Deloitte vs KPMG (работодател)?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

Deloitte vs KPMG (работодател)?

Мнение от dgovani »

Здравеите, бих искал да попитам имате ли пряко мнение за Deloitte и/или KPMG като работодатели, става дума за одитинг за наскоро завършил 4овек. Коя бихте избрали и защо? Коя от двете компании е с по голям пазарен дял там където сте?

Поздрави,
dvovani
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

доколкото знам има българин работил в делоит и напуснал
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Deloitte vs KPMG (работодател)?

Мнение от Koko »

dgovani написа:Здравеите, бих искал да попитам имате ли пряко мнение за Deloitte и/или KPMG като работодатели, става дума за одитинг за наскоро завършил 4овек. Коя бихте избрали и защо? Коя от двете компании е с по голям пазарен дял там където сте?

Поздрави,
dvovani
Работата като начинаещ одитор е като да си гребец на робска галера - скъсват те от работа и пътувания, а друг обира лаврите за положения труд.
Налагало ми се е да работя и с двете фирми за които питаш, като цяло възможността да се започне работа в която и да е от тези двете е много добре дошла за току-що завършващ, но ако трябва да избирам - мисля че KPMG се грижат по-добре за служителите си от гледна точка обучение и възможности за развитие (с уговорката от по-горе - работи се и то много).
Пазарния дял едва ли от значие в случая - одиторите без работа скоро няма да останат.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

Re: Deloitte vs KPMG (работодател)?

Мнение от dgovani »

Много благодария за отговорите и здравей отново Коко.....всъщност завърших Май месец, а от началото на годината работия като финансов аналитик....първо за Nordea, а сега за голяма местна фирма, но не размерите на споменатите...Текусхтият ми работодател наскоро ми предложи постоянен договор и за това много се чудя на къде да поема....текущата ми работа е в самия център на столичен скандинавски град, нямам овертайм и пр....., но пък някак си ме блазни идеята за големите и ми се ще да вярвам, че там бих имал по добри възможности за развитие? Между в прочем Делоите ме тестваха на 3 пъти и вчера ми отказаха......биях вдигнал летвата за заплата над текущата ......ама лошо няма, сега чакам обаждане за второ интервю с КПМГ........, който изрично ме попитаха дали съм готов за интензивен овертайм и безкраини пътувания....предимно зад граница и конкретно до Русия......тях и това ги блазни че имам местна скандинавска диплома + 4 езика вкл. руски.
Ина4е още от интервютата според мен се видя че фирмените култури са доста различни....Иначе това за голямата експлоатациа в споменатите фирми съм го чувал от много хора, но мисля че ако в резюмето си имаш примерно КПМГ имаш и много повече възможности?

Местим се трябва да спирам.

Поздрави,
джовани

Koko написа:
dgovani написа:Здравеите, бих искал да попитам имате ли пряко мнение за Deloitte и/или KPMG като работодатели, става дума за одитинг за наскоро завършил 4овек. Коя бихте избрали и защо? Коя от двете компании е с по голям пазарен дял там където сте?

Поздрави,
dvovani
Работата като начинаещ одитор е като да си гребец на робска галера - скъсват те от работа и пътувания, а друг обира лаврите за положения труд.
Налагало ми се е да работя и с двете фирми за които питаш, като цяло възможността да се започне работа в която и да е от тези двете е много добре дошла за току-що завършващ, но ако трябва да избирам - мисля че KPMG се грижат по-добре за служителите си от гледна точка обучение и възможности за развитие (с уговорката от по-горе - работи се и то много).
Пазарния дял едва ли от значие в случая - одиторите без работа скоро няма да останат.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Deloitte vs KPMG (работодател)?

Мнение от Koko »

Ако имаш възможност да започнеш в KPMG - по-добре не го пропускай, особено след като с Делойт нещата не са се получили.
Работата в която и да е от 4-те големи ще ти отвори вратите за доста неща в преспектива, но наистина началото няма да е лесно.
Отчитай също че в момента в доста области има съкращения, добрите възможности за започване на работа може би не са толково много.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
dgovani
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 11:56 am

Re: Deloitte vs KPMG (работодател)?

Мнение от dgovani »

Отново благодария за мнението Коко! А ето какво току що отговорих в друг форум относно това, че ме предупредиха за голяма експлоатация: ето линк http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... apsed&sb=5

"Дааа, това за експлоатацията го знам и го имам като един от големите минуси................ Още на първото интервю в КПМГ ме попитаха готов ли съм за овъртайм и за много пътувания зад граница и аз казах, 4е принципно да, но наистина се опасявам 4е това може да ми разбие семейството............имам такива косвени примери (моя състудентка) и то точно от КПМГ! От друга страна пък ми се ще да вярвам, че в компния от големите 4 мога да науча много и един ден да работия като консултант.......и то на различни места по света. Незнам доколко последното би било реалистично, но то е което най много ме блазни.
Текущата ми работа от друга страна е горе долу като в детска градина и сравнително стабилна, но в нея не виждам професионално развитие....поне не и от размерите на горе споменатото.

Благодария за мнението,
бва"

Koko написа:Ако имаш възможност да започнеш в KPMG - по-добре не го пропускай, особено след като с Делойт нещата не са се получили.
Работата в която и да е от 4-те големи ще ти отвори вратите за доста неща в преспектива, но наистина началото няма да е лесно.
Отчитай също че в момента в доста области има съкращения, добрите възможности за започване на работа може би не са толково много.
Публикувай отговор