Пропаганда или другата страна на монетата?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Абе, остави ги да си трошат главите по онази пустош. Те онези в Канадата си мислят, че от Платото на Монтреал по-високо нема и от Сен Лоран по-дълбоко нема :).
Аз имам две много близки познати, които в момента работят като лекарки - едната като психиатър в Германия, а другата като кожен лекар във Франция. И двете не са учили медицина в съответните страни. Едната само държа приравнителен изпит, но докато вече работеше в болницата с междинен статус /но в никакъв случай като мед. сестра или санитарка/.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

bp_de написа:... Преди 2 ден я срещам и беше ходила на 5-6 интервюта за очен лекар и на 2 места и бяха казли -от коя дата може да почваш - жената ми показа договорите от местата дето и бяха казали че може да почне .
Тя е далече от съвършенство с немския език.
Добре де, а не минават ли поне някакъв изпит за владеене на език?

Ако аз съм германец, бих искал лекарят да ме разбира напълно какво му обяснявам за проблемите си, както и бих искал аз да разбирам какво лекарят ми говори.

За приравняването на лекарите в Канада съм съгласен че изглежда много тромаво, но не мисля, че трябва да става автоматично. Все пак няма да работят като специалисти по бродиране на гоблени, а ще се занимават с болестите на хората.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Разбира се че не трябва да става автоматично ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

speedy написа:
bp_de написа:... Преди 2 ден я срещам и беше ходила на 5-6 интервюта за очен лекар и на 2 места и бяха казли -от коя дата може да почваш - жената ми показа договорите от местата дето и бяха казали че може да почне .
Тя е далече от съвършенство с немския език.
Добре де, а не минават ли поне някакъв изпит за владеене на език?
В Англия за да започнеш като лекар минаваш езиков тест ,но само това.Никакви други изпити,приравнявания и тем подобни дивотии.
Моя позната зъболекарка,след като и писна да се бори с канадската система за да може да практикува ,тегли една майна на всичката простотия и табарнащина,развъртя се и замина за Лондон с уредена работа като зъболекар.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Пумпи да му мисли щото 2010 година наближава.:D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Hullman написа:Пумпи да му мисли щото 2010 година наближава.:D
Няма какво да му мисля, на мен Англия няма да ми избяга. Не съм поискал не съм заминал за там, проблема, е че там не се практикува стоматологията, която аз искам. Е пари се правят, но някои хора в този форум трябва да разберат, че парите не са най-важното нещо на този свят. Аз имам двама познати "борили се " в Канада и САЩ и заминали за Англия.
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

poumpy написа:
Hullman написа:Пумпи да му мисли щото 2010 година наближава.:D
Няма какво да му мисля, на мен Англия няма да ми избяга. Не съм поискал не съм заминал за там, проблема, е че там не се практикува стоматологията, която аз искам. Е пари се правят, но някои хора в този форум трябва да разберат, че парите не са най-важното нещо на този свят. Аз имам двама познати "борили се " в Канада и САЩ и заминали за Англия.
Абе тя тая стоматология в америките някаква тайна ли е ? Щото аз съм правил зъб в Англията и в Америката,пък с просто око не открих разлика :shock:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Sunny boy написа:Абе тя тая стоматология в америките някаква тайна ли е ? Щото аз съм правил зъб в Англията и в Америката,пък с просто око не открих разлика :shock:
добре, че аз не лекувам "с просто око" ;). Прост пример:
1. В Англия държавата заплаща почти една и съща сума за root canal и extraction. Познай колко си мотивиран да правиш първото и колко това е "медицина" ?
2. В Канада едното е 672, второто 118.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

