Четене на БГ субтитри на DVD

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Мнение от DIMELBE »

alkaponbg написа:Е не е нужно да сменяте целия компютър, просто го занесете в магазина, за да ви сменят видеокартата, нали те издават гаранцията, тази гаранция от 3 години не значи че не можеш да си направиш ъпгрейт в този период, нали? Не може да не стане, просто е ъпсурд да не може да подмениш част, ако нямате TV-OUT може би сте с вградена видео карта, така че поискайте да ви сложат отделна AGP или PCI-E карта в зависимост от дънната ви платка, която да има TV-OUT
Да това е ясно, но като не го направиш навреме , т.е като си я няма опцията на самия компютър, след това тук това удоволствие излиза доста по-скъпичко за съжаление, вече сме проверили. Благодаря ти все пак!
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
Deso
Мнения: 206
Регистриран на: Нед Окт 16, 2005 2:17 pm
Местоположение: Rive Nord
Обратна връзка:

Мнение от Deso »

Опита ли да смениш езика на менютата на ДВД-то с Руски?
Аз имах едно ДВД което само тогава показваше коректно субтитри на кирилица.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Мнение от DIMELBE »

Deso написа:Опита ли да смениш езика на менютата на ДВД-то с Руски?
Аз имах едно ДВД което само тогава показваше коректно субтитри на кирилица.
Опитах всичко, включително и конвертиране на субтитри, явно просто моделът на позволява, хем освен всичко, DVD-то има опция за въвеждане на кодовете на различните страни и пускане на съответния език - и пак не действа, явно наистина кирилицата не е на почит при тези модели :evil: !
Здраве да е! :beer:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Едно ви баба бае вие друго си знаете. Казах още отначало, конвертирай си субтитрите на ЛАТИНИЦА и тогава ВСЕКИ плеър ще ти ги извади.

Ако не можете, пратете ми ги на мен, ще ви ги конвертирам.

Какво учене на езици ?!?!?




Алкапоне, какви са тия съвети да запишел на друг шрифт ???
Субтитрите са текстови файлове в които не се пази информация за шрифтове. Така че шрифтовете нямат нищо общо.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Мнение от DIMELBE »

optics написа:
Какво учене на езици ?!?!?

.
Е това за ученето на езици беше шега естествено:D ! Прати ако можеш на лично, линк за твоята програма за конвертиране, аз ползвах cyrcon и не се получи. Освен това, честно казано, вече ми омръзна да се занимавам, ставаше въпрос за няколко диска с филми, чиито език е различен от френски и английски, та заради тях, виж докъде я докарахме, много сложно стана. :shock:Ако стане с твоята латиница стане, ако не ЗДРАВЕ. :beer:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
kaleko
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 2:21 pm

Мнение от kaleko »

Аз имах същия проблем и ето как го реших:

Теглите тази програмка: http://subs.com.ru/page.php?al=txt2vobsub и конвентирате субтитрите във ДВД формат т.е. два файла един *.sub и един *.idx. В този случай sub файла е малко по голям от обикновенното да 1МВ. Конвентирането отнема не повече от 5 минути. Записвате ги и двата споменати файла заедно с филма. Особенното е, че първо пускате филма после натискате бутона "субтитри" за да включите субтитрите.

Да допълня, тази програма конвентира само srt и txt формат субтитри. Ако ви са друг формат субтитрите трябва да ги запишете в srt и txt аз ползвам Subtitle Workshop.

