:
а мъжът ми го юркам след работа поне по няколко в-са да научава, а и му предавам френски ( по-скоро се опитвам, но... :eek: )
дано да няма някакво забавяне или проблеми при нас и да се впишем в предстоящата сесия :roll: :cajsi:
успех на всички чакащи било то за интервю или за медицински или визи :thumbsup:
изпратени документи - 28.11.2008
Entrevue de sélection - 15.06.2009 - успешно
Медицински Грийнберг- 01.12.2009
визи - 03.02.2010
полет - 26.04.2010г ;)
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

didoni76 написа:Едва ли човек може да се чувства готов, колкото и дълго да го учи, езика си е труден, нали не е роден :lol: .
За сверка на знанията, ето този линк към едно аудио интервю при мосю Оперман, който беше в България на сесията април-май 2007. Това интервюто е проведено в Израел.
http://www.imeem.com/people/RN-TCc-/music/x1-2lkyF//

УСПЕХ! :thumbsup:
това е супер :)
някой може ли да го свали като mp3 например??
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
frankofon
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 2:06 pm
Местоположение: България

Re: готови ли сме за интервю

Мнение от frankofon »

tora2007 написа:Незнам обаче защо но вече учим на сила този език имам чувството че цял живот да го уча няма да го науча. Пишете при вас как е положението как се подготвяте и чувствате ли се вече подготвени и уверени.
Това което знам е, че при усвояването на чужд език помага постоянство в ученето. Иначе казано всеки ден учене.
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

didoni76 супер инфо!Направо си пожелахме Оперман за интервюто :D А понеже е качено преди 2 седмици,това означава,че в Израел са почнали интервютата.Затегнете коланите!
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
tora2007
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 4:04 pm
Местоположение: Русе

готови ли сме за интервюто

Мнение от tora2007 »

Днес като се рових в сайта някъде четох че са започнали интервютата в доста държави но бяха само от Близкия изток.
Аватар
didoni76
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 2:57 pm
Местоположение: вече в Montreal QC

Мнение от didoni76 »

Към настоящият момент февруари - март, се провеждат интервюта в Киев - с мосю Кзор, поне така пишат братушките.

"Среда 18th 2009f Февраль 2009 01:49:28 AM
Получается,можно всех поздравить с началом сессии!?По статистике-сегодня первое интервью на 9.00 ."
В Москва и Тел-Авив се чакат покани все още, така че качения запис не се знае от кога е.
Montreal 15.05.2009
Изображение
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

didoni76 написа:Към настоящият момент февруари - март, се провеждат интервюта в Киев - с мосю Кзор, поне така пишат братушките.

"Среда 18th 2009f Февраль 2009 01:49:28 AM
Получается,можно всех поздравить с началом сессии!?По статистике-сегодня первое интервью на 9.00 ."
В Москва и Тел-Авив се чакат покани все още, така че качения запис не се знае от кога е.
това къде го четеш? пишат ли какви въпроси им задава?? :)
Аватар
didoni76
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 2:57 pm
Местоположение: вече в Montreal QC

Мнение от didoni76 »

От този руски форум
http://www.razgovory.com/ru/forum/viewt ... &start=390

като се поразрови човек може да намери нещо полезно.
Montreal 15.05.2009
Изображение
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

didoni76 написа:От този руски форум
http://www.razgovory.com/ru/forum/viewt ... &start=390

като се поразрови човек може да намери нещо полезно.
намерих го :) с гуглето е лесно :)
благодаря за инфото :):):)
сега точно чета, че тези украинци всъщност са ходили на интервю във Виена (нямам представа защо), а сесията в Киев също е започнала, но още няма подробности или поне аз не съм открил засега
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
frankofon
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 2:06 pm
Местоположение: България

Мнение от frankofon »

Някой ако има линк към други интервюта /аудиофайлове, ютюб и т.н./, ще съм благодарен, ако ги сподели. Мисля, че е доста полезно да се чуе повече, за да има представа човек
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Не се притеснявайте - интервюто е 95% субективно. Вече сте показали, че отговаряте на изискванията им. Остава да проверят дали не сте излъгали прекалено много с езика. Ако покажете желание да го говорите ще го оценят.
Скъсаните на някакво основание всъщност просто са направили твърде лошо впечатление на интервюиращия. Или са го разочаровали прекалено в езиково отношение.
Смелост! Всичко ще е наред!
Публикувай отговор