Сателитна телевизия...

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

И за мен беше интересно за науча някои неща. В София/Люлин/ прякора ми беше Антената...Отдавна беше, но имаше защо.
Сега аз съм вързал 110+119/на една антена/ и отделно 61,5 чрез DiSEqC ключ в един приемник, от който чрез AV изхода дръпвам сигнал за малка кабелна мрежа за цялата къща. Имам телевизори в три стаи. Управлението на сат-приемника става чрез устройство за прехвърляне на сигнала на дистанционното, така че от всяка стая този приемник може да се управлява. Е, ако има ситуация, в която телевизия се гледа от двама и повече души от различни стаи - може да има конфликт, но обикновенно това не става...
Така че - две антени, един приемник, малък линеен усилвател и разклонител с необходимите по брой изходи и всичко е ОК. :beer:
Просто и сърдито - както казват руснаците!
Говоря само Диша - аз БЕВ не гледам.

:wink:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Е хубаво , кабелна мрежа , ама тази мрежа не концентрира ли лъчеви полета?
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Хубав въпрос - не, защото по коаксилните кабели, които са добре екранирани, тече нискочестотен AV сигнал, който сам по себе си е безобиден.
В интерес на истината - аз имах полеви проблем в къщата, но поради друга причина. Сега проблема е отстранен.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Любо,

Учудвам се, че хора които се занимават със сателитна телевизия леко те подвеждат.
По схемата която ти си дал с един кабел между антената и ресиверите няма начин да стане. За 4 LNB та и 4 ресивера ти трябват 4 кабела ако DISEqC суичовете са ти навън при антената и 8 кабела ако са ти вътре.
За 5 ресивера ще трябват суичове с повече изходи.
Ето ти подробни схеми
http://sadoun.com/Sat/Installation/Mult ... -setup.htm
http://www.al7bar.tk/Forums/showthread.php?t=46753

Бях намерил един сайт с по-подробни обяснения как става, но немога да го намеря.

Идеята е че LNB то не приема всички честоти едновременно както е по кабелната тв, а ресивера трябва да му каже коя програма искаш да гледаш и LNB то превключва на съответната поляризация, както беше казал по-горе bp_de.
Ta LNB тата трябва да са задължително с по 2 изхода минимум и директна връзка от всеки ресивер към всяко LNB чрез съответните суичове.

Аз имам 50 метра кабел без суичове от малка антена до ресивера и затихването на сигнала е пренебрежимо малко усещам го само при буря и обилен снеговалеж.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Публикувай отговор