Посещение на роднини

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
panchita
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 4:18 am
Местоположение: Montreal

Посещение на роднини

Мнение от panchita »

Здравейте! Моля споделете как се "справят" близките ви с митническата декларация когато пътуват до Канада, при условие че не владеят френски или английски език? Намира ли се някакъв електронен вариант на тази декларация и може ли да бъде попълнена предварително? Благодаря.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Оглеждат се за някой, който говори български или руски на летището. Ако не, тук на летището в Монреал ако могат им намират някой рускоговорящ.
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

Ето ти я: http://www.cbsa.gc.ca/E/pbg/cf/e311/e311-eng08-04.pdf
на моите им я изпратих попълнена и те са си преписали чинно всичко в дадената им в самолета.
Успех и за такива неща проверявай първо в сайтовете на съответните институции ;) в случая Тази
Изображение
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Petrova_bs написа:Ето ти я: http://www.cbsa.gc.ca/E/pbg/cf/e311/e311-eng08-04.pdf
на моите им я изпратих попълнена и те са си преписали чинно всичко в дадената им в самолета.
Успех и за такива неща проверявай първо в сайтовете на съответните институции ;) в случая Тази
ей, Петрова, много си находчива :thumbsup:

трябва да питам моите как са се справили, изобщо не ми беше хрумвало, че са минавали такива препятствия :oops:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
7George
Мнения: 9663
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Стига бе! Ама не сте ли там всичките потомствени франкофони, нали много ви подбират... :beer:
Embrace your climate change!
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

krimon, далеч съм от мисълта, че няма да се справят и сами, но гледам да им спестявам ненужен стрес. Просто за мен важи принципа "подготви се за каквото можеш" и без друго винаги има достатъчно непредвидени ситуации.
Например елементарното поръчение да носят телефон с включен роуминг свърши чудесна работа, когато им отмениха полета на междинното летище ;) предполагам иначе трябваше да си ги търся в някоя лондонска кардиологична клиника :D

7George, радвай се, че твоите родители по една или друга причина нямат нужда от това. Ние непотомствените ще правим каквото ни е по силите :beer:
Изображение
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

въпрос на родители, Петрова :)
аз на моите само ако им спомена "роуминг" и те веднага ще тръгнат доброволно към кардиологичната клиника :lol: :lol: (без майтап)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
panchita
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 4:18 am
Местоположение: Montreal

*

Мнение от panchita »

Благодаря, Petrova_bs, отговорът ти ще ми бъде много полезен. Хубаво е да спестим възможно максимално стреса около пътуването на близките ни :) . Благодаря още веднъж.
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Re: *

Мнение от peter_pan »

panchita написа:Благодаря, Petrova_bs, отговорът ти ще ми бъде много полезен. Хубаво е да спестим възможно максимално стреса около пътуването на близките ни :) . Благодаря още веднъж.
това с декларацията са бели кахъри - как ще им спестите стреса от гледките в Мтл?
Или може би сте им купили по чифт розови очила?
точно така мисля по въпроса:)
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Мнение от arci »

Ей ,Питьр ,не мирясваш ей :) ,от години се опитваш да отвориш очите на хората колко е стресиращо и депресиращо тук,но що ли не ти ловят дикиш...Успех в апостолското ти дело. :beer:
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: *

Мнение от analgin »

peter_pan написа:
panchita написа:Благодаря, Petrova_bs, отговорът ти ще ми бъде много полезен. Хубаво е да спестим възможно максимално стреса около пътуването на близките ни :) . Благодаря още веднъж.
това с декларацията са бели кахъри - как ще им спестите стреса от гледките в Мтл?
Или може би сте им купили по чифт розови очила?
Розови очила незная дали ще им трябват, но ако живеят из гетата на Монреал по-необходими са щипки за нос и дано ловците на хлебарки и мишки са навястявали блока скоро ... Днес една клиентка си отвори чантата и от нея бързо изпълзя една гнусна хлебарка... Цял следобед си загубих за да търся фирма която да дойде веднага ( не съм си представял, че и за това се чакало :shock: ) за да обезпаразити офиса.
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

как ще им спестите стреса от гледките в Мтл?
:lol: Аха, ти си от тези, които живеят в другото измерение на Канада.

Та на моите очилата са им прозрачни, с около 2 диоптъра плюс, та най вероятно на това се дължи заслепението им от красотите на провинция Квебек и нетърпението им да си купят имот тук..
Изображение
s.b.
Мнения: 136
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 9:12 pm
Местоположение: Montreal

Re: *

Мнение от s.b. »

analgin написа:Днес една клиентка си отвори чантата и от нея бързо изпълзя една гнусна хлебарка... Цял следобед си загубих за да търся фирма която да дойде веднага ( не съм си представял, че и за това се чакало :shock: ) за да обезпаразити офиса.
ами освен да кажем, че много ви мизерни клиентите :) :beer:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Petrova_bs написа:
как ще им спестите стреса от гледките в Мтл?
:lol: Аха, ти си от тези, които живеят в другото измерение на Канада.

Та на моите очилата са им прозрачни, с около 2 диоптъра плюс, та най вероятно на това се дължи заслепението им от красотите на провинция Квебек и нетърпението им да си купят имот тук..
красотите на ла бель провенс никой не ги оспорва - въпроса е къде се живее и работи - иначе за закупуване на имоти за почивки, места много.
С тия диоптъри явно ще виждат само отблизо и това е добре за тях, отдалече всичко ще изглежда размазано и сюреалистично:) като във филм на Костурица.
точно така мисля по въпроса:)
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

въпроса е къде се живее и работи
Много добре казано (бих добавила и с кой), само не разбирам защо слагаш всички под един знаменател вероятно съдейки по собствения си опит :wink:
Изображение
Публикувай отговор