Каква е/беше моята “канадска“ мечта при имиграцията ми?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.

Каква е/беше моята “канадска мечта“, за да имигрирам?

Анкетата свършва на Съб Апр 04, 2009 6:34 pm

Стандарт на живот
21
21%
Професионална реализация
11
11%
Сигурност и спокойствие
41
41%
Социален характер на държавата (помощи;дет.градини;майчинство и т.н)
0
Няма гласували
Гурбетчийство
0
Няма гласували
Бъдещето на детето/децата ми
18
18%
Религиозни и други свободи
1
1%
Други (моля ви да уточните)
9
9%
 
Общо гласове: 101
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

Сигурност и спокойствие,но също и професионална реализация и писнало ми беше да живея в България.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

С 300 лева бруто през 2001 във Варна под наем, хич не ми беше до сигурност и спокойствие, а бях се реализирал професионално, функционер:), но като гледам резултатите, спирам, че нема нужда, то излиза, че половината са получавали минимум 2000-3000 на месец в БГ, та тук нищо особено, само заради спокойствие и сигурност, разбираш ли :(
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

todor73, за мен лично в тези термини "сигурност и спокойствие" се включва и това съдържание, за което говориш. Нямам предвид само сигурност като липса на заплахи за живота - моя и близките ми и спокойствие като тишина и птичи песни около мен, цветя и пеперудки и т.н. В тези термини включвам именно и липсата на стрес дали ще вържеш месеца, дали ще имаш пари да си платиш наема и всички данъци или ще трябва да умуваш на кой да не платиш този месец. Както и още много други неща. Просто ти ги възприемаш в по-ограничен смисъл тези понятия.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

Аз дойдох тук, защото избрах по-малкото зло.
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
Аватар
womanEZ
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 4:26 pm
Местоположение: Монреал

Благодаря на всички!

Мнение от womanEZ »

Благодаря на всички вас!

Анкетата ще е активна още известно време.

Що се отнася до запитването защо няма вариант на отоговор “качествен живот“, мисля, че това определение би имало различно значение и различно съдържание за всеки един от нас: за едни ще е материално съдържание, за други- духовно, за трети -професионално и т.н. Една анкета никога не може да бъде на 100% изчерпателна във възможностите за отговор. Поради това, отговорите и поясненията, които предоставяте извън анкетата, са действително (за което съм ви много благодарна) изключително ценни и богати на нови насоки.

Желая на всички вас сбъдване на 1000% на вашите “канадски“ и не-канадски мечти!
Надявам се на нови включвания! До скоро!
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thehellgirl »

Аз гласувах за бъдещето на детето, но едва ли има едностранна причина, по-скоро ми изглежда така:

работа= пари= спокойствие = бъдеще за нас и един ден детето ... което е основното
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
n.nik

Мнение от n.nik »

Аз не съм вече много сигурен за нашето спокойствие. С тази криза и безработица, да не се наложи да си ходим у България. :? Днес една позната ми каза, че в тяхната фирма са поставили нотис, че ще има драстични съкращения от долу на горе. :roll:
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

n.nik написа:Аз не съм вече много сигурен за нашето спокойствие. С тази криза и безработица, да не се наложи да си ходим у България. :? Днес една позната ми каза, че в тяхната фирма са поставили нотис, че ще има драстични съкращения от долу на горе. :roll:
Много сте странни, ей. Скъсах се да търся хора, дори и новопристигнали, за 40 часа на 8.50$ - гарантирани с трудов договор, цял ден стоиш на стол, та дори и бакшиш изкарваш. Всички ми се цупят, че им било малко. Ми 300 кинта на седмица са по-добре от 300 кинта на месец в БГ при по-високите цени там. Ама ние българите в Канада всички за по 25 на час искаме да работим и ако може да е кеш. Е не става. Който не е свикнал да си цапа ръцете, да вади 1000 кинта и право за летище София. Там ще може да се прави на патриот и да плюе по таз черна чужбина ... поне до първата сметка за парно.
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thehellgirl »

Много сте странни, ей. Скъсах се да търся хора, дори и новопристигнали, за 40 часа на 8.50$ - гарантирани с трудов договор, цял ден стоиш на стол, та дори и бакшиш изкарваш. Всички ми се цупят, че им било малко. Ми 300 кинта на седмица са по-добре от 300 кинта на месец в БГ при по-високите цени там. Ама ние българите в Канада всички за по 25 на час искаме да работим и ако може да е кеш. Е не става. Който не е свикнал да си цапа ръцете, да вади 1000 кинта и право за летище София. Там ще може да се прави на патриот и да плюе по таз черна чужбина ... поне до първата сметка за парно.
Хората бягат от БГ, за да работят за повече от минимума, а ти искаш да им даваш канадския минимум и да са доволни - няма как да стане. В крайна сметка ако искат да бъдат експлоатирани може да си седят и в родината и да не се лишават от всичко нематериално, а за по-високите цени в БГ може да се поспори - наема ли ти е по-евтин или услугите на канадска земя ....
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Fireman

Мнение от Fireman »

Само така theHellgirl :)
и в България и в Канада има и ще има такива дето от въздуха пари искат да правят...
Българска черта е "не е важно на мен да ми е добре ,а на теб да ти е зле",за това и в собствената ни страна сме като стадо животни.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Надеждата умира последна.
Всеки си мисли че кат иде в Канада и ще успее щот е слушал локумите за страната на неограничените въможности и т.н...естествено че шанс има но това ще е за много малко перосни- просто другите ще работят малко над минимума.
Те канадските работодатели само чакат някои да имигрира и да му напълнят джоба с кинти ...да точно така се случва.
Fireman

Мнение от Fireman »

Bp_de,ти нали си в Германия какво общо имаш с България ,да не Говорим за Канада.
Винаги много знаеш,ама къде си в цялата ситуация или да се намираш на приказки,за неща които нито пряки нито косвено те засяга.
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thehellgirl »

bp_de може би ти си заминал за най-толерантната към чужденци държава с подобни разбирания, не знам и не ме интересува. И КОЙ СИ ТИ ДА КАЗВАШ ЧЕ ВСЕКИ ЗАМИНАВАЛ С ТАКИВА РАЗБИРАНИЯ като теб ...Но смятам че щом си заминал, значи надеждата не е умряла.
А за това на кой му се отваря парашута и на кой не, си е доста индивидуално, все пак за теб може малко над минимума да са 5 долара а за друг това да е достатъчно ....
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Fireman написа:Bp_de,ти нали си в Германия какво общо имаш с България ,да не Говорим за Канада.
Винаги много знаеш,ама къде си в цялата ситуация или да се намираш на приказки,за неща които нито пряки нито косвено те засяга.
:)

сестра му е във ВС и е ходил там няколко пъти - що е недоволен и ни съветва тук :nenam:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Fireman

Мнение от Fireman »

:nenam: :beer2:
Публикувай отговор