Преждевременно прекратяване договор за наем?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
nikisan
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 7:42 am

Преждевременно прекратяване договор за наем?

Мнение от nikisan »

Здравейте,
Договора ни е до края на юли като сме платили и посл.месец.
Можем ли да прекратим договора преди тази дата и какви неустоки трябва да платим.Причината е че може да се върнем в БГ преди да е изтекъл договора.
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

Ами може още от сега да си тръгвате.Нали все пак е платено до края на юли ! Други неустойки няма да плащате!Но незабравяйте да пуснете уведомително писмо 3 месеца преди края на договора (във вашият случай, не по-късно от 30 април), че няма да подновявате договора!
В противен случай договорът автоматично се подновява!
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
nikisan
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 7:42 am

Преждевременно прекратяване договор за наем?

Мнение от nikisan »

Здравейте,
Извинявам се ,че не бях уточнил точно въпроса.
Платили сме първият и последният месеци.Какво ще следва ако искаме да напуснем след 2 месеца?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

прегледай самия договор, а най-добре направо иди в офиса и си поприказвай с фирмата.
Ние например имахме договор до август включително а искахме да се изнесем юли. Според договора следваше че ако не се намери човек за август, ще трябва да си го платя като поп (т.е. както казваш ти, той последния месец вече си е платен, просто няма да върнат парите).
Отидох в офиса (мноого рано - още през зимата) и те ми казаха - ами ще го обявим за свободен от първи август, за целта вие ще ни дадете 100 долара за рекламата и ако рекламата не е успешна, ще ви ги върнем. Ако е успешна, човека ще си влезе от август, а вие ще сте само с тия сто долара разход (тоест ще ми върнат наема за последния месец).

Аз се съгласих (донякъде с българско притеснение, че те може и въобще да не си направят труда и нищо да не рекламират) но схемата в крайна сметка проработи.
Другата алтернатива беше - казаха ми - ако искаш сам си го рекламирай, но после трябва да доведеш човека тука да подписва, да не го пуснеш просто тъй.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Мнение от Optimist Creed »

didi-did написа:Ами може още от сега да си тръгвате.Нали все пак е платено до края на юли ! Други неустойки няма да плащате!Но незабравяйте да пуснете уведомително писмо 3 месеца преди края на договора (във вашият случай, не по-късно от 30 април), че няма да подновявате договора!
В противен случай договорът автоматично се подновява!
did-did, човека пита за Канада , а не за Кебек. :wink: .
Според моя договор (тук в Калгари ), решението е - или намирам заместници или плащам 1 месец неустойка.
iVEL
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:33 pm

Мнение от iVEL »

Искам най-добронамерено да попитам, толкова ли е трудно оцеляването, та решихте да се връщате по-бързо. Питам, защото ни престои пътуване, а не ми се иска да съм притисната до стената и да обмислям варианти за връщане. Предварително благодаря за отговора. Желая Ви късмет.
iVEL
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:33 pm

Мнение от iVEL »

Благодаря Fireman ! Ние със сигурност ще продължим напред. Всеки има свои причини да вземе конкретно решение. Не ми се иска да подхождам критично. Исках само да чуя гледната точка на Nikisan. Пожелавам успех на всички.
nikisan
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 7:42 am

nikisan

Мнение от nikisan »

Здравейте,
Извинявам се че не можах да Ви отговоря по-бързо.
По принцип планът ни да се върнем в БГ към август и по късно да дойдем пак в Канада.А причина да се върнем по-рано ще бъде ,ако не си намерим работа.Вече 1 мес сме тук и не сме успяли да намерим.Надявам се в следващия месец да успеем.

А за този който Ви отговори преди мен-смятамм че не съм от шарлатаните заболекари които той е срещал,а също че не намирам за срамно да работя и ро-низко платена работа като начало.Причините за да съм тук не са преди всичко парите.
Желая Ви успех!
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

nikisan,ти тоя договор които си подписал е трябвало и да го прочетеш ...там ще си пише от -до всичко.....не е като в Булгаристан в Канада явно се спазват тея ми ти работи :wink:
Изглежда не сте се подготвили добре от бг ,трябвало е по добре да разучите нешата с наеми,работа и т.н.
Не ме разбираи погрешно съчуствам ви на всеки може да се случи.
Зъболекарите маи трудно се приспособявате към Канада ,имаше един куон-до с неговите епопеи за г-жа Аспарухова и тои така се върна
А колкото до работа мисля че няма начин да не може да се намери нископлатена в началото докато закрепите положението малко от малко поне
Успех все пак!
iVEL
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:33 pm

Мнение от iVEL »

Благодаря Nikisan ! Пожелавам да си намерите работа по-скоро и да не Ви се налага да се връщате в БГ. Не бързайте да се връщате...По-често времето помага, когато имаме най-малко избор.
Fireman

Мнение от Fireman »

nikisan,извинявам се ....
Не знам в коя част на Торонто сте,но имам Приятел,който е в Торонто,онтарио и ако искате да ви свържа с него.Може би би могъл да ви помогне.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Nikisan, един месец тук не е нищо. Аз си намерих работа след 3 месеца. Тук нещата се случват много бавно пък и сега е криза, но не се отчайвайте. Просто търсете много сериозно. Успех!
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

ivel, трудно е но трябва да се мисли позитивно.
КОето включва - да не допускате никаква мисъл за връщане преди да сте тръгнали. Запомни че тръгвате за постоянно, не на екскурзия.
Успех !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

Работа има за всички. Просто не се срамете да започнете с нещо ниско платено и постепенно да започнете да се изкачвате по финансофата стълбичка. Аз започнах работа на 8.50 на час на 20-тия ден след кацането си, а сега това ми е втора работа, защото имам основна. Три месеца няма работа - това е абсурд.
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Пон Ное 22, 2010 10:27 am, променено общо 2 пъти.
Публикувай отговор