ЧАСТНИ УчИЛИщА

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

survivor написа:http://www.ibo.org/
Хмм.. Като сложих Канада -> Кебек и излезе :

"Your search returned 0 matches."

Какво ли значи това ?
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Значи бастун-разработчик на сайта, дето е майстор и не си чете съдържанието :) Сложил е Кебек 2 пъти и втория не работи.
http://www.ibo.org/school/search/index. ... hools=Find
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Днес е излязла новата класация на средните училища в Квебек. В първите 10 - 8 частни и 2 публични /Екол интернасионал Монреал в Уестмаунт и колеж Сент Луи/.

eто я

http://www.canoe.com/archives/infos/gen ... 65426.html
Последно промяна от krimon на Пет Сеп 19, 2008 8:08 am, променено общо 1 път.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

beckythomas9 написа: Като ви чета започвам да се питам дали нещо не съм сбъркана, че не я давам в частно училище. Училището, в което учи е на хиляда и нещо място в класацията за Онтарио; има деца от всякакви социални прослойки, като 99% са "бели" канадчета, нямат униформи, не се влиза с изпити. Не че нямам забележки, но в голяма степен съм доволна от това, което получава като знания и в комбинация с работа вкъщи мисля, че засега детето ми е о.к. И най-важното е щастливо и доволно. И да, на теория имам възможност да я дам в частно училище, но засега не виждам смисъл.
споко, беки, не си сбъркана - просто тук става дума за средните училища и то в Квебек :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Тази година за пръв път класациите са разделени на частни и държавни, но по бала (от 1 до 10, като 10 е максималното) човек може да се ориентира кое училище къде е в общата класация. Ето и класацията на публичните училища, че Кримон е дала класацията на частните:
http://www.canoe.com/archives/infos/gen ... 95718.html

Вижда се че École internationale de Laval и École internationale de McMasterville въпреки че не са с максималния брой точки, са много близо до тях.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

wow Pierre-Laporte на 9то място!!!
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Nadi a »

E как може да има училище с оценка 0 :shock:
Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

survivor написа:Тази година за пръв път класациите са разделени на частни и държавни, но по бала (от 1 до 10, като 10 е максималното) човек може да се ориентира кое училище къде е в общата класация. Ето и класацията на публичните училища, че Кримон е дала класацията на частните:
http://www.canoe.com/archives/infos/gen ... 95718.html

Вижда се че École internationale de Laval и École internationale de McMasterville въпреки че не са с максималния брой точки, са много близо до тях.
Вярно, ама това е класацията на Журнал дю Монтреал. Ще чакаме да видим каква е разликата с тази на институт Фрейзър, Икономичския институт на Мтл и списание Актуалите. Там играят роля много по-различни фактори, а не само успеваемост на учениците в 4 и 5 секондер, както е в по-горната класация.

Иначе аз съм доволна таз година, наш'то даскало е надминало парвенците от предишните години в частния сектор - Coll. Jean de la Mennais и Coll. Saint-Hilaire :D
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Уау, видяхте ли къде се намира James Lyng H. Sc. - предпочитаното място на бг имигранти да учат английски в Монтреал - с оценка 0,1 е на предпоследно място от публичните училища или 341 според ранга му. :shock:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

krimon написа: Иначе аз съм доволна таз година, наш'то даскало е надминало парвенците от предишните години в частния сектор - Coll. Jean de la Mennais и Coll. Saint-Hilaire :D
Честито, да черпиш :D От миналата година първенците не бяха ли Бребьоф, Жан-Еуд (знам че не съм го изписала правилно) и онова еврейското? Или ти за Южния бряг говориш?
А българите май ходеха само на курсове по английски за възрастни в Джеймс Линг, в класацията става въпрос за гимназията.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

бе за наше село говоря :D
иначе опцията Бребьоф и без това не стои, а оценката на даскалото е колкото на Монреалските лъвове (тазгодишно) :wink:

това за Джеймз линк сигур е тъй и все пак е шокиращо някакси :roll:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

:D
Последно промяна от survivor на Пет Сеп 19, 2008 10:46 pm, променено общо 1 път.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

хехе, ама сега ако ще се заяждаме ... (знаеш ли го тоалетния виц ...:lol: :lol: :lol: ) - 0,1 важното е, че прогресираме :wink: Кои обаче - ни съ знаи :roll: Нали знаеш, че това са някакви си резултати, от изпити на 4-5 секондер ... което автоматично не препраща какво се случва с децата 1 - 3 секондер и тези, които отпадат оттам и отиват в държавни училища. Това е несправедливото на тази класацията - не показва % на отпадналите, докато тази на Актуалите от предишните години дава тези данни.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Kласации, мласации и т.н.

Само един лек въпрос. Може ли местожителство и завършено училище в БГ на участниците в тая дускусия?

Ще дам тон:

1. Роден и отрасъл в София, но израсъл в Пловдив ;)
2. Национална Природо-математическа Гимназия
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Наистина прозвуча като заяждане, съжалявам :oops: Изтрито ми изглежда най-добре :D Радвам се че сте попаднали на толкова добро място.
Публикувай отговор