ДВД-то ми е Philips DVP642/37
Последно промяна от kaleko на Сря Ное 12, 2008 12:30 pm, променено общо 1 път.
Това е лично мое мнение, не ангажирам никого с него.
Желая Ви МНОГО КЪСМЕТ!
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Здравей, и ние имахме същия проблем, сменихме няколко ДВД-та от няколко различни магазина и все същото. Така и не можахме да намерим стария модел на Филипс, който отваря кирилските субтитри в DIV-X формат и накрая точно от Wal-mart като отидохме имаше едно включено ДВД към всички телевизори, сложихме си нашето ДВД и то отвори веднага субтитрите на кирилица и го купихме. Нямаме проблеми. ДВД-то е модел Pionner DV 400-V. Преди година струваше около 150 долара, сега не знам. Има и един модел на LG, който отваря също кирилските субтитри, но не знам кой точно.
Програмката на Калеко съм я използвала също, но не винаги се получава. Също така имам една програмка за конвертиране от DIV-X формат в DVD формат, но отнема около 3-4 часа за едно ДВД, на което можеш да запишеш около 3 филма /зависи от настройките разбира се, може да запишеш и само 1, може и 6. Всичките ще са в ДВД формат, но качеството ще е различно/. Там може да променяш и размера на шрифта на субтитрите, защото от плеъра не можеш. Аз я използвам понякога, защото не виждам добре и тези субтитри са ми много малки. Ако искаш ще ти я изпратя, но си е играчка да конвертираш всички филми.
kaleko
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 2:21 pm

Мнение от kaleko »

Ами точно с тази програма която дадох не е нужно да се конвентира от DIV-X формат в DVD формат и не отнема 3-4 часа за едно ДВД. А само 5 минути за конвентиране на субтитрите от DIV-X формат в DVD формат т.е филма си остава във DIV-X формат, а субтитрите в DVD формат.
Промених линка че не работеше. А въпросната програма е: txt2vobsub
Също можеш да сменяш размера на шрифта и цвята.
Успех
Последно промяна от kaleko на Сря Ное 12, 2008 12:41 pm, променено общо 1 път.
Това е лично мое мнение, не ангажирам никого с него.
Желая Ви МНОГО КЪСМЕТ!
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Да, знам я много добре, точно нея имах в предвид, само че от 5 филма на 2 се получава при мен, че понякога е и по-зле. не знам от какво зависи. А с другата се получава винаги.
kaleko
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 2:21 pm

Мнение от kaleko »

Ами предполагам не задаваш колко кадъра в секунда ти е филма така наречените Frame rate: fps.

Ето какво представлява програмата: http://subs.com.ru/datas/tmp/soft/img/t ... vobsub.jpg

Както виждаш Frame rate автоматично ти е 25.000 кадъра в секунда, ако филмът ти е с различен Frame rate например 23.975. Ще има разминаване на субтитрите и филма :wink: .
Това е лично мое мнение, не ангажирам никого с него.
Желая Ви МНОГО КЪСМЕТ!
Пол Дюре
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Дек 11, 2003 11:57 am
Местоположение: Montrеal

Мнение от Пол Дюре »

ДВД плейърите на Самсунг четат български субтитри без никакъв проблем. И не е необходимо названията на филма и субтитрите да са еднаквил
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Не всички модели обаче. Ние върнахме едно такова.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Bubi написа:Да, знам я много добре, точно нея имах в предвид, само че от 5 филма на 2 се получава при мен, че понякога е и по-зле. не знам от какво зависи. А с другата се получава винаги.
При мен, откак я ползвам въпросната програмка, се "получава" винаги. Стотици филми вече.
И какво значи да не се получава ???
Ако има много дълъг ред, отиваш и го правиш на два.
Или смаляваш шрифта. Или ползваш по тесен шрифт. Аз препоръчвам - Хебър Екстра Кондензед, по-тесен е дори от тесния Ариал.

Плеъра ни е RJ, яко тайванско куче, с USB вход, караоке (което не работи) и включен в пакета HDMI кабел.
Може да показва текстови субтитри (не и кирилица) но ги показва жълти, доста груби и понякога доста високо (не плътно долу). Отделно че нямат черен аутлайн и на светъл фон не се виждат.
Всички тия проблеми отпадат ако си направиш битмап субс с txt2vob
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Проблема в някои ДВД-та като Philips DVP 3140 е, че четат само srt субтитри http://forum.videohelp.com/topic347457.html
Изображение
Пол Дюре
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Дек 11, 2003 11:57 am
Местоположение: Montrеal

Мнение от Пол Дюре »

Моят модел на Самсунг е DVD-HD870. Като пушка е ...! Домашното кино на тази марка е също без грешка. Проверено е...
Публикувай отговор