Ходене до БГ през лятото, по време на социал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Ascao написа:
lz2arn написа: Базата данни на Емплоа съдържа N човека на социал, всеки ден се ъпдейтва с K човека напуснали страната, от които имаш S съвпадения. Съвпаденията почват да текат по време, и като надскочат D дни, преводът на човека се спира.
Ако може да уточниш и да ли има благоприятен период от който да започнат да текат съвпаденията (например 2-ро число на месеца, когато таман си получил новия превод) и на колко е равно D (D=? дена) ...
Нямам никаква идея... Информацията може да ти даде човек на Емплоа. Дори не съм сигурен дали всичко работи по този начин, разгледах въпроса чисто теоретично.
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Linko написа:Та ако разглеждате въпроса като получаване на нисколихвен кредит, който един ден ще връщате на части (може да се договори това) то проблеми няма. :)
Аз разглеждам въпроса като "лъжа" след която ще ни се стъжни живота. Всеки нов факт и фопмуляр ще бъде проверяван по 10 пъти и ще трябва години наред да доказвате, че нямате сестра....майната им на парите за 1-2 месеца социал....
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

poumpy, ти може да разглеждаш въпроса и като "лъжа" за която следва разстрел, но не за това говорим тук. По-добре обясни какво страшно има ако всеки факт и формуляр за в бъдеще бива проверяван по 10 пъти. Ами да си ги проверяват ако ще не 10 ами 100 или 1000 пъти. :) Все тая, нали данните ще са верни. Или с това искаш да кажеш, че се намаляват до нула шансовете за бъдещи измами в която и да е област? Ами това е лицемерно. Излиза, че съветваш хората: "Не лъжете сега за социала за да можете да лъжете после по-мащабно." :)
Та дайте да оставим моралните оценки и емоционалните нагласи а да даваме обективна информация. Та конкретно какво ще рече това "ще ни се стъжни живота"?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Linko написа:Та дайте да оставим моралните оценки и емоционалните нагласи а да даваме обективна информация. Та конкретно какво ще рече това "ще ни се стъжни живота"?
ти пак не ме разбра - аз не давам морална оценка, а и не тя е важна. Нянах предвид, че следва разтрел, защото сме излъгали. Имам предвид: струва ли си за един-два социала ( освен ако не стоиш в БГ цяла година) да си вгорчаваме живота за следващите 10.
Пример: зъболекарката, при която работех в началото я бяха хванали данъчните в лека " некоректност" - това и костваше 8 поредна година дни наред за подаване и доказване на всеки разход от данъчната декларация, проверки от ордера - ежегодно, проверки от общината( кои и колко помещения ползва) - ежегодно. Всичко това изразено в пари, сигурно е повече от "неволно" спестеното.
За това говоря аз, а не за морални стойности - те в случая нямат значение.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Ето това вече е друг въпрос, poumpy.:)
Значи ли това, че ако не беше "неволната" грешка в данъчната декларация нямаше да ги има тези ежегодни проверки от ордера, общината и искания за доказване на всеки разход от страна на данъчните? И дали ако става дума за грешка от няколко десетки хиляди долара в декларацията на един зъболекар и грешка в условията за ползване на социални помощи за около $2,000 всички институции ще се нахвърлят със същия хъс на сгрешилия?
Да не говорим, че загубите за един зъболекар и един обикновен работник са несъизмерими в случай на няколкодневно разкарване от някого си за нещо си т.е. същият не може да си заработи надницата. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Linko написа:Ето това вече е друг въпрос, poumpy.:)
Значи ли това, че ако не беше "неволната" грешка в данъчната декларация нямаше да ги има тези ежегодни проверки от ордера, общината и искания за доказване на всеки разход от страна на данъчните? И дали ако става дума за грешка от няколко десетки хиляди долара в декларацията на един зъболекар и грешка в условията за ползване на социални помощи за около $2,000 всички институции ще се нахвърлят със същия хъс на сгрешилия?
Да не говорим, че загубите за един зъболекар и един обикновен работник са несъизмерими в случай на няколкодневно разкарване от някого си за нещо си т.е. същият не може да си заработи надницата. :)
Зъболекарят изобщо не се разкарва никъде - той си има работник, който го прави, но нервитена всички са лични.
Колко дни може да си позволи един "социаладжия" да не ходи на работа на черно, за да си допълва социала ?
Колко дни може да си позволи един зъболекар да не работи, без от това да му пострада особено жизнения стандарт ?
Не знам как ще се нахвърлят институциите върху "социаладжията", но силата ще е съизмерима с тази за зъболекаря.

