Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

Жорката.. ефекта е друг когато си с широки панталони :lol:
препоръчвам:дръж си на нивото и на размера :wink: :beer:
chili
Мнения: 94
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:48 am
Местоположение: Canada

Мнение от chili »

Много хубава тема. Явявала съм се доста по интервюта и в Бг и тук и според мен съществени разлики с изключение на езика няма. Тази година ми се наложи да участвам в няколко интервюта с шефа ми и мога да кажа, че съм потресена от нивото на кандидатите. Интервюирахме само канадци, защото не си избирахме сами кандидатите, а ни ги пращаше агенция на която плащаме да ни намира хора. Шефът ми имаше един любим въпрос: "Смятате ли, че ще имате трудности, ако работите с тлъст бял мъж и имигрантка?" Това зададено с усмивка, но като го чух първия път за малко не паднах от стола. Като се върна назад, човека си е бил напълно прав, защото накрая наехме една, която цитирам:
"Аз и обясних много внимателно какво правя, защото тя беше китайка и не говореше много добре английски." - става дума за разговор с нея и служителка в HR-а.
"Ние трябва да и обясним, че това, че е дебела не значи, че е лош човек" - коментар за колежка пред шефа, който е повече от пълен"
Когато имаме нов кандидат и шефът ми уговаря часа за интервюто, това означава, че накрая на разговора вече знае колко деца имате, къде ходят на училище и на колко години е къщата, която сте си купили миналата година. За самото интервю си имаме стандартна бланка, по която си вървим и въпроси за религия, семейно положение и т.н не се задават. Началството не ми дава даже да ги питам дали пушат, но пък в един друг отдел направо им казват, че не наемат пушачи, защото са алергични към миризмата.
Всеки контакт с потенциален работодател е част от интервюто - телефонно съобщение, резюмета и т.н. През цялото време трябва да сте с повишено внимание и да обмисляте всяко изречение, което казвате.
Истината е, че с едно интервю от 1 час можеш да разбереш много малко за кандидата и изненади винаги има.
За кураж искам да добавя, че от досегашния си опит разбрах, че:Работник с качествата на средно интелигентен българин, който не го мързи зверски е късмет и че жени под 35 не бих наела изобщо. Дошло ми е до гуша от 18 годишни канадски девойки дето ако ги болеше, колкото ги мързеше, досега да се умрели. Този месец имахме една пакистанка, дето ни я пратиха от една агенция, толкова интелигентно, добре облечено и хубаво момиче, а в работата си е префектна, обаче сме наели на постоянна позиция една местна и няма как да я изгоним.
Винаги се явявайте със самочувствие, но бъдете смирени. Хората искат от вас да ги убедите, че сте подходящ за работата и че няма да напуснете след 2 месеца.
Абсолютно категорично е установено, че ключова характеристика на индивидуалното благополучие е принадлежността към морална общност, усещането, че си ангажиран с нещо отвъд тебе, което придава социален смисъл на съществуването.
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Тази тема бие по глупости и шоуто на охлюФа :lol: Ма и смях пада :wink:
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re

Мнение от calculator »

Последно промяна от calculator на Чет Юли 22, 2010 8:54 pm, променено общо 1 път.
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Sunny boy написа:Тука грешиш,също както и за Елвис. Евалюациите не са годишни,а месечни.Ако компанията ти е от добро качество,на тебе казват,че евалюацията е на всеки 3 месеца и са длъжни да те запознаят с това което твоят супервайзър те е "евалюирал".Дава ти се възможност да коригиращ,или каквато и препоръка да е представил "супера" Годишната евалюация е сумарна от всички месечни.
Sunny boy написа: А иначе,за тези които наистина ще им е от полза да научат повече,ще намеря време да напиша едно-друго.Обещавам да не бъде нескончаем разказ с продължения,а общо приети факти и стандарти в рамките на стотина думи.Разказът на аФтора на настоящия монолог,ще бъде добра база за сравнение Айде,чао ви
Sunny boy написа:Тази тема бие по глупости и шоуто на охлюФа. Ма и смях пада
Гледам имаш мнение. Осветли нас изостаналите що е то интервю и как се прави, разкрии мисловния си потенциал от цитат едно съгласно цитат две, иначе ще излезе че цитат три е самокритичен, а ти не си такъв да се самокритикуваш, нали?
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Виш ся самолетчик :lol: Не знам дали си изостанал или напреднал,ама ако сам казваш кой си :lol: ,кой съм аз,че да ти преча да се самоопределиш :lol: Не мога да ти обясня как се прави интервю.Ти едва ли ще правиш интервюта,за да си изкарваш хляба.Мога да ти обясня обаче ,Как да вземеш Работата,ако се явиш на интервю :wink:
А иначе освен ,че се "самокритикувам",за твое удоволствие,колко му е и да се "самобичувам".Ма само ако ти помага да вземеш работата :lol: А това кво съм обещал,аз помня майна.Само ще изчакам още, да дам възможност и на други аФтори.

Сега нека си вдигнат ръката тези,които прочитайки и придържайки се към горния "наръчник" ВЗЕМАХА РАБОТА :wink:
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

определено аз не съм.не бях се смял отдавна така както на глупостите на чили.то бива мозъчна промивка ,ама айде моля ви се да се държим малко на крака.ма тая чили са и пуснали някаква аванта и са я повишили от чистачка в офиса до интервюираща за да имаме пореден повод за развлечение като и четем ;мъдростите;.
чили ,аз като ходех да кандидатстван за жиголо даже не са ми задавали въпроса дали имам афинитет към по тлъстичките ,а само как се оправям с миризмата,ама вашата фирма ше да е някоя по специална. :lol:
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

CFS 801 написа:определено аз не съм.не бях се смял отдавна така както на глупостите на чили.то бива мозъчна промивка ,ама айде моля ви се да се държим малко на крака.ма тая чили са и пуснали някаква аванта и са я повишили от чистачка в офиса до интервюираща за да имаме пореден повод за развлечение като и четем ;мъдростите;.
чили ,аз като ходех да кандидатстван за жиголо даже не са ми задавали въпроса дали имам афинитет към по тлъстичките ,а само как се оправям с миризмата,ама вашата фирма ше да е някоя по специална. :lol:
:beer: Имаш една малка мастика,за това,че си откровен по въпроса за миризмата :wink: :lol:
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

приемам я само при Ословие чили да не е потресена от кандидатурата ми за твоята скромна попчерпка :wink:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

• Are you willing to spend at least six months as a trainee?
"Бих стоял и 6 години, стига да плащате както трябва", бих отговорил.

Не трябвало да ме питат и за Пол и Цвят на кожата... Ми те ако не ми личат отдалече... по-добре да не излизам на улицата. :lol:

Оптикс, и какви са тия сфери и професии, за които си направил всички тия съвети, ако не е тайна? Струва ли си всичкото унижение и преструвки, на които подлагате кандидатите? :shock:

Моите интервюта в Канада са протичали леко и непринудено, все едно си говоря с баджанака. Аз не бих се правил на какъвто не съм, то си проличава ако не на интервюто, то след това, по време на работа. И не ми разправяйте, че няма как да те махнат после, щото си бил на постоянно място. :wink:
Embrace your climate change!
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Аман от хора дето си мислят, че интервюто е най-важното нещо. :lol: :lol: :lol: Това са ХР и други подобни диваци, дето учат кой е правилния отговор на въпроса: Ако жена ти си намери работа в друг град ще идеш ли с нея ? :lol: И като обясниш на някой как да се държи на интервюто и ето ти нов феноменален успех. :lol: :lol: :lol:
Многократно на интервюта ходят два типа хора: Такива дето могат да си намерят работа само като ХР и такива дето не могат да си намерят даже и ХР работа. :lol: :lol: :lol:
Трябва да се бачка! :lol:
Не да можеш да бачкаш и да знаеш как трябва да се бачка и добре да го обесняваш, а просто да го правиш. :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

7George написа:
• Are you willing to spend at least six months as a trainee?
"Бих стоял и 6 години, стига да плащате както трябва", бих отговорил.

Не трябвало да ме питат и за Пол и Цвят на кожата... Ми те ако не ми личат отдалече... по-добре да не излизам на улицата. :lol:

Оптикс, и какви са тия сфери и професии, за които си направил всички тия съвети, ако не е тайна? Струва ли си всичкото унижение и преструвки, на които подлагате кандидатите? :shock:

Моите интервюта в Канада са протичали леко и непринудено, все едно си говоря с баджанака. Аз не бих се правил на какъвто не съм, то си проличава ако не на интервюто, то след това, по време на работа. И не ми разправяйте, че няма как да те махнат после, щото си бил на постоянно място. :wink:
:beer: :beer: :beer: Брех, :shock: имало тука хора дето стъпат и по земята :wink: :beer: :beer: :idea:
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Браво момчета, дотук две страхотни идеи за интрервюта:
7George написа: Моите интервюта в Канада са протичали леко и непринудено, все едно си говоря с баджанака. Аз не бих се правил на какъвто не съм, то си проличава ако не на интервюто, то след това, по време на работа.
troll написа:Трябва да се бачка!
Е втората не е точно за интервюта, а един вид генерална линия, но е добра. Може да се вкара и в мотивационно писмо:
Това с ентусиазъма, радостта и голямото желание не е за мен. За мен важното е работата да се работи!
Но пак внимание - работи в Русия, за Кн не е много сигурно...
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Самолетния пак не е хаппи :lol: Да не ти е спряла перката :lol: ,че не зацепваш нещо за тия интервюта :lol:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

lz2arn,
не си губи времето да доставяш удоволствие на кибиците като им отговаряш. Това са умни и успели хора, на които съвети не им трябват.

Човек лесно може да различи сред мненията от тази тема кои са писани с цел да дадат информация на интересуващите се, кои са писани с цел самоизтъкване.

Факт е, и всички го знаят това, че за да се критикува каквото и да било (както чисто заяждане така и намиране на реални слабости, неточности и грешки) се иска много по-малко акъл и усилие отколкото да се създаде нещото.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор