Мерна система в Канада

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мерна система в Канада

Мнение от IvHaydu »

Ами, каква ли е?
В метри, или, за съжаление, в инчове, футове, ярдове, мили и скъпи и т.н.?
Унции, паундове и т.н.?
:?
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Мерна система в Канада

Мнение от speedy »

IvHaydu написа:Ами, каква ли е?
В метри, или, за съжаление, в инчове, футове, ярдове, мили и скъпи и т.н.?
Унции, паундове и т.н.?
:?
От всичко по малко. Официално е метрична, но... Пътя е в километри, теглото е предимно в паунди и понякога килограми, бензинът е в литри, пиенето предимно в унции, на икономичността на автомобила, който се движи по път с километри и гори бензин в литри на английски казват mileage. :)
Plamen

Мнение от Plamen »

Абе Иване, какво ти пука дали бастуна е 1 метър или 3 фута...нали пак си е същия бастун. А иначе да ти кажа държавните фирми работят в метри и килограми...демек в СИ, а частните още са на инчове и паунди..демек Импириъл...такива ми ти работи...а когато някой объркан архитект е мислел в инчове, а е чертал на АутоКАД-а в милиметри...еле да гледаш цирк... :P
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Taka e IvHaydu, tuk e golyamo show s merkite. Obiknoveno v magazinite shte vidish neshta ot tipa: grozde 3 $ lb, toest paunda i 5 $ kg, razni ey takiva raboti. Visochinata na horata sashto se opisva vav futove i nchove. dori po obyaavite izdirva se, chengetata napisali na edna takava obyavya deto ya razlepyat tuk al ver the place, che se izdirva chovek visok 5 futa i 8 incha. :lol:
Nauchi se kolko si visok po imperskata sistema. :lol:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

to e hubavo che si govoriat na pusove, pi-ta ama az popitah v firmenia magazin na honda edin quebecois ( mejdu drugoto govoreshe kato pian germanec, ama na frenski bilo comme lio :lol: )deto primerno e s DEP ili max DEC da mi kaje kolko sa 2 pouse i toi kaza neznam, nisto che sistemata im iziskva da ga znaiat ama tova sa si te tqpi i ogranicheni no nali e zavqrshil tuk e poveche ot men. te takiva sa si te kuhi, no privilegerovani leiiki. i mnooogo se pqnat. inqche canada e nomer 1 canuc bez da se zaiajdam. prosto vseki si razbira ot rabotata toi si ia e nauchil ama v pusove i pi-ta, niama sega zaradi men da si tormozi qkqla kolko e edin metqr. pqk posle nie tuk ne sme injeneri ami da nali triabva da se pokrovitelstovat takiva govna s dep, dec, no quebecari, abe mafiaaaaaa,....ama legalna.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Ami to mnogo obarkana istoria!
Iavno shte se nauchime da prevrashtame ot SI v Imp...
I obratno de! :D
Plamene, bastuna si e bastun, ama ot 2 metra da te vzemat za 2 futa...kofti... Az sam chertal malco v AutoCAD s inchove i futove, ne beshe mnogo priatno... 5'2''... Dobre, che aglite im ne sa v Imp... :D
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
alexa
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 5:29 am

Мнение от alexa »

Moge li i az da pitam neshto ot praktikata? :?:
Gledam razni condo i homes for rent i se chudia ,adgeba,kakvo shte reche square foot.. :roll: :?: To che e kv.ct. e iasno ,no ne moga da si go predstavia na praktika kak izglegda i kolko tochno e po nashata metrichna sistema.
Naprimer,apartament ,koito e obiaven che ima plosht ot 1000 sq.ft.,kolko kv.m. e ?
Blagodaria vi predvaritelno !
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

CONDO vinagi mi e zvuchal kato sukrateno ot 'CONDOM' - demek nechto tolkova goliamo, kolkoto da se puhnech vutre :lol: :lol: :lol:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

квадратните футове

Мнение от speedy »

alexa написа: Naprimer,apartament ,koito e obiaven che ima plosht ot 1000 sq.ft.,kolko kv.m. e ?
Blagodaria vi predvaritelno !
Един sq. ft. е 0.093 квадратни метра или 1000 sq. ft. е около 93 квадрата.
Plamen

Мнение от Plamen »

Практически 1 кв. фут е точно една плочка от големите в България...33/33 см. сега по-ясно ли е... :wink:
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

От всичко по малко. Официално е метрична, но... Пътя е в километри, теглото е предимно в паунди и понякога килограми, бензинът е в литри, пиенето предимно в унции, на икономичността на автомобила, който се движи по път с километри и гори бензин в литри на английски казват mileage.

А едно малко българско, 50-грамката, колко унции е?
И канадското малко колко грама е?
:roll:
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

"Направо ми се къса сърцето като си помисля..."
Пък на детето кошчето за пране е с обем едно бу ;)
1BU = 35.2L
или
17 и 3/4 " х 17 и 3/4 " х 10 и 3/4 " = 45 см х 45 см х 27,3 см
alexa
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 5:29 am

Мнение от alexa »

A-a-a-a.....sega veche mi stana iasno kato bial den....
Mersi
Thank you
Заключено