Накрая се предавам - няма да ви хванат, а ако ви хванат ще ви наградят ;)

PS. Аз лично, когато подписвам някой документ си мисля какви ще са последствията......
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

poumpy, наистина ли не разбираш, че е смешно да съпоставяш несъпоставими неща и на тази база да правиш изводи и да даваш съвети?
И какво се оказа в края на краищата, че не знаеш какви ще са последстваията за "социаладжията" който е получавал социал докато е бил извън Квебек. Но пък си убеден, че "силата" на въздействие на институциите "ще е съизмерима с тази за зъболекаря".
Сигурно ще му се нахвъри ордера, в който не членува, общината ще му мери квадратури дето няма, данъчни ще му искат незнайно какви неща и т.н. :) Оказа се дори, че едно от нещата които посочи като причина за "стъжване на живота" при зъболекарката, а именно - няколкодневното разкарване по институции, всъщност не било проблем, защото тя си имала работник за това. Но пък за обикновения човек щяло да е проблем, защото той не можел да си позволи да не ходи няколко дни на работа. Само че се пропуска простичкия факт, че той няма как да ги загуби тия дни тъй като не е свързан с толкова много институции имащи задълженията да го контролират и няма какво толкова да му се контролира. Така че просто няма кой и защо да го разкарва с дни.

А колко по-лесно би било да кажеш: "Не съм бил никога на социял, не познавам такива случай като описания но предполагам, че..." Но не, ти директно излизаш със ряз и плашиш: "..ще ни се стъжни живота". :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

в този един живот всичко може, само да не ви хванат :wink:
не мога да разбера защо някои хора искат да си направят живота по-труден, поне да си заслужаваше сумата.
...мразя мастика без айрян...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Linko написа:А колко по-лесно би било да кажеш: "Не съм бил никога на социял, не познавам такива случай като описания но предполагам, че..." Но не, ти директно излизаш със ряз и плашиш: "..ще ни се стъжни живота". :)
Никъде не съм твърдял, че съм бил на социал или, че познавам конкретно такива случаи.

ето как започна всичко. С един прост въпрос :
poumpy написа:не се ли замисляте, че когато се върнете попълвате една декларация в самолета и я подавате на летището и в нея СОБСТВЕНОРЪЧНО написвате кога сте напуснали Канада и колко време ви е нямало. Стиска ли ви да излъжете ?
Имам познати били на шомаж, на които са се обадили 10 месеца по-късно да дават обяснения и да връщат пари.
ето и продължението:
poumpy написа:Аз разглеждам въпроса като "лъжа" след която ще ни се стъжни живота. Всеки нов факт и фопмуляр ще бъде проверяван по 10 пъти и ще трябва години наред да доказвате, че нямате сестра....майната им на парите за 1-2 месеца социал....
Под "лъжа" обясних какво имам предвид. Дадох и пример на какво се базира опита ми с "лъжата". Повече не ми се спори с теб. Сигурно познаваш достатъчно "социаладжии" били до България и по света и у нас, на които никой, нищо, никога не е казал.

Ако човека ще е цял живот на социал и няма да подава данъчни декларации - то проблем никакъв....Само се питам как ще е на социал ако му го спрат ?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

totev написа:в този един живот всичко може, само да не ви хванат :wink:
не мога да разбера защо някои хора искат да си направят живота по-труден, поне да си заслужаваше сумата.
:beer: :beer: :beer:
Diavolo
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:52 pm

ре

Мнение от Diavolo »

Отново смях в залата . Що не пишат всички на социал които всяка година си ходят до Бг. Да не би да си ги хванали.............не съм чула.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

щото тук всички сме злобни и им завиждаме и ще ги посочим с пръст като прокажени :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор