Long Live Quebec

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

трябва ли да цитирате всичкото казано всеки път, като искате да се изкажете, бе.
То на човек му се отщява да чете.
Няма ли тука някой модератор, да изтрие малко от цитатите.

Стигам до извода - добре че са Мухата и Бекса, да получават големи заплати и да плащат 8 милиарда данъци, че да има и за нас.

Кога дойдоха в Канада, кога взеха да делят баницата :lol: :lol:
Вие вече минахте ли необлагаемия минимум при пей чека?

а за бомбандировките и 8-те милиарда, поинтересувайте се какъв БВП прави САЩ, а също и Квебек, защото 8 милиарда са дребни пари за Северна Америка.

Ха, Наздраве!

:beer: :roll:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Kan_Tangra написа:трябва ли да цитирате всичкото казано всеки път, като искате да се изкажете, бе.
То на човек му се отщява да чете.
Няма ли тука някой модератор, да изтрие малко от цитатите.

Стигам до извода - добре че са Мухата и Бекса, да получават големи заплати и да плащат 8 милиарда данъци, че да има и за нас.

Кога дойдоха в Канада, кога взеха да делят баницата :lol: :lol:
Вие вече минахте ли необлагаемия минимум при пей чека?

а за бомбандировките и 8-те милиарда, поинтересувайте се какъв БВП прави САЩ, а също и Квебек, защото 8 милиарда са дребни пари за Северна Америка.

Ха, Наздраве!

:beer: :roll:
:wink: :beer: :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Kan_Tangra написа: а за бомбандировките и 8-те милиарда, поинтересувайте се какъв БВП прави САЩ, а също и Квебек, защото 8 милиарда са дребни пари за Северна Америка.

Ха, Наздраве!

:beer: :roll:
Не е въпроса кой колко прави само, а кой колко и харчи. То е като жената we! Колкото и дадеш се ша ги изхарчи. Само не и давай кредитна карта, че тогава става страшно.
:D :beer:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Kan_Tangra написа: Кога дойдоха в Канада, кога взеха да делят баницата :lol: :lol:
Вие вече минахте ли необлагаемия минимум при пей чека?
Ти за нас с Мухата не се тревожи. Тва да не е Квебек! Аз плащам данъци от третия ден след пристигането ми в Канада, така че ще си рева колкото си искам ;)

Ти като си намериш работа и като почнеш да плащаш данъци, тогава може да имаш претенции 8)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Ох, така кажи, да не се тревожа. Камък ми падна от сърцето. То вие така се бяхте заоплаквали, че човек ще помисли, че сте си дали последните стотинки.
:lol:
Сега трябва да ходя да уча, че да си оправдая 30-те бона стипендия, а вие няма ли да работите днеска ?
:wink:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

абе 30 бона е като за 4 години учене - впечатлих се :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

[quote="Kan_Tangra"а вие няма ли да работите днеска ? :wink:[/quote]
Ми да работиме, ма първо да ни кажеш за кво, за слава ли, за пари ли, от скука ли ???
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Мнение от Rall »

Абе ,хора целата тая история - кой,къде колко налива, бюджети и т.н
вас ко толко ви ебе??? Бирата ли ви горчи, зелето ли се вкисна или половинката ви не ви пусна? :D
нема да се пуашите кадето е текло- пак ще тече а наздраве :beer: :beer: :beer:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