poumpy написа: проблема, е че там не се практикува стоматологията, която аз искам.
Tова ли е стоматологията ,която искаш
poumpy написа:2. В Канада едното е 672, второто 118.
Но нали не ставаше въпос за пари
poumpy написа: Е пари се правят, но някои хора в този форум трябва да разберат, че парите не са най-важното нещо на този свят.
И щом не са най важното ,как така стана,че цената на дадена манипулация определя качеството.
Между другото до колко подобни манипулации те допуснаха в Канада.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Guinness написа:
poumpy написа: проблема, е че там не се практикува стоматологията, която аз искам.
Tова ли е стоматологията ,която искаш
poumpy написа:2. В Канада едното е 672, второто 118.
Но нали не ставаше въпос за пари
poumpy написа: Е пари се правят, но някои хора в този форум трябва да разберат, че парите не са най-важното нещо на този свят.
И щом не са най важното ,как така стана,че цената на дадена манипулация определя качеството.Между другото до колко подобни манипулации те допуснаха в Канада.
сега ще ти обясня:
1. вадене на зъб - инвестиция на време от 20-30 минути, упойка, една рентгенография, стерилизиране на няколко инструмента. Удоволетворение от вадене на зъб, който може да стои в устата след кореново лечение - нула....
2. кореново лечение - инвестиция на време от 2-3 часа, инструменти за еднократна употреба - 80 долара, заплата на сестра, няколко рентгенографии, материали за обработка на канала - 20-30 долара, стерилизация.
Удоволетворение от запазване на годен зъб в устата на пациента....

За времето на едно кореново лечение, може да се извадят 5-6 зъба. Нека хълбой да ти сметне, кое е по-изгодно, той е по-парите. Аз съм по удоволствието от работата. Аз ще ти кажа, че натоварването при кореново лечение е в пъти по-голямо от ваденето и на 10 зъба.
Сега разбираш ли защо кореновото лечение в Англия не доставя удоволствие и защо там колегите са по-склонни да вадят зъби? Защото или трябва да работя безплатно за да е както може да е в Северна Америка или трябва да правя компромис с професията си, нещо което съм правил достатъчно в БГ и не искам да правя повече., ако и цената да е повече да не правя коренови лечения изобщо.

Може би не съм се изразил правилно -парите са важни, всеки от нас работи и заради парите, но не може те да определят лечебния план за толкова елементарни неща като вадене и кореново лечение.

Относно последния ти въпрос. Аз съм на 32 и имам вече 4 години трудов стаж като зъболекар в БГ. Ако ще и още 10 да не практикувам тук, то пак ми остават някакви си 20 години да работя стоматологията, която искам и да си доставям удоволетворение от свършената работа. Все едно Англия и ЕС няма да ми избягат, тоест струва си опита тук ;)
Последно промяна от pumpy на Сря Дек 03, 2008 11:23 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Grin Dental York - United Kingdom
Root Canal CA$333
Wimborne Road Dental Practice Poole - United Kingdom
Root Canal CA$368
Including all x-rays
CA$83 ~ CA$83Extractions
Dentalcare Plus Kelly Bray - United Kingdom
.Root Canal CA$211
CA$74 ~ CA$74Extractions
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Guinness написа:
Wimborne Road Dental Practice Poole - United Kingdom
Root Canal CA$368
Including all x-rays
CA$83 ~ CA$83Extractions
точно де...съотношението е да кажем от 1/3 до 1/4.
Знаеш ли колко по-лесно се правят 3/4 екстракции сравнени с едно кореново лечение ?
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Не ги слушай пумпи, знаем ги зъбите на англичаните, всъщност целия свят ги знае :lol:. Там няма традиции да се дават пари за такива глупости. Не съм виждала англичанин с хубави зъби, нито дори Тони Блеър, спортисти - Анди Мъри тенисиста, трагедия :roll: ...........
Циганите - на Сатурн !
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Аз съм на 32 и имам вече 4 години трудов стаж като зъболекар в БГ. Ако ще и още 10 да не практикувам тук, то пак ми остават някакви си 20 години да работя
Пумпи ми то срамота бе. Да си на 42 години и да имаш практика само 4 години от някакво село близо до Радомир от преди 16 години в БГ.
Не те ли е срам дори да си мечтаеш да взимаш 630 долара за лечение на зъб при тази ти лична реализация.

Ме те децата ти ще имат нужда от пари за университет, ще станат за женене ти още кабинет не си оборудвал, и студентския заем не си изплатил? Кога ще отделиш за университета им, кога ще отделиш за сватбата? Кога ще изплащаш моргиджа или ще живееш под наем. Ми то срамота зъболекаря под наем.:)
Аз при такъв зъболекар не отивам който е на 42 години и последно е ранботил преди 16 години и то на село в БГ.
Да не говорим да му платя 630 долара:lol:
Последно промяна от Anonymous на Чет Дек 04, 2008 1:11 am, променено общо 1 път.
КОЖАТА

Мнение от КОЖАТА »

А бат Манго дали ще има Убави зъби се пита КОЖАТА? :lol: :lol:
Публикувай отговор