Търсене на работа в Торонто,моля за съвет и съдействие!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
nikisan
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 7:42 am

Търсене на работа в Торонто,моля за съвет и съдействие!

Мнение от nikisan »

Здравейте!
Вече почти месец сме в Торонто и не успяваме да намерим работа.Нямаме никакви познати тук ,които биха могли да помогнат с нещо.Не мога да разбера причината,ние ли неправилно тарсим,или сме дошли в неподходящ момент.
Проофесиата ми е стоматолог а синът ми студент 2-ра год.
Благодаря на всеки ,който би помогнал с нещо!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

каква работа търсиш?
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Дай повече инфо.
Какво си готов да работиш?
Как си с английският?
Кола имаш ли?
.......и т.н.т.
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
nikisan
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 7:42 am

Мнение от nikisan »

Здравейте,
Търся работа в зъботехнически лаборатории,пицарии,ресторанти-помощник в кухня.
синът ми-офис администратор,дата ентри,машинопис.
Благодаря Ви за отговорите!
nikisan
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 7:42 am

Мнение от nikisan »

Кола нямам все още,в момента подготвям док.за канадска книжка.
Английският -uperintermediate.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

зъботехнически лаборатории - за тва не знам, но ще ти отнеме поне няколко месеца.
,пицарии - трябва ти кола
,ресторанти-помощник в кухня - това не би трябвало да е трудно. Трябва обаче да ходиш на място. Направи си резюме и пиши, че си го работил цял живот. Пиши, че имаш само средно образование.
Обиколи ресторантите в района където живееш и им остави по едно резюме


офис администратор,дата ентри,машинопис.

Според мен това най-лесно ще стане чрез агенция. Ето няколко агенции: Apple one, Manpower, Hays, Altis
Пращаш го на място в агенцията, с резюме. Трябва да мине при тях тест за дата ентри, Word итн

Тук според мен има много обяви от малки фирми, които директно търсят персонал:
http://toronto.en.craigslist.ca/

а тук се търси във всички сайтове за работа едновременно
www.wowjobs.ca/

успех
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Лично мнение: от всички организации за помощ на имигрантите, където съм ходил, ефекта е почти нулев. Могат да се ползват само за безплатно копиране или използване на копмпютър.

Тези обаче (според мен) вършат някаква работа.

http://www.costi.org
Centre for Internationally Trained Professionals & Tradespeople
700 Caledonia Road, Toronto
416.789.7925

Това е организацията на италианските емигранти. Трябва да се обадиш предварително и да си уредиш среща с консултант.

Могат да ти направят безплатна евалюация на дипломата. Не знам дали изобщо има някакъв смисъл тази евалюация. Отнема няколко месеца.
n.nik

Мнение от n.nik »

Много го уважавам този въпрос
army написа: Как си с английският?
и особенно когато отговарят искрено :lol:
nikisan написа:Английският - upPer-intermediate.
:wink:
kralimarko

Мнение от kralimarko »

честно казано в момента е жестоко ....дано някой да може да помогне с препорака ,иначе наистина е ЖЕСТОК пазара
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Zdrasti и от мен.не знам къде си се установил,в кой район си,но тук в Руската ерия (North York)е пълно с обяви за работра и ще ги намериш в Руските издания.Работа се предлага колкото щеш.Имаш страхотна професия и затова тревба да приравниш дипломата си.Тук дентистите са супер.Има агенции за работа,например Alliance-tel.416 739 8061,Metro Val-tel.416 22 0871,,друг тел.416 642 6859.Най добре е да вземеш вестниците и там е пълно с работа ,поне сега чета това и намирам стотици работи.Ако искаш бих ти дал неколко вестника ама не знам къде се намираш.но според мен първо си вземи книжка и кола и тревба да имаш вече SIN number.Да знаеш работа има,най вече ниско платена ,но и това е решение за момента ти.
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

A и още тук има много Бг дентисти,те могат да те напътят относно професията ти,а и за зъботехнически лаборатории.А за вестниците влез в сайтовте им-www.russians.ca
Вестниците с обяви са -"Газета плюс","Russian Canadian Info",Руский Експрес","Запад Изток","Карусель","Bonus" и т.н.
nikisan
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 7:42 am

Благодаря на ВСИЧКИ!

Мнение от nikisan »

Благодаря много на всички отзовали се на моята молба!!!
Вие и целият форум доказва,че винаги има сърдечни и съпричастни хора ,винаги готови да помогнат с каквото могат.
Поздравявам Ви и се възхищавам от всички съфорумници готови да споделят опита си ,да помогнат на другите!
n.nik

Мнение от n.nik »

така е адаш. тук помагат и не се срамувай да питаш. има кой да отговори. да те питам зъболекарският бизнес в България ли намаля, че се принуди да дойдеш чак до тук, за да разнасяш пици? :? за лабораториите ще ти трябва повече от upPerintermediate. бъди сигурен. казвам ти го, за да си направиш сметката кога да разнасяш пиците и кога да ходиш на английски. :wink: успех!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Pehlivan написа:Имаш страхотна професия и затова тревба да приравниш дипломата си.Тук дентистите са супер.
За приравняване ще ти трябват поне 5-7 години, fluent English, 12 часа на ден учене вкъщи и в библиотеката ( тоест никаква работа) и много пари. Ние със жена ми сме изхарчили до сега за подготовка повече от 20 000 CAD. Става и има доказателства за това( двама българи се дипломират тази година от UBC), но е ужасно трудно. За хигиенист не става без учене. Най-вероятно е за зъботехник, но там нямам никакъв опит за Онтарио. Един колега го работи в Монреал известно време и после започна да кара пици - изкарвал повече пари. В Онтарио има и някаква възможност да станеш протезист, до колкото съм чувал и без учене, но нямам идея доколко е верно - ще трябва да си провериш. Даже не знам как е denturologist на английски. Това е човек, който в Кебек има лиценз да взима отпечатъци и да прави протези - нищо друго. Ако имаш 20 години трудов стаж в БГ би трябвало да си добър на протезите.
Успех.
nikisan
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 7:42 am

Мнение от nikisan »

Благодаря колега!
Това е наистина пълен и професионален отговор.
Ще ти изнратя в лични съобщ.за повечче инфо по някои въпроси.
Публикувай отговор