Европа или Северна Америка

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

bp_de написа:valioiko много ТВ гледаш....

Тия глупости с статистиките що въобще ги взимаш за чиста монета.....
Ето ти 1 пример- Британска Колумбия ще увеличат износа на ток за западното краибрежие на Америка -демек ще има ръст и т.н ..... да ама за обикновения човек от тая работа ще има от 5 те пръста наи дългия.
И обратното -тука в немско -имало криза и дрън -брън - цените на сумати неща паднаха....

И де да беше само недостатъка с разтоянието .... не че в ЕУ няма недостатъци......има и то доста.

Сравнението е много по комплексно и не е толкова лесно .

Я по добре вълкът да каже какво възнамерява да работи - така по лесно ще дадем акъл...... :D :D :D
Най евтиният ТОК в света е в BC :wink:
Аватар
mastika
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:10 am
Местоположение: Aurora - Toronto

Re: Европа или Северна Америка

Мнение от mastika »

lonly wolf написа:Значи аз виза не чакам понеже не съм минал интервю тепърва ми предстои на 27 ноември.Междувременно обаче ми се отвори опция за работа в Германия та затова се чудя какво да правя.А пък интервюто ще го мина така или иначе затова съм дал докс и пари.
Германятя е истината.....макар и немци да има в Онтарио 2-3 поколение.Канада по стандарт и работа е доста на зад от швабско просто са несравними.Отиди в немско и се пробваи пак канадците винаги ще приемат бачкатори .

П.С.
Ако не си в ИТ-сферата си в голяма заблуда за Канада че е рай на ...
Нема, нема току си $#% майката.
Описание на гейзер от прост човек
http://vbox7.com/play:c94fc5bb
ednabulgarka
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 5:38 pm

Мнение от ednabulgarka »

Пистоянно ми се налага да обяснявам на близки и приятели защо не ми харесва тук... Благодаря на GUINNESS за прекрасната илюстрация. Благодарение на нея вече ще ми е много по-лесно. Разликата между Европа и Америка е точно такава и то във всяко едно отношение... Но всеки човек има мечти... и естествено различно усещане за живота...
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 10:48 pm, променено общо 1 път.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

IFF написа:В Европа ще си чужденец цял един живот,че и децата ти също.А в Канада сред такъв приток на емигранти расизма е по-притъпен.Като изключим Германия,в останалите страни и да завършиш местно образование почти нямаш шанс за добра работа.
А, евала за тва изказване.
Малка поправка само, "расизма" се казва ксенофобия, от гръцки: ксенос = чужденец и фобос = страх, щото не забравяй че сме от една раса сичките - бялата.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

дали на пъблик сака или носач в Алди все тази, хубавото е че Испания ти е на час и нещо и месец и половина не работиш а ти плащат. Това предимство не важи за Кебек, щото там има и по цяла година :D
Тази тема е безмислена... Това за ксенофобията е вярно, тук на трето поколение мароканци им дават да карат градски автобус, на второ да се мотат в метрото...но и те май не се натискат много
...мразя мастика без айрян...
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Въпроса е колко време ще носиш пъбли сака на едното място и колко на другото. Според мен няма много българи в Канада, които си мислят, че носенето на пъбли сак е постоянна работа и го използват само колкото да имат някакви доходи в началото и това е, докато в Европа този период е доста по-дълъг, да не говорим, че България страшно много се изложи и мнението им за нас не е от най-добрите. Но във всеки случай това си зависи и от човека разбира се.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Бубка права си, но понякога времените неща са най-постоянни. До сега не познавам някои които е живял година-две в Европа да започне от нулата в Канада или САЩ. Доста хора вдигнаха гълъбите оттук за България, но все пак вие сте избирани с конкурс и процедура, за Европа обикновено остават по други хора.../не говоря за българи/
...мразя мастика без айрян...
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

германия е супер лъскава и уредена страна ,аз лично обаче никога не бих я предпочел за трайно устройване .падам си малко по по циганията и по лежерния начин на живот и в този смисъл бих предпочел Испания,Франция,а що не Гърция или Кипър ,обаче пред огромната простащина на северноамериканския континент бих направил компромис с германия.що пък не ,дет вика Тотев Испания ти е на две туби разстояние ,а швабите къде къде са по цивилизовани от местната канадска паплач. :lol:
drusterbuck
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Авг 18, 2008 1:50 am
Местоположение: Форт Мак Мъри
Обратна връзка:

Европа - да

Мнение от drusterbuck »

По добре е в Европата, ако си намериш легално твоята работа.
В Канадата е по-лесно за работа, но е много зле, като общо положение-сервиз, конкуренция, необразование, тъпо.
Канада е болното от синдром на Даун, дете на Америка.
Европа е по-добро, макар и по жестоко, като пазар на работна ръка.
Елате в Канадско опитайте, не мислете,че българите тук се опитват да ви гледат сеира и затова ви дават грешна и непълна информация.
А какво да кажат тукашните, като изобщо си нямат и нация даже.
Ще опитаме и в Съединените Щати, после ще мръднем към Карибския басейн и се връщаме на Балканите.
Аре чао!
"They drove me from the palace and out the gate of the city...Where shall I go?"
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

за мен канада и щатите са едно и също лай.о с тази разлика ,че аз лично по харесвам канадското,намирам го за малко по цивилизовано .според мен там безхаберието е пълно,а тук все още нещо е останало,макар и канада да върви по пътя на големия брат.
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

CFS 801 написа:за мен канада и щатите са едно и също лай.о с тази разлика ,че аз лично по харесвам канадското,намирам го за малко по цивилизовано .според мен там безхаберието е пълно,а тук все още нещо е останало,макар и канада да върви по пътя на големия брат.
Pinhead :lol: колко пъти са ти го казвали ? :lol: :lol: :lol:
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

ми ти къв го дървиш в канада бре,тогава :D
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

дървен :lol:
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

Опит от живот в Европа нямам, само екскурзии, но мога да сравнявам м/у мен и мои приятели , които работят в ЕС ( Германия, Франция). Ами работим едно и също. Горе долу еднакво време ни отне да си намерим работа по специалността както е модерно да се казва. Аз получавам по-вече пари , ама и работя повече -40 4аса на седмица , докато те в Европата са на 35. Животът ми е по-евтин и определено мога да си купучам повече джунджурии. Пари за екскурзии имам, ама време не, за разлика от тях. А и в Европа всичко е близо. Мръдне6 малко и си на напълно различно място, а тук тез разтояния ме убиват. Здравоопазването тук не може да се сравнява с ЕС - демек не ми харесва хич... Ако си в Европа по-често може да се виждаш с приятели и роднини. Преди 6 години , ако можех да избирам , щях в Европа да остана ,сега не ми се мести,a и в Канада живота ми харесва.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Публикувай отговор