Различни адреси по лична карта

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Различни адреси по лична карта

Мнение от Joya »

Здравейте, аз бях почнала процедурата преди година, спряхме я поради здравословни причини и сега се връщам от началото.
Искам да попитам, женени сме от 2 години и малко, но по лични карти са ни различни адресите. Моят е верният, аз си смених личната карта преди 2 месеца, съпругът ми още е със стар адрес.
Има ли срок, през който трябва да сме живяли на един адрес (по документи). В смисъл ако мъжът ми сега си смени личната карта, дали ще им направи впечатление адресната регистрация.

И да попитам още нещо, за тези които са с малки деца. живот и здраве, стигаме до интервщ, детето присъства ли. Ако е бебе или ако е на годинка-две, трябва лид а се води?

Благодаря
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Re: Различни адреси по лична карта

Мнение от нови мераклии »

Joya написа:..И да попитам още нещо, за тези които са с малки деца. живот и здраве, стигаме до интервщ, детето присъства ли. Ако е бебе или ако е на годинка-две, трябва лид а се води?
Благодаря
Здравейте и успех в предстоящата процедура. По въпроса за различните адреси, не мога да ви помогна, но за детето/децата, ако са под 18 год. - със сигурност няма да ви се налага да го/ги водите на интервю. В акюзето си пише кои лица трябва да присъстват ( в зависимост от казуса, но обикновено е съпруг/а и деца над 18 год. ), във вашия случай с дете на 1-2 годинки, няма да е необходимо да го водите на интервюто ви.
Още веднъж успехи!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

След като сте женени т.е имате акт за брак, няма значение какво пише на личните ви карти. Още повече, че те не са сред документите, които се изискват за установяване на самоличността. Международните паспорти са и за това.
Изискването за съжителство на общ адрес е за двойките, които нямат брак.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Мнение от Joya »

Благодаря много, аз по типично български начин, първо питах, после се върнах назад да чета.
Та пак благодаря за разбирането и помоща :)
Публикувай отговор