pasport Vienna-Bulgaria ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
aspen
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 3:16 am
Местоположение: Bulgaria
Обратна връзка:

pasport Vienna-Bulgaria ?

Мнение от aspen »

Imam takav vapros .Izpratih si pasporta do Vienna za viza.V DHL mi zajaviha che ako ot posolstvoto se obadjat che e gotov moga da si platja i tehen kurier da mi go varne v Bulgaria.Nujno li e tova ili te go prastat s preporachano pismo?
Аватар
Petia
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:06 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от Petia »

Връщат ги със същия куриер, с който си ги изпратил. Ако не си предплатил връщането, най-вероятно ще ти се обадят от посолството да си го платиш.
adi
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 10:21 am

Мнение от adi »

Kakva preporachana poshta be, chovek?
Ti ne znaesh li kolko pisma se gubiat v tazi skapana poshta v tazi skapana darjava...:-(
ive
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:19 am

Мнение от ive »

Преди броени дни си получихме паспортите от Виена. Куриерската ни компания беше DHL, като бяхме предплатили връщането. Когато в посолството приключиха с полагането на визите ни уведомиха за да предупредим куриерите да отидат при тях и получат пратката. Свързахме се с офиса им в София и те по свои канали съобщиха във Виена. За по-малко от 24 часа тя ни беше доставени. Изключително важно е използването на куриер и поради това, че заедно с паспортите пристигат и един куп други много важни документи.
nEiLL
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:07 am
Местоположение: bulgaria

Мнение от nEiLL »

sorry за късното включване :oops:
преди няколко седмици си получих паспорта от виена - в моя случай платих на FedEx само изпращането. от виена преди това ми бяха обявили че ще ми го върнат с препоръчана (registered) поща. така и стана - получих го на адреса за кореспонденция 10 дена по късно. така че ако не си уредиш/платиш връщането на паспорта, за тяхна сметка го пращат по препоръчана поща.
Заключено