Отново за френския език!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Отново за френския език!

Мнение от kli »

Знам,че начинът на учене на френски език и свободното време на всеки от кандидат и вече миналите по този път емигранти е различно но все пак ще съм благодарна ако някой сподели неговата "схема" на учене на езика. Аз съм разработила един вариант за мен който го спазвам от една седмица насам, но ми се иска да видя и други идеи - например колко време на ден отделяте, от кое ниво сте почнали, по кой учебник и къде учите, с фирма или на частни уроци, каква допълнителна информация преглеждате. Аз лично намерих доста добри сайтове онлайн които тренират произношението.
Мерси на всички които се отзоват !!!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ми аз говоря само 5 езика и мойта схема е че слушах радио, гледах филми и общувах с хора на съответния език.
Ужасно мразя да уча, но да уча езици ме кефи и поотварям някой учебник от време на време когато имам съмнения.
Та най важното е да научиш звуците на дадения език, а най лошото е да ползваш речник за същата цел, речника е за преводи, не е за учене на езика.
Успехи :-)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

А относно произношението, ако слушаш правилен френски (напр.) по радиото, произношението ще ти се набие така в главата, че няма никога да го забравиш.
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

kli ползвай аудио уроци. Може да ги слушаш на mp3 player или в колата. Единия е Plimseur, а другите са на Michel Thomas. За англоговорящи са така че трябва да знаеш и сносен английски, за да ги ползваш.

Звуците или по точно дикцията е много важна - най-важна е в китайския btw - но това ще се пречеупи само с практика (ти да говориш), така че на този етап ще си имаш акцент. Важно е произношението да е приемливо.


Аз съм учил от самоучител Assimil (не се продават в България), аудиоуроци и разбира се Алианса. Сега пак започвам курс там.
Най-важното е да не спираш да учиш френски. Непрекъснато трябва да ти е в главата, докато не започнеш да мислиш на този език - ето тогава вече си го научила.
Поздрави и успех!
GGG
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 4:07 am
Местоположение: Торонто

Мнение от GGG »

Здравей, Kli!
Много зависи от нивото , на което си и това, към което се стремиш.
Аз лично, съм придружаващ кандидат и съм с по-ниско ниво, имам документ от Alliance française, първо ниво.Сега посещавам частни уроци 2 или 3 пъти седмично.Купила съм си Grammaire progressive du francais и уча оттам, а и от материала, изучаван в Alliance-а.Всекидневно гледам TV5 и слушам радио на френски опитвам се да разчитам сайтове на френски.Тъй като съм завършила езикова гимназия, знам, че ученето на език става с много писане и повторение(и на глас)-примерно една дума я пишеш по няколко пъти, с българското й значение.Това е моят начин.Надявам се да съм била полезна!
Успех! :D
GGG
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 4:07 am
Местоположение: Торонто

Мнение от GGG »

Забравих да спомена, че на ден отделям по 2 или 3 часа за учене, може и по-малко, но всеки ден.
Ще бъда благодарна, ако посочиш сайтовете за произношение!
Мерси! :D
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Мнение от kli »

Благодаря ви за споделеното, направо се чудя как съм научила английски защото с френския ми вървят много трудно нещата.
Аз отделям по 2 часа на ден и слушам френска реч основно от интернет сайтове-радио, тв, самоучители.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Недей да се чудиш kli.
Естествено че ще ти е по лесно с английския.
Той е изключително прост език, нещо като циганския: "Два кифличка, два баничка и колко струваш?"
Френския, напротив е третия по трудност език.
Та успехи в ученето и не се отчайвай :-)
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
dimatrif
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:10 am

Мнение от dimatrif »

Горния линк е много полезен. Благодаря на Мила и Иванко13.
Току що се регистрирах и създадох група. Ако някой има желание, да заповяда да си побъбрим на френски и английски. http://www.languageexchange.org/group/v ... up/49.html
Публикувай отговор