Какви коли карате

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

ablood написа:... Сънфайъра на жената е спортно ориентиран - нисък, мощен и бърз, все пак си е малка, некомфортна и опасна кола.
Време е да я подарите на тъщата и да и купиш нещо по-безопасно :lol:
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Изображение

1996 Honda Civic DX, над 270 хил. км. - първата ми кола в Канада. Доста подобрения по нея, но слаби тенекии, почна да ръждясва (в най-източната провинция). Малък багажник. Гореше доста вече, но бягаше яко иначе. На местните им увисваха ченетата, като ги издухвах... :D Купих я за два бона някъде и я карахме 1 година. Смених едно гърне, че падна, там всичко гниеше; и предно стъкло, че беше спукано, а в оная провинция не щяха да я регистрират така.
Последно промяна от 7George на Пет Сеп 12, 2008 4:43 pm, променено общо 1 път.
Embrace your climate change!
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

VIVARO написа:Абе хора,интересувам се от Крайслер или Понтиак,а нямам никаква представа от американски коли.Разчитам на вашите мнения да си изградя
някаква представа за тези марки автомобили.Моля за вашата помощ.
Карах понтиак 3 години и крайслер около година - добре са. Всъщност климатикът и автоматичните скорости са по-важни от марката.

Споменатият двигател на крайслер дето сам умирал и трябва да се избягва е 6-цилиндров, 2.7 L от 2001 плюс/минус 3 години. Моят е такъв, да чукам на дърво :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Maria
Мнения: 347
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:45 am
Местоположение: Sainte-Julie/Варна

Мнение от Maria »

Suzuki Aerio 2003 Hatchback ... беше на 32 000 км като я взехме ... Здрава кола е Suzuki-то ...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Имал съм три 3 Каравана с 6 цилиндрови двигатели Крайслер и някой от тях не умря. Даже никой Караван не ми създаде какъвто и да е проблем с едно изключение - при втория скъсах ангренажен ремък. Явно никога не беше сменян, а колата беше почти на 200'000. Много здрави коли.
pop
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:40 am
Местоположение: митарстващ

Мнение от pop »

c200 написа:
VIVARO написа:Абе хора,интересувам се от Крайслер или Понтиак,а нямам никаква представа от американски коли.Разчитам на вашите мнения да си изградя
някаква представа за тези марки автомобили.Моля за вашата помощ.
Карах понтиак 3 години и крайслер около година - добре са. Всъщност климатикът и автоматичните скорости са по-важни от марката.

Споменатият двигател на крайслер дето сам умирал и трябва да се избягва е 6-цилиндров, 2.7 L от 2001 плюс/минус 3 години. Моят е такъв, да чукам на дърво :)
Точно. 2.7-литровия на Интрепид, Конкорд, Себринг и Стратус (98-2004 приблизително) има проблеми със запичане на маслото - sludge (изглежда са много тесни каналите) особено ако не е сменяно навреме. Аз си купих Интрепид 2.7л(нов) през 2000-та и съм му навъртял почти 250 хил км без проблеми и без да пипам нищо по двигателя вкл. без да сменям свещи, но чета по бордовете и са ми казвали по сервизите че има доста хора с проблеми, особено като се има предвид че има на пазара много бивши коли от рентал агенции...
Доколкото знам синтетично масло (като Мобил 1) оправя нещата. Аз ползвам само такова и го сменям горе-долу 2 пъти годишно.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

При Chrysler проблемите са основно със скоростните кутии, а не с двигателите. Имах колега, който караше 15-годишен Voyager на над 250к, и двигателя си беше наред, но беше сменял скоростна кутия 2 пъти и се гласеше да го прави за 3-и път :). Карал съм M300 rent-a-car на 12000 км и вече имаше проблем със задната предавка.
Като цяло американски коли над 5 години трябва да се избягват, както и японските над 10, най-вече заради ръждата. Може би 6-8 годишна японска кола е най-доброто решение за имигрант, стига да не е тръгнала много ръждата и да се намери на добра цена, че нещо прекалено им надуват цените на тях.
Аз откакто се прибрах в Европа се родих. Карам само немски дизели - здрави, икономични, качествено изработени, не ръждясват, а как вървят не е истина. В сервиз влизам само за смяна на консумативи и никакви глезотии - основно здраво каране :)
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Много си прав 'Пипоне".
При Chrysler проблемите са основно със скоростните кутии, а не с двигателите. Имах колега, който караше 15-годишен Voyager на над 250к, и двигателя си беше наред, но беше сменял скоростна кутия 2 пъти и се гласеше да го прави за 3-и път . Карал съм M300 rent-a-car на 12000 км и вече имаше проблем със задната предавка.
Ако ренонтът на скоростите е сполучлив/според тукашните разбирания/, то спокойно можеш да изкараш 2-5 години-до следващият такъв.
Но ако от 2-5 години решиш да правиш ремонт на скорости-отново!!!- значи има нещо "ронг" в шофьора :D
Моят съвет е:
Шофьора да не му мисли много, ами да си сменя работата - с такава за повече пари и да спре да мисли за 'щуротии'! :wink:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Вече стана дума, че северноамериканците, не се занимават да сменят маслото на трансмисията, защото тя и без това издържа над 150000 без смяна. Следващия собственик да му мисли. 10 смени по над $50 - по добре да се смени за $1000 като се скапе.
Тези които мислят да карат дълго колите си и правят задължителните профилактики никога не стигат до такива главоболия.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Toyota Corolla 2004 -ръчка

За сега е пушка, макар и малко малка за моя вкус - само 130коня. Не че не им извличам максимума, като ми потрябва да изпреварвам.
:lol:
Бензина само го мирише, въпреки агресивното каране. Някъде към 7/100 е смесено. Към 8 и нещо е градското с климатик.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Чакай са, нещо не ми стаа ясно.
Автора на темата пита: "Какви коли карахте в началото?" а мисля че много от отговорилите отговарят какви коли карат накрая ...
Кво мислите за тва?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Ми и ти си прав, .. но началото е много разтегливо понятие.
За мен горе долу това е началото. Мен тва ми е 1та кола в Кан. Още не съм почнал постоянна работа, за сега следвам.
:roll:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Първата кола?
Около 2 седмици след пристигането купих един Chevrolet Lumina VAN за $600. Нямаше никаква забележка, но както всеки дърт GM проблемите не закъсняха. Дреболия, след дреболия, без ваканция. Беше сменен с по-млад и по-малко каран Pontiac Grand Am, който се оказа същия боклук.
Оттогава карам само Доджове и съм несравнимо по-доволен, макар, че първия беше почти 20 годишен. Уви жена ми пак си купи Pontiac и се започна с ремонтите.
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

Бе никой ли не кара Нисан.Аз съм много доволна.2005 досега само сменям масло,вече е на 145000.Тая есен искам да купя малка кола,мислех пак нисан ама май са много шумни.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

jess написа:Бе никой ли не кара Нисан.Аз съм много доволна.2005 досега само сменям масло,вече е на 145000.Тая есен искам да купя малка кола,мислех пак нисан ама май са много шумни.
Па как да не си доволна от кола на 3 години?
& Запорожец да беше пак щеше да сменяш само масло (като се изключат разни фабрични проблеми с определени модели чието отстраняване се поема напълно от производителя).
Публикувай отговор