последното ще да е май :lol:
...
Кримоне, не съм и казвал че са за една година.
Вие все на дъното просо сеете. :lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Rall-ка, така е братчед, ма иначе скука.
Пусни някоя по далаверска тема та да пишеме нещо по смислено ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Rall написа:Абе ,хора целата тая история - кой,къде колко налива, бюджети и т.н
вас ко толко ви ебе??? Бирата ли ви горчи, зелето ли се вкисна или половинката ви не ви пусна? :D
нема да се пуашите кадето е текло- пак ще тече а наздраве :beer: :beer: :beer:
Ми да ти кажа за мен. Като ида на доктор и ми кажат че требва да чакам от 3 часа до 6 месеца и че и да искам не ми дават да си платя ме бърка. Като не са ми изчистили навреме снега по пътищатаили не са ги ремонтирали, а са ме дернали неколко десетки хиляди долара данък ме бърка. И хич не ми става по-добре от това, че канадското федерално правителство изсипва пари в каци без дъно. Независимо дали кацата се казва Горна Волта, Джибути, Косово, Грузия, Quebec или PEI от това не ми става по-добре. И ако мога донякъде да се съглася да даваме по малко ядене на бедните, когато плащам такси за училище (слава богу не плащам за детска градина) и училището се чуди откъде да събере пари за някое извънкласно мероприятие и как да скалъпи бюджета си мисля дали ако в QB например почнат да плащат по 47 долара на ден за детска градина вместо по седем дали училищата тук няма да подхождат повече на дoхода който имаме.. Ей такива работи
Последно промяна от Ivan1007 на Вто Ное 04, 2008 3:11 pm, променено общо 1 път.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

ей каква хубава тема, направо ми е кеф да ви чета :D
За Алберта знам само че там са развъдниците с пчели където бачкат извънземните за да се разплодят и завземат света, справка Досиетата Х трети сезон
:D
...мразя мастика без айрян...
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Ivan1007 написа:
Rall написа:Абе ,хора целата тая история - кой,къде колко налива, бюджети и т.н
вас ко толко ви ебе??? Бирата ли ви горчи, зелето ли се вкисна или половинката ви не ви пусна? :D
нема да се пуашите кадето е текло- пак ще тече а наздраве :beer: :beer: :beer:
Ми да ти кажа за мен. Като ида на доктор и ми кажат че требва да чакам от 3 часа до 6 месеца и че и да искам не ми дават да си платя ме бърка. Като не са ми изчистили навреме снега по пътищатаили не са ги ремонтирали, а са ме дернали неколко десетки хиляди долара данък ме бърка. И хич не ми става по-добре от това, че канадското федерално правителство изсипва пари в каци без дъно. Независимо дали кацата се казва Горна Волта, Джибути, Косово, Грузия, Quebec или PEI от това не ми става по-добре. И ако мога донякъде да се съглася да даваме по малко ядене на бедните, когато плащам такси за училище (слава богу не плащам за детска градина) и училището се чуди откъде да събере пари за някое извънкласно мероприятие и как да скалъпи бюджета си мисля дали ако в QB например почнат да плащат по 47 долара на ден за детска градина вместо по седем дали училищата тук няма да подхождат повече на дoхода който имаме.. Ей такива работи
Ама и да му обясняваш, няма да разбере. То в главата му - само кисело зеле и лютеница.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Ами направете си справка откъде се взимат пари за детските градини и за субсидиите за здравното обсулжване - иначе е много трудно да се гледат статистики ... Проблемите ви с детските градини е, че няма кой да ви работи за без пари там, а за здравното обслужване, че докторите не щат да живеят в Алберта (що ли :) ). Вашите данъци съвсем не отиват в Квебек, сърдете се на провинциалното си правителство, местоположението и икономиката :wink: Може и на прайм министъра - там вижте какво ще каже по въпроса Хълбой :twisted:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

krimon написа:Ами направете си справка откъде се взимат пари за детските градини и за субсидиите за здравното обсулжване - иначе е много трудно да се гледат статистики ... Проблемите ви с детските градини е, че няма кой да ви работи за без пари там, а за здравното обслужване, че докторите не щат да живеят в Алберта (що ли :) ). Вашите данъци съвсем не отиват в Квебек, сърдете се на провинциалното си правителство, местоположението и икономиката :wink: Може и на прайм министъра - там вижте какво ще каже по въпроса Хълбой :twisted:
Знаем как ги харчите парите:

Les paiements de péréquation sont inconditionnels – les provinces bénéficiaires peuvent les utiliser à leur discrétion selon leurs propres priorités.

http://www.fin.gc.ca/FEDPROV/eqpf.html
Публикувай отговор