Европа или Северна Америка

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
lonly wolf
Изгонен от форума
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 7:32 am

Европа или Северна Америка

Мнение от lonly wolf »

Майче вече е размита разликата между Европа и Северна Америка за имигрантите нека всеки който е съпричастен да сподели тука по нещичко че ние в БГ да си направим изводите.Какви са предимствата или недостатъците в задокеанската емиграция пред Европейската такава все пак сме член на ЕОбщност.И сега с тоя Обама дето вече някои му чакат първия атентат.
Футбола остана единствения легален начин да си купиш негър...
danielle

Re: Европа или Северна Америка

Мнение от danielle »

lonly wolf написа:Майче вече е размита разликата между Европа и Северна Америка за имигрантите нека всеки който е съпричастен да сподели тука по нещичко че ние в БГ да си направим изводите.Какви са предимствата или недостатъците в задокеанската емиграция пред Европейската такава все пак сме член на ЕОбщност.
lonly wolf, аз cи мислех, че вече ти e ясно, след като си минал процедурата и май чакаш визи. Поправи ме ако греша? :nenam:
lonly wolf написа:колеги понеже съм малко по-напред в процедурата демек вече имах покана за интервю на 5 юни мога и ще бъда радостен да помогна с каквото мога относно процедурата до този етап който иска да заповяда и да пита
lonly wolf написа:И сега с тоя Обама дето вече някои му чакат първия атентат.
:conf: това какво общо има с теб? :nenam:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

В Европа има много повече ксенофобия а в Северна Америка (особено в Канада а още повече в Кебек) ако си мъж си някво неприятно същестяо от което може да се изкарат пари и за друго нищо не става а ако си жена си върха на лайното и вървиш насякаде и сички ги е страх от тебе.
Също в Северна Америка е много по лесно да си устроиш живота: кредити, стаж и т.н. отколкото в Европа.
В северна Америка обедната ти почивка ше е половин час а в Европа един и на горе (в Италия е 2-3 часа).
В Северан Америка като отидеш на ресторант си като на бърза закуска а в Европа като отидеш на бърза закуска си като на ресторант (имайки в предвид бързината на хранене и обстановката).
Та доуточни кво си ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Повечето градове на стария континент имат аристократична визия, зрелищни автентични сгради, чудеса на блестящата архитектура, комбинирана с изкувство и демонстрация на разкош. Разбира се много хора намират тази красива обстановка за снобарски излишък и се кефят повече на практичните северноамерикански градове, строени с доста по-фермерско мислене.
Аз лично бях силно разочарован, но след като се устанвих съм доволен. Тук оцеляването е безпроблемно. Я си купи къща в Берлин! :shock:
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

за младите кюрпета дето се намесиха в майчината тема и дето после ни изтриха заедно с тях и нас дъртаците :D
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Изображение
Аватар
lonly wolf
Изгонен от форума
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 7:32 am

Европа или Северна Америка

Мнение от lonly wolf »

Значи аз виза не чакам понеже не съм минал интервю тепърва ми предстои на 27 ноември.Междувременно обаче ми се отвори опция за работа в Германия та затова се чудя какво да правя.А пък интервюто ще го мина така или иначе затова съм дал докс и пари.
Футбола остана единствения легален начин да си купиш негър...
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Ами не съм ходил в Канада (надявам се да ида де) и не мога да дам кой знае какво мнение, ама ще кажа нещо.

Доклад на МВФ сочи, че заради световната финансова криза ще има спад в икономическите показатели на всички големи икономики.

За ЕС спада ще е с 0.5%, за САЩ - 0.7%, за Великобритания - 1.3%. Странно защо за Канада казаха, че единствена тя ще отбелязва ръст от средно 0.4% в селдващите години.

Освен това, на последния форум на страните от Г7, Канада е с най-добри икономически показатели.

Има един недостатък в сравнение с ЕС - по-далече е. Ама то в тоя мобилен свят понятия като далеч и близо сякаш губят смисъла си.

Решението си е твое, но написаните по-горе са неуспорими факти.

Успех, каквото и да решиш! :beer:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

valioiko много ТВ гледаш....

Тия глупости с статистиките що въобще ги взимаш за чиста монета.....
Ето ти 1 пример- Британска Колумбия ще увеличат износа на ток за западното краибрежие на Америка -демек ще има ръст и т.н ..... да ама за обикновения човек от тая работа ще има от 5 те пръста наи дългия.

И обратното -тука в немско -имало криза и дрън -брън - цените на сумати неща паднаха....

И де да беше само недостатъка с разтоянието .... не че в ЕУ няма недостатъци......има и то доста.

Сравнението е много по комплексно и не е толкова лесно .

Я по добре вълкът да каже какво възнамерява да работи - така по лесно ще дадем акъл...... :D :D :D
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Ако знаеш добре немски даже и на интервю няма смисъл да ходиш, Канада направо я забрави. :D
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

bp_de написа: И обратното -тука в немско -имало криза и дрън -брън - цените на сумати неща паднаха....
Не, че се заяждам, НО в икономиката винаги инфлацията върви една крачка напред пред всички останали. :)

Дори и да няма криза винаги има растеж на цените .... дори и съвсем нищожен, но има ... така, че :wink:
Изображение
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

mborodin написа:
bp_de написа: И обратното -тука в немско -имало криза и дрън -брън - цените на сумати неща паднаха....
Не, че се заяждам, НО в икономиката винаги инфлацията върви една крачка напред пред всички останали. :)

Дори и да няма криза винаги има растеж на цените .... дори и съвсем нищожен, но има ... така, че :wink:
Вместо инфлация, може да има дефлация (http://en.wikipedia.org/wiki/Deflation), така че :wink:
bp_de е прав, ако пича има професия, с която ше трябва да си търси работа 1 година, щото няма "кънейдиан експириънс" - кво го топли че икономиката на Канада има растеж 0.4%, пък ЕУ има спад 0.5% :idea:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Pepon написа:Ако знаеш добре немски даже и на интервю няма смисъл да ходиш, Канада направо я забрави. :D
Тва сигурно се отнася за тебе и група съветски учени.
Аз знам малко немски и съм бил там много пъти и не ме кефи та не можеш да си представиш колко.
Момичето при което бях там на гости също не можеше да ги гледа въпреки че знаеше немски и работеше там от много години.
На края до колкото знам се премести в Калифорния (макар че не знаеше английски).
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

valioiko написа:Има един недостатък в сравнение с ЕС - по-далече е. Ама то в тоя мобилен свят понятия като далеч и близо сякаш губят смисъла си.
Успех, каквото и да решиш! :beer:
За мене тва е предимство, нарочно я избрах щото е много далече от "Страната на Чудесата".
Другата опция беше Австралия, ма един тъп французин ми каза че Канада било по далавера и така ...
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Guinness знаеме твойто отношение към Канада и в случая с кожите си прав братчед, ма вече остаряхме и кожите не са толкова интересни (а и от както си се махнал от тука имаме нови пришълки от стария континент да ни красят а и ние вече народихме яки гаджета та тука се повече и повече заприличва на источна европа относно кожите).
Иначе си прав че Канада е тиняк, ма май по ме кефи от Европа, Европа е супер да отидеш на гости там, ма да живееш с ония гьонове, не знам как ше стане, поне в моя случай.
:beer: :beer: :beer:
Публикувай отговор