КРИЗА

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Как ви се отразява финансовата криза в Канада?

Анкетата свършва на Пет Дек 26, 2008 7:24 pm

Мен не ме е засегнала негативно (бензина поефтиня :-))
22
52%
Усеща се, но нищо сериозно за сега
8
19%
При мен е реален проблем
12
29%
 
Общо гласове: 42
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

То кризата почна да се усеща тук в Торонто,в моята фирма засега е горе долу добре ама намаля работата в сравнение с миналата година,така че идва криза и в Канада,не е шега,тук ще става много лошо,ама къде да идеш в Бг още по лошо,на юг оттам почна,най добре да се снишаваме и да си припомняме нашите родни кризи,с купоните за храна,така че имаме опит.Моя колега канадец ме пита как сте се оправяли в Бг с кризата,аз му викам имаш ли колан,дупчиш му дупку до края на колана и почваш дупка по дупка докато мине кризата,а той ми се хили и вика,че тука е Канада,ама и тя е от света,кризата е световна на кого ще продава нефта,житото и др. стоки.Абе не се плашете ще я устискаме. :D :?:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Шкембелиите с нефта скоро ше забравят ...
Щом и локомотивите почнаха да карат на хибридни двигатели, нефта скоро ше си го завират еди каде си ...
:beer: :beer: :beer:
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

така е ,при тая криза да му мислят оптимистите с по 400к моргич и овър без квартиранти.
за мене криза няма ,моите си плащат като попове,че даже остава и за лоуна на мерцедеса и иншърънса. :lol:
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

При нас взе леко да се усеща - взеха да режат сабконтракторите и са спрени новите назначения. Иначе имаме увелечние на заплатите и бонуси ще имаме,а никой още не са съкратили. Ама как ще е другата година не се знае. Компанияте е американска.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

speedy написа:С уточнението, че мениджмънт ниво не са директори, а най-вече хора, които не са членове на профсъюза. Обявяването на определени позиции за мениджмънт е начина да се ограничи обсега на профсъюзните пипала. А големите съкращения ги направиха заради приватизацията.След това имаше още (по-малки) през ноември.

Във вашия случай става въпрос, не за фирма, която го е закъсала, а такава която използва момента. И честно казано, това сигурно ще е от полза за фирмата...
Не са ги направили заради приватизацията, само я използваха като извинение, на всички беше ясно, че приватизация няма да има, което е доста добре за фирмата.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Айде Филипне си намери оправдане да не купи собствен имот в Канада поне за 5 години напред.:D
Публикувай отговор