Ходене до БГ през лятото, по време на социал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
h&d
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 9:58 am

Ходене до БГ през лятото, по време на социал

Мнение от h&d »

Ходите ли си до БГ когато сте на социал?
Споделете мнения, слухове...
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Ходят си. Чувал съм, че става и ,че нямало проблеми, но човек никога незнае.
Аз си ходих 2 пъти, но не съм на социал и моето мнение не е меродавно.
Аватар
Yahoo!
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 12:06 pm

Re: Ходене до БГ през лятото, по време на социал

Мнение от Yahoo! »

h&d написа:Ходите ли си до БГ когато сте на социал?
Споделете мнения, слухове...
Няма проблеми, освен ако не се обадиш на агента си и да му кажеш, че си отиваш в БГ и поискаш да ти преведат Социала в Сметка в ОББ за периода на почивката ти. :lol:
"I want to know God's thoughts; the rest are details."
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

ЗДР няма начин според мен, аз бях на соц. и реших да се върна в БГ , става въпрос за април 2007 год. като си мислех че ще си ида в БГ и поне няколко мес. друг ще ме подписва и ще вземам някои долар,но уви още следващия мес. ми доиде писмо ще имат инфо че сам напуснал Квебек и ми го спират.Макар че имам други съмнения как са разбрали но мисля че имат врузка с летището.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

dobsan ...нали не си мислиш, че никой незнае кой, кога, как и прочее влиза и излиза от държавата. На самолетния билет не пише моето име, все пак. Затова писах "човек никога незнае".
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

в моя случаи доста хора знаеха а и на летището сам сигурен че се води статистика и имат вразка институтциите
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Как така на самолетния билет не ти пише името? :shock: Самолетните билети винаги са на нечие име и паспорта си даваш, в компютъра те има.... Ако решат да проверяват ще видят ,че си излизал, надали обаче проверяват всеки месец кой е излизал извън страната.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

IRA написа:Как така на самолетния билет не ти пише името? :shock: Самолетните билети винаги са на нечие име и паспорта си даваш, в компютъра те има.... Ако решат да проверяват ще видят ,че си излизал, надали обаче проверяват всеки месец кой е излизал извън страната.
Не проверяват. Може да сте изненадани, но компютрите служат не само за да пишете по форуми. Информацията се обменя автоматично.
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Дам както казва самоледа :) в момента в който купиш билета и си онлайн, натепан в базата данни. И ако някой си мисли ,че никой нищо незнае... много поздрави от мен.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

lz2arn написа:
IRA написа:Как така на самолетния билет не ти пише името? :shock: Самолетните билети винаги са на нечие име и паспорта си даваш, в компютъра те има.... Ако решат да проверяват ще видят ,че си излизал, надали обаче проверяват всеки месец кой е излизал извън страната.
Не проверяват. Може да сте изненадани, но компютрите служат не само за да пишете по форуми. Информацията се обменя автоматично.

Нямам предвид да се проверява на ръка, а компютърно. Тя информацията се обменя, ама някой трябва да я погледне. Имаш си агент в Емплоа Кебек и той трябва да направи справка с базата данни. Пак нямам предвид че гледа имената едно по едно. Има хора ходили си и се върнали без проблеми,което говори че не винаги правят справката, иначе е ясно че името ти е вътре.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

IRA написа:
lz2arn написа:
IRA написа:Как така на самолетния билет не ти пише името? :shock: Самолетните билети винаги са на нечие име и паспорта си даваш, в компютъра те има.... Ако решат да проверяват ще видят ,че си излизал, надали обаче проверяват всеки месец кой е излизал извън страната.
Не проверяват. Може да сте изненадани, но компютрите служат не само за да пишете по форуми. Информацията се обменя автоматично.

Нямам предвид да се проверява на ръка, а компютърно. Тя информацията се обменя, ама някой трябва да я погледне. Имаш си агент в Емплоа Кебек и той трябва да направи справка с базата данни. Пак нямам предвид че гледа имената едно по едно. Има хора ходили си и се върнали без проблеми,което говори че не винаги правят справката, иначе е ясно че името ти е вътре.
Моме, аз ли криво се моля, или ти криво ме разбираш. Базата данни на Емплоа съдържа N човека на социал, всеки ден се ъпдейтва с K човека напуснали страната, от които имаш S съвпадения. Съвпаденията почват да текат по време, и като надскочат D дни, преводът на човека се спира. Щото превода и той се прави по същата база, а не на ръка или след справка на агента "дето трябва да я погледне". Как конкретно става галимацията си е работа на програмистите на Емплоа-то. Понеже не е моя - спирам да го мисля, но един миш-маш от SQL за подобна операция мога да забъркам да си изкарам хляба (или боя).
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Мнение от Ascao »

lz2arn написа: Моме, аз ли криво се моля, или ти криво ме разбираш. Базата данни на Емплоа съдържа N човека на социал, всеки ден се ъпдейтва с K човека напуснали страната, от които имаш S съвпадения. Съвпаденията почват да текат по време, и като надскочат D дни, преводът на човека се спира. Щото превода и той се прави по същата база, а не на ръка или след справка на агента "дето трябва да я погледне". Как конкретно става галимацията си е работа на програмистите на Емплоа-то. Понеже не е моя - спирам да го мисля, но един миш-маш от SQL за подобна операция мога да забъркам да си изкарам хляба (или боя).

Ако може да уточниш и да ли има благоприятен период от който да започнат да текат съвпаденията (например 2-ро число на месеца, когато таман си получил новия превод) и на колко е равно D (D=? дена) ...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

не се ли замисляте, че когато се върнете попълвате една декларация в самолета и я подавате на летището и в нея СОБСТВЕНОРЪЧНО написвате кока сте напуснали Канада и колко време ви е нямало. Стиска ли ви да излъжете ?
Имам познати били на шомаж, на които са се обадили 10 месеца по-късно да дават обяснения и да връщат пари.
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

абе както и да те хващат няма значение важното е че те хващат това е така че ако си искате соц. си стоите в Канада
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Значи въпросът е не дали можем да минем между капките като излъжем някого, а какво би станало ако ни разкрият лъжата, утре или след по-дълъг срок.
В случая лъжите и неизпълнените законови изисквания, първото от които е ти лично да уведомиш солидаритето при напускане на Квебек (има си и специален формуляр) са доста и да речем всички минат и си получите/получавате парите за социал. Но трябва да го направите с ясното съзнание, че когато и да ви хванат в някоя от лъжите то ще трябва да връщате парите с горница. Пък това може и да се случи след години. Та ако разглеждате въпроса като получаване на нисколихвен кредит, който един ден ще връщате на части (може да се договори това) то проблеми няма. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор