За виното

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
As-Iv
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Мар 01, 2004 11:00 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от As-Iv »

:lol: :lol:
Последно промяна от As-Iv на Нед Ное 02, 2008 9:59 am, променено общо 1 път.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

забравяш, че основното на виното е къде ферментира - къде в 3-измерното пространство - бъчва, маза (температура), страна (климат) ... Не случайно няма ни едно прочуто Квебекско или Канадско вино :roll:

да не забравим, че само гроздето, което купувате, също е порядъчно пръскано с химикали, за да не стане както с филоксерата в началото на 20 век в цяла Европа
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
sim
Мнения: 79
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 6:15 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от sim »

Ти освен ,че мразиш да пишеш не можеш и да четеш,бе байно :wink: Всеки който писа преди моя постинг,а и след него визира точно "готов материал"Wine kit" :wink: му казват тъдява :lol: А по твоята "технология" :wink: дето си дал,човек и оцет няма да може да си докара,ама ако искаш да те знаят тука като "винароФ" аз нямам против :lol: :beer:[/quote] Виж сега момко първо не отговори на гатанката ми а уж си правил химически анализ на домашните вина :wink: второ те хората ти отговориха ясно и точно за какво иде реч в темата така че май не аз не съм чел :oops: трето по въпроса с технологията освен писането мразя да споря с лаици в дадена материя така че се въздържам от коментар :wink:
и четвърто но най важно когато нямаш какво полезно да споделиш по темата направи се на мйрзелив писач и само чети че доста спам си нацвъкал в последната че иначе току виж те запомнили хората като Али Химика :D :beer:
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Здравейте!
Що не вземете да споделите технологията (сиреч как стаа туй нящо).
Аз винаги съм готов да пробвам нещо ново, щото иначе ми е неудобно да плюя, без да зная за какво става въпрос. :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

И ако може като за дилетанти! Плс! :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

As-Iv написа:В бутилките с вино, които ги купувате има един куп подобрители , стабилизатори,оцветители и т.н. докато във виното което си правя това липсва.
Well, ако приемем, че през живота си съм опитал около 100 вида домашно вино и неопределен брой купешки, изводът ми е категоричен:
Домашното вино има огромна сойност единствено за производителя му. След толкова грижи, дори и най посредственото, ферментирало сокче му се струва като вълшебен елексир. Радостта от резултата на аматьора.

Големите винопроизводители, продаващи милиони бутилки всеки ден плащат на екип от професионални винари, които цял живот нощо друго не правят освен да те накарат да купиш тяхното вино.
Повечето вина в SAQ се движат между $20 и $50. Направени и подобрени са така, че като изпиеш бутилката, следващата седмица да отидеш и да си купиш още една, измежду стотиците други. Ако дадена марка не е способна на това, тя автоматично отпада от пазара.

Това, че средния БГ емигрант не може да си позволи да купува ежеседмично такива вина, не означава, че трябва да ги изкарвате "химически боклуци". Това си е чиста злоба. Забравете вината в кутия и подобните бълвочи за готвене.

Имате хоби, достойно за уважение. Забавлявайте се и наздраве!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Да не забравя да попитам - в SAQ има 29 вида джин, но ОТ КЪДЕ ПО ДЯВОЛИТЕ СЕ КУПУВА ТОНИК??? Никъде не мога да намеря :?
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Become a Wine Sommelier
A question about this goal: How do you go about becoming a somelier?
--------------------------------------------------------------------------------

Answers:
One of the best books is Tom Stevenson’s The New Sotheby’s Wine Encyclopedia. :wink:

Ако някой от горните "майстори винари" е чел тая книга,свалям му шапка :wink: :lol: За тези, които за пръв път чуха за тая наука :wink: ,но се изказаха "компетентно" мм... и на тях свалям шапка,като съм тръгнал,та наред :lol:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 5:55 pm, променено общо 1 път.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ми аз не ги разбирам много, ма като слушам балъците които плюят домашното и ми фалят купешкото умирам от смях.
Та аз до сега не съм пил скапано домашно, ма си спомням като ходихме на гости с жената в Houston TX реших да икономисам някой $$$ и от супер-а купих 3 литра някво евтино "вино" което беше толкова скапано че ми се отщя и от тогава вече не съм купувал вино от магазин и нямам и намерение да купувам (освен ако не се наложи като ходиме на гости някаде и то бих купил само вино със средна или висока цена) ...
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

troll, кво се софкаш ???
Купи си комплект за правене на вино и в него има инструкции и от начало може да ти е малко трудно ма после става лесно.
Аз имам инструкционно DVD и мога да направя и дам копие на секи който поиска.

Чао.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Marginal39 написа:Ми аз не ги разбирам много, ма като слушам балъците които плюят домашното и ми фалят купешкото умирам от смях...
Пиши ме и мен към тези, които те карат да умираш от смях. Има много вина по около $10-12, които са съвсем прилични. Под $10 рискът е голям, но има и добри.

А домашно вино, дори и в България, трудно може да се докара близо до нормалното в магазина. Някак си не мога да си представя, че някой си сменя бъчите за младо вино в мазето или на балкона всеки две-три години.

Иначе няма нищо лошо хората да си правят вино, но и малко реализъм не е излишен.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 5:55 pm, променено общо 1 път.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

В крайна сметка е въпрос на вкус, така че всеки е прав за себе си.

:)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ама хайде стига глупости, а?
Маргина опитал от 3л от най-евтиния оцет и веднага сложи всички купешки вина под един знаменател. Споменах по-нагоре, че масовите вина са $20-50. Тези по $8-10 от бакалията изобщо не са критерий за сравнение.
Сега ще кажете, че НИКОГА не сте имали скапана реколта, дето и вие даже не сте пили?
Публикувай отговор