имам едно питане..

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Lz1cbk
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 4:32 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

имам едно питане..

Мнение от Lz1cbk »

Здравейте всички !

Имам едно много важно питане относно пристигането и съответно заселването в Канада :
Разрешителните ни за влизане в страната са издадени за Федералната част.
Можеме ли да канем и да се заселиме( поне на първо време) в Квебек с тези документи ??
Визите са ни от програмата " skilled workers" , минахме без интервю, в последният момент казаха, че ще стане и без него, странно защо така решиха.
Това нещо живо ме интересува, от това, което чета тука из форума разбирам, че е лесно да се намери за няколко месеца апартамент под наем от нашенци, които се местят и съответно-преотдават.Доколкото разбирам, и живота е по-евтин, дори и с малко.
Поне първоначално, после ще се огледаме , трябва си и малко време човек да прецени как стоят нещата, и т.н.
А във федералната чатс не мога да намеря апартамент под наем за няколко месеца, и като гледам ценита как варират, ме боли главата и косата :-)

Благодаря предварително на всички отзовали се !

Със здраве !

Боби К.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Можеш да се заселиш където пожелаеш, независимо от имиграционната процедура. Не можеш да ползваш привилегиите на кебекарин без сертификат за селекция, като например по-ниски такси за университет, но имаше една врътка, че ако от заселването си в Канада си живял примерно 12 месеца само в Кебек, то тогава се водиш кебекарин, но не съм сигурен за точната формулировка на това правило. Освен това ако искаш мисля че можеш да подадеш молба за сертификат за селекция за кебек и да станеш "кебекарин".
Ако някой е по-прясно запознат с положенията да сподели.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Бегай далеч от Квебек ако искаш да станеш човек и имиграцията да има смисъл.
Ако сега те боли главата само от цени за наем на апартаменти във Федерална Канада после ще те боли цял живот от слушане на развален френски диалект и ще се чудиш как необразовани табарнаци ще са ти шефове до гроб.

Разлика от 200 $ повече на месец за наем на апатрамент във Федерална Канада е по малката беля.
По голямата е ако останеш в Квебек.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Hullman написа:Бегай далеч от Квебек ако искаш да станеш човек и имиграцията да има смисъл.
Ако сега те боли главата само от цени за наем на апартаменти във Федерална Канада после ще те боли цял живот от слушане на развален френски диалект и ще се чудиш как необразовани табарнаци ще са ти шефове до гроб.

Разлика от 200 $ повече на месец за наем на апатрамент във Федерална Канада е по малката беля.
По голямата е ако останеш в Квебек.
и това го казва човек, който ЖИВЕЕ в Кебек :shock: :shock: :shock:
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Заради гледката бе Пумпи.
От другата страна на реката в центъра на града не е останало място заради Парламент, Прайм министър, Посолства и Музеи.
99 % от времето когато Хълман не спи не е в Квебек.
Последно промяна от Anonymous на Пон Ное 24, 2008 12:54 pm, променено общо 1 път.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

е специално за Отава и събърбите това не важи. Не е важно къде човек спи а къде работи. От друга страна не мисля че има голяма разлика в заплащането ако си в Отава или Хълбойландия.
Иначе да погледнем от веселата страна, един който минал федералната а иска в Кебек, трябва да забием един форумен пирон някъде :D
...мразя мастика без айрян...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Hullman написа:Заради гледката бе Пумпи.
От другата страна не е останало място заради Парламент, Прайм министър, Посолства и Музеи.
99 % от времето когато Хълман не спи не е в Квебек.
не ме интересува къде не спиш, а къде плащаш неам/моргидж и това е очевадно в Кебек. Сега пак кажи, че ти зажиждаме защото не можеш да си купиш/наемеш апатамент до прайм министъра, защото не искаш да спестиш 200 доларана месец ;)
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

До прайм министъра и на 1 км в ляво и дясно от него няма да можеш да си купиш и след 100 години ако ще и 50 милиона да си готов да платиш. От едната му страна е Френското посолство от другата страна е залив с парк който е на кралицата и не се продава и 1 см2.
Пред къщата е реката а зад нея улица която води към дома на Гувернантката. ( представителката на Кралицата )

Пумпи написа:
не ме интересува къде не спиш, а къде плащаш неам/моргидж и това е очевадно в Кебек.
Ако те интересува човека от който купих ап. се намира на карибски остров и там си живее. Агентката по недвижими имоти го представляваше.
Моргиджа го плащам на частни кредитори от Торонто които пък дадоха пълната сума на агентката която ги прати на продавача живеещ на Карибите

Както виждаш нито моргидж нито наем плащам на Квебек.
Последно промяна от Anonymous на Пон Ное 24, 2008 1:09 pm, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Hullman написа:Пред къщата е реката а зад нея улица която води към дома на Гувернантката. ( представителката на Кралицата )
Тази, която представлява кралицата ( добре, че поясняваш, иначе как ли ще те разберем ) се нарича Генерал-Губернатор. Гувернантка е тази, която гледа деца, когато ги има разбира се.

Пак разводнихме темата с твоите бисери ....
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Може би искаш да кажеш данък сгради че плащам на Квебек.

Какво ти помага че плащаш данък сгради на Квебек като пак трябва да слушаш развален френски и да търпиш необразовани табарнаци за шефове ако работш в Квебек?
Докато питащия го а докара да плаща данък сгради на Квебек доста вода ще изтече ама не разбрах как точно това му помага?
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Моя съвет е да не се водите от цените, а от това какъв език говорите добре и къде ще работите.
Цените са съобразени със заплатите.Те цените са си такива, защото хората могат да ги плащат. Това, което е много изгодно от сегашната ви гледна точка, е неизгодно по-късно погледнато от новото ви положение на нещата. Те ниските цени са и свързани с по-ниско качество, защото всичко си има своята цена. Още нещо, ниските наеми обикновено не включват електричество или отопление, което плащаш отделно и цената става почти същата, ако искаш качество на живот. Ако почнеш да пестиш от това то качеството пада.
Не забравяйте и други показатели от живота като: данъци, училища, здравеопазване и възможности за професионален растеж.
Успехи

:)
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

leaf написа:Моя съвет е да не се водите от цените, а от това какъв език говорите добре и къде ще работите.
Не забравяйте и други показатели от живота като: данъци, училища, здравеопазване и възможности за професионален растеж.
Успехи

:)
+1
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
iskra
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:26 pm

Мнение от iskra »

leaf написа:Моя съвет е да не се водите от цените, а от това какъв език говорите добре и къде ще работите.
Цените са съобразени със заплатите.Те цените са си такива, защото хората могат да ги плащат. Това, което е много изгодно от сегашната ви гледна точка, е неизгодно по-късно погледнато от новото ви положение на нещата. Те ниските цени са и свързани с по-ниско качество, защото всичко си има своята цена. Още нещо, ниските наеми обикновено не включват електричество или отопление, което плащаш отделно и цената става почти същата, ако искаш качество на живот. Ако почнеш да пестиш от това то качеството пада.
Не забравяйте и други показатели от живота като: данъци, училища, здравеопазване и възможности за професионален растеж.
Успехи

:)
Мисля че зависи каква работа ще търсите защото до колкото знам в Монреал може да си намерите работа само на английски и никога да не ви трябва да научавате френски.

Проблема е че ако искате да ходите на франшизация май няма да имате приорирет. както и за университетите до 1 год.Но аз мисля че работата е на първо място.
Хубаво е че сте избрали Квебек, защото заплатите не са толкова различни, но разходите са ЗНАЧИТЕЛНО ПО-НИСКИ от другите провинции.
Дори и да си намерите с 1-2-3 $ повече на час не се компенсира с високите разходи за застраховка на кола, детска градина и наем.

Доста хора познавам които от Торонто се преместиха насам още първия месец.

За Албърта нищо не казвам за сега ама мисля че са вече дан ла мерд.

Със здраве
iskra
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:26 pm

Мнение от iskra »

Hullman написа: Какво ти помага че плащаш данък сгради на Квебек като пак трябва да слушаш развален френски и да търпиш необразовани табарнаци за шефове ако работш в Квебек?
Докато питащия го а докара да плаща данък сгради на Квебек доста вода ще изтече ама не разбрах как точно това му помага?
Я кажи бе ХЪЛ ти френска гимназия ли си завършил че знаеш кое е развален френски?

Баси, една улица, или река май беше, цепи Квебек и Онтарио (по-скоро "два" града) и видиш ли те хората били различни.
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

глей сеа ,аз съм от тия дето и в кенефа да ги сложиш лафка ще отворят така ,че много много не ме бърка понятието провинци и цени,особенно след 7 годишния ми експирианс ,обаче качеството на живот е друга тема.
не искам да се задълбавам и да влизам в спор с провинциалистите ,щото има неща които те никога няма да разберат .
за сведение живея в столицата на канада монтреал и единственно бих направил да я заменя със столицата на китайската провинция ванкувър ,щото долу горе си струва заради климата ,ама това в много краен случай. :lol:
Публикувай отговор