На скоро съпругът ми получи предложение за работа в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Тва за престъпността в тая забутана провинция е крайно интересно нещо ...
Последно промяна от Marginal39 на Съб Окт 25, 2008 8:03 am, променено общо 1 път.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Престъпността в Саскатун и Реджайна се обяснява със завишеното присъствие на индианци. Аз все си мисля че, Съскачуан е провинцията с най-много индианци в Канада (на глава от населението). Друго, което си мисля е че, престъпността е съсредоточена основно по индианските квартали(гета).
Сега за парите. Според мен ви кръщават с тези 55К годишно - малко ми се видят. На мой приятел му предложиха 60К да работи като еколог в един открит оловно-цинков рудник на границата между Съскачуан и Манитоба (градчето се казва Флин Флон). Приятелят ми още не беше дошъл в Канада, като имигрант, когато му направиха офертата.
А за дилемата Швейцария или Саскатун, могат да се изпишат страници спорове и баталии.
Но ако вие сте на работни визи в Швейцария, а тук ще станете канадци след 3 години, не би трябвало да има дилема според мен. Освен ако не сте гурбетчии и не правите смитки да се връщате в България..........
Ако съм на ваше място идвам в Саскатун, избирам най-белия и скъп квартал в града и си наемам апартамент. Налягам си парцалите 3 години и след това отивам да живея където искам. А иначе 55К годишно ще ви стигнат без проблеми.
Пак за моя приятел. Тези от рудника го извикаха да го видят. Та отиват той и жена му във Флин Флон и онези предлагат работа и на жена му (тя е строителен инженер).
Какъв ми е пойнта. Ако мъжът ти има оферта от сериозна компания, очаквам да може да се закачиш и ти на работа, ако да не е по специалността. Просто бели и образовани хора трудно се задържат там.
Накратко, Саскатун може да е перфектния начин да влезете в Канада.
Наздраве
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Отговорът на този въпрос е много лесен.В Саск. са сссредоточени най много индианци средно на глава от населението,чиято основна работа е да се напиват и да се дрогират 24 часа в денонощието което от своя страна генерира високата престъпност ,която най често се изразява в пиянски скандали,побоища ,кражби и убийства.Там преди да извадят ножа много много не му мислят.Мога да отъждествя тоя контингент с най бедната и неграмотна прослойка на българските цигани.
Това около престъпноста ,а относно социалния живот в тая фермерска провинция и 75К да ми дадат годишно не отивам.
Пешо,ако толкова ти се идва в Канада ела поне в Монтреал,веднага ще те уредя да започнеш на 55К годишно ,ако държиш на тая цифра ,но със Саск авантюри не предприемай ,все едно е от Швейцария да се преместиш в Тюмен или Новосибирск и недей да се вързваш на глупостите на агитката ,никой от тях не живее в Саск и кракът му даже не е стъпвал ,а както забелязваш всички дават компетентно мнение.
А що се отнася за госпожа адвокатката не мога да разбера каква е тая нагласа да си готов да смениш кон за кокошка и да си преебеш адвокатската кариера заради някакви прерии и колхозници със зачервени вратове за съседи.
Далечната 1992 год. бях два пъти като турист в Цюрих да купувам коли на старо и от това поне което видях тогава не мога да приема сравнението Щвейц.-Саск. със София -Бусманци за еквивалентно,освен от тогава насам нещата в Цюрих много да са се влошили и да е заприличал на Бусманци,ама вие най добре си знаете ,ние само може да даваме съвети и после да гледаме сеир. :D
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ясно.
Индианците са тези които повишават престъпността.
Като се добави и факта че в Канада да си биеш жената е перстъпление, мистерията е напълно разрешена ...
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Аз пък съм виждал в ония краища как жените си бият мъжете посред бял ден на публично място.
За справка Мила Пъб 101стр/108аве-Едмантън :D
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

За кво ти е да ходиш в ония крайща за да видиш тва бате?
В табарнашко е нормална гледка тва, само че не е кой знай колко престъпно.
Даже една кожа я бяха заключили че била мъжа си и тя била много изненадана че я заключвали, мислела че само мъже които бият жени ги заключвали, не обратното.
Пишеше го на първа страница в табарнашкия вестник.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

beckythomas9 написа:Мен ме взеха без интервю, така че има такова нещо. Зависи откъде идваш. Ако си правил докторат в реномирано място не винаги има нужда от интервю. То е ясно какво можеш от публикациите ти и от реномето на университета.
То е ясно, аз говоря от чисто човешка преценка- не може да вземеш някой без да си го видял, амчи той може да е всякакъв, да е откачил приемрно докато си е правил PhD-to в Станфорд или Харвард :lol: Да е конфликтен и не знам какъв си още...
Инак много ясно, ако си със сериозни публикации и идеш от елита , че веднага ще те вземат, ама го има и фактора Human resources, айде сега, в Канада си, на тебе ли да ти ги разправям тез неща :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Имало индианци в Саскатун :roll:, а колко индианци има в Цюрих и цяла Европа вече знае ли някой? Живеят хора и в Реджина, включителни и би канадци :), зимата не е чак толкова лоша сигурно щом имат собствено производство домати от двора и даже лютеница правят :lol:. Той климата в Швейцария е субтропичен сигур :roll:.
Според мен няма място за колебания, тук няма да ви приемат вечно за чужденци като в Швейцария, знам какво е в Европа а нещата се влошават. След като получите гражданство може да се освободите от договора и да се местите. А може и да ви хареса там. И в Уинипег им харесва на хората ако работят каквото им харесва и са със семейството си :) ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

anxeli написа:Имало индианци в Саскатун :roll:, а колко индианци има в Цюрих и цяла Европа вече знае ли някой? ...
ами туй са индианци в истинския смисъл на думата, бе жена :D Нещо като Танцуващия Облак, а.к.а Клауд денсинг от Доктор Куин :)
В таз връзка в Европа нема таквоз животно :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

sasho71 написа:
beckythomas9 написа:Мен ме взеха без интервю, така че има такова нещо. Зависи откъде идваш. Ако си правил докторат в реномирано място не винаги има нужда от интервю. То е ясно какво можеш от публикациите ти и от реномето на университета.
То е ясно, аз говоря от чисто човешка преценка- не може да вземеш някой без да си го видял, амчи той може да е всякакъв, да е откачил приемрно докато си е правил PhD-to в Станфорд или Харвард :lol: Да е конфликтен и не знам какъв си още...
Инак много ясно, ако си със сериозни публикации и идеш от елита , че веднага ще те вземат, ама го има и фактора Human resources, айде сега, в Канада си, на тебе ли да ти ги разправям тез неща :wink:
Не забравяй, че има и конференции; има стабилни "мрежи" - хората се познават отлично и си "разменят" студенти.
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

квото и да е и колкото и да се изцепвате мястото е фък ъп за живеене и на тези хора едва ли им би доставило огромно удоволствие да сменят цивилизования си и скучен кантон за няколко свински пържоли по вече на промоция в местния Коско,то поне и паркинга им да беше паркинг. :D
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Бате, не съм много сигурен в тва.
Там са (и винаги ше са) господа никои.
Докато в чукотка ги имат за европейци.
Аз си спомням в доброто старо време като ме разпитваха кебекарчетата от каде съм, аз им казвах: БГ и имаше такива които не я познаваха и аз им виках: Европа и те почваха да ме гледат с уважение и казваха: А, знаеме BMW ...
В Чукотка с изтръпналите индианци може да е още по голяма далавера.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Кво му е на пракинга в Костко?
Днес май си решил на тях да си го изкараш ...
Да не би булката да ти е обадила стачка на секса ???
:roll: :roll: :roll:
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Мнение от Пламен Петков »

DJIDJI написа:Здравейте, пише ви съпругът на Джиджи. Виждам, че жена ми е започнале темата, която толокова много ни вълнува - а имено дали да се местим в Канада или не. предложнието, което получих е следното - ас защитих докторат в Цюрих и понеже разбирам малко от уран ми предложиха 3 годишна пост/доц позития във фирма в Съскатоон. По желание - мога да остана там след третата година. Заплатата е - първите 3 години 55 000 ЦАД. От четвъртата - 100 000 КАД. Останах с убеждението, че 55 000ЦАд са достатъчни са живот. Не ни се иска пак да се местим и затова, ако ни помогнете с решението - ще е дали да се местим за постояно в Канада или не. Благодаря ви на всички предварително. Радвам се че има форуми с хора готови да помогнат.

Петър
Здравейте,

$55 000 и $100 000 след първите 3 години не е зле, разбира се зависи за каква работа е и какъв стандарт сте имали преди. Ако не сте със постоянен статут в Швейцария и ще ви е трудно да придобиете такъв, един плюс на Канада е че можете да станете постоянно пребиваващи и след това граждани сравнително бързо. Успех в каквото и да изберете.

Поздрави,

Пламен
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Marginal39 написа:DJIDJI, .
Студа там мисля че е бая подобен на тоя дето съм аз и не е страшно, в България студа ми пречеше щото беше насякаде, тука го има само на улицата.
Та студа не го мислете.
Има голями търговски центрове, ресторанти, кина и т.н. под земята и е утоплено.
А иначе не знам кво и е рая на Швейцария за богатите щото съм говорил с швейцарци и те ми казаха че било ужасно скучно там.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

е не можах да се сдържа, благодаря ти че така ме разсмя
в Швейцария било скучно, в центъра на Европа с толкова ски курорти, и красиви планини, с такава история и култура, толкова близо до всичко останало в Европа
в Саскачуан /не мога да му напиша името/ е толкова забавно в центъра на прерията, толкова далече от всичко останало, с толкова нищо около теб, пардон имало търговски центрове, франчайзингови ресторанти и мултиплекси /места за ядене на пуканки/ и то под земята е това се казва забавление :beer:
Публикувай отговор