Сгрешено ЕГН в една от дипломите ми

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
elk
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 7:07 am
Местоположение: Монреал

Сгрешено ЕГН в една от дипломите ми

Мнение от elk »

Привет,
Имам следният въпрос. В една от дипломите ми последните 4 цифри от ЕГН-то ми са грешни. Да вадя ли служебна бележка от учебното заведение, която да удостоверява, че е направена такава грешка, но притежателят на дипломата съм аз? И ако да, то да я заверявам ли при нотариус и да я пратя заедно с дипломата? Въпросната диплома НЕ е последна, което все пак е добре. Аз си мисля, че може и никой да не забележи грешката. Може би не е много удачно да привличам излишно внимние с това, но знам ли?
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

според мен няма смисъл да си губиш излишно времето :)
пращаи смело и напред
:beer:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
SOULRIPPER
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:06 am

Мнение от SOULRIPPER »

Извинявам се , но мисля че най-добре би било да отидеш направо в Университета , издал дипломата и да искаш да ти я преиздадат. Това си е официален документ, който не би трябвало да е с различно ЕГН, не знам как до сега не си го направил/а?
Другото, в Квебек и Канада все пак по-голяма част от професиите са регулирани в ордери ,така че ако всичко е ок и някой хубав ден цъфнеш там ,ще трябва да си превеждаш/приравняваш и др. подобни дипломите там , а тогава оправянето на подобно несъответствие би било много трудно, да кажем -невъзможно.
Това си е мое мнение, не го налагам, но аз бих се притеснявала от такова състояние на документите си, особено тези за квалификации.
Поздрави и успехи!
BTW-кой е Университета, в който служителките блеят чак толкова????
rugby is the source
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Здравей!Според мен също трябва да отидете до Университета и да искате преиздаване,най-вече защото това е официален документ.Иначе в Канада няма понятие като ЕГН.Ние например на чека за преведената сума в банката писахме ЕГН и ни върнаха от банката за да напишем като данни само дата месец и година на раждане.
Успех!
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Нямаш абсолютно никакъв проблем.
Важни са само имената и датата на раждане.

Всеки път обаче когато превеждаш или получаваш някакъв документ с имената ти на латиница го проверявай внимателно защото тук за една изпусната буква или сгрешена може да имаш проблеми.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Mi6o76 написа:Здравей!Според мен също трябва да отидете до Университета и да искате преиздаване,най-вече защото това е официален документ.Иначе в Канада няма понятие като ЕГН.Ние например на чека за преведената сума в банката писахме ЕГН и ни върнаха от банката за да напишем като данни само дата месец и година на раждане.
Успех!
Тук ролята на ЕГН играе социалния номер, който е 9цифрен.
Сиренето е безплатно само в капана.
elk
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 7:07 am
Местоположение: Монреал

Мнение от elk »

да, поисках да ми бъде коригирано ЕГН-то, но ми отказаха, тъй като подписалият дипломата ми директор вече не бил такъв. Иначе си поисках служебна бележка от Учебен отдел, но сега не мога да я открия и не ми се разправя с онези кокошки. С това моята одисея не свършва. Полуших и дипломата си от СУ "Кл. Охридски" със сгрешено ЕГН (интересно, че грешката беше друга, не да кажеш, че са преписали от предната диплома). ВЕДНАГА я оставих за корекция и след почти 2 месеца чакане, познайте как я получих- зацапана с коректор и поправена отгоре с писалка (главната страница е написана на ръка, а приложението е напечатано на онези чукащи машини). Е, какво да кажа :twisted: . Явно съм куцуз, ама цялата случка си е голяма глупост. А за имената съм напълно съгласна, всичко трябва да се гледа под лупа.
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Здравей!
Ами какво да ти кажа.....България просто!!!!Няма да свършат немърливостите,хората на които не им се работи,докато не изпият поне 2-3 сутрешни кафета преди да седнат на работните си места.
Успех в следващият етап!
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Публикувай отговор