За агенциите

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

За агенциите

Мнение от kapitanovn »

Здравейте съфорумци :D

Искам да събера някое и друго впечатление относно агенциите за работа в Квебек. Вършат ли наистина работа или...?
В БГ-то през прехода се навъдиха безброй "агенции", които обаче си бяха просто импулсни телефони (за моралната страна на казуса не ми се говори - мамят хората които в много случаи са закъсали или дори отчаяни от продължителна безработица :? ); та въпросът ми е: в Квебек как стоят нещата т.е. ползата едностранна ли е?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Казваш какво предлагаш и какво искаш. Ако си продаваема