На скоро съпругът ми получи предложение за работа в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

аз мислех да се включа към десета страница, но явно няма да се стигне дотам. Та да си го напиша-абе вие луди ли сте от Швейцария да отидете в Саскачуан :shock:

надявам се да е някакво недоразумение..
...мразя мастика без айрян...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

totev написа:аз мислех да се включа към десета страница, но явно няма да се стигне дотам. Та да си го напиша-абе вие луди ли сте от Швейцария да отидете в Саскачуан :shock:

надявам се да е някакво недоразумение..
аПсолютно :thumbsup:

хора, преди да си го помислите отидете да се прегледате в Швейцария, колкото и да ви струва това - заслужава си!
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
chuinard

Мнение от chuinard »

Хора, слушайте само онова, което си мислите и няма да сгрешите. Моя даскал по френски беше швейцарец, емигрант тук...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

chuinard написа:Хора, слушайте само онова, което си мислите и няма да сгрешите. Моя даскал по френски беше швейцарец, емигрант тук...
между другото има всякакви малоумници, независимо откъде идват :wink:

твоя даскал по френски в Саскатун ли живее или в Монреал - лекичък детайл 8)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
chuinard

Мнение от chuinard »

Незнам, май децата му на там заминаха...
Преди време така плашехте хората с тук, сега с там...кво значение има мястото с вкуса на някого...
Щасливи деца от Сомалия, умират от нещастие в Калифорния :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

нищо не разбрах :roll: къде е швейцарския даскал - в Саскачеван или Квебек ? Къде отидоха децата му - в Швейцария или в Калифорния?

Накрая да не се окаже "швейцарецът" черничък като сомалиец - което ще обясни наистина твоите предположения :lol:

Освен това май не знаеш приказката за това, че е по-добре на топло в Калифорния и да умираш от нещастие, отколкото натопло в Сомалия и умиращ от малария и глад :cry:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
chuinard

Мнение от chuinard »

Не я знам тая приказка, защото съм си бил щаслив там където и да съм бил...ама най вече е защото сам си съм го избирал без да слушам тъпи препоръки и най малкото да ги искам..
Всъщност швейцареца си беше от стар швейцарски род но ми каза това което си и предполагах, че в Швейцария не всички са директори на банки а основно са си обикновени хора, така както следва за ормално в нормална страна...
Това да не ти е БГ...само няколко процента зле българе, останалото от тарикат нагоре..
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

абе ти май изобщо не си стъпвал в Швейцария, я си стой в Саскатун - там щастието се промива като злато :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
chuinard

Мнение от chuinard »

Не съм бил ама тия хора не са ли там повече от теб дето ти си била..или си чела и слушала и знаеш повече от тях? :D :D :D :D
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

monny написа: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

е не можах да се сдържа, благодаря ти че така ме разсмя
в Швейцария било скучно, в центъра на Европа с толкова ски курорти, и красиви планини, с такава история и култура, толкова близо до всичко останало в Европа
в Саскачуан /не мога да му напиша името/ е толкова забавно в центъра на прерията, толкова далече от всичко останало, с толкова нищо около теб, пардон имало търговски центрове, франчайзингови ресторанти и мултиплекси /места за ядене на пуканки/ и то под земята е това се казва забавление :beer:
Монка.

Не се коси.
Не съм казал че в Саск. не е скучно.
А иначе това което е близо со Швейцария може да не е скучно, хората говореха за Швейцария, че там било скучно и аз го разбирам в смисъл като най богатата страна е нормално да им е скучно.
На богатите хора на сички им е скучно, за тва се самоубиват, стават наркомани, женят се и се развеждат по 10 пъти и т.н.
А ските предполагам са като мотора (щото аз бях моторист) интересно е първите 1-2 години и после СКУКА ...
Швейцария па ква история толкова и култура има не знам, ма може би ти ше ми кажеш ...
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

chuinard написа:Хора, слушайте само онова, което си мислите и няма да сгрешите. Моя даскал по френски беше швейцарец, емигрант тук...
& аз съм виждал коли със швейцарски букви отзад тук таме ...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Marginal39 написа:А ските предполагам са като мотора (щото аз бях моторист) интересно е първите 1-2 години и после СКУКА ...
:lol: :lol:
Marginal39 написа:Швейцария па ква история толкова и култура има не знам, ма може би ти ше ми кажеш ...
:beer: :beer: :beer:


:shock:

мини през кварталната библиотека или си отвори интернет задавайки два параметра "Швейцария" и "история" ... културата сама ще си се появи.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

За кво да ходя до библиотеките?
На нета би трябвало да пише същото ...
Та културата им са фондютата (нещо като путините в Табарнашко), шоколадите, часовниците и швейцарската гвардия, ако съм изпуснал нещо, добавете ...
silva_na
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Окт 10, 2008 9:39 pm

Мнение от silva_na »

На когото е дадено много, той ще си вземе повече сам.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Не знам, ма щом ги слагат на едно место немските и щвейцарските градове, 100% последните няма да ме изкефят щото германските ги знам и не ме кефят ма въобще.
Бил съм бая пъти там (около 10) и познавам най добре Мюнхен, тва което най мразя е че е чисто като в лаборатория, да му се придрайфа на човек ...
Та тва си е въпрос на вкус де, хората които отвориха тоя лаф явно не ги кефи в Швейцарско и тва е, дали ше е Саск. или Сидней в Австралия, един ден ше се махнат от там мисля (което не значи че никога повече няма да се върнат, познавам и такива - разочаровани от Канада).
:beer: :beer: :beer:
Публикувай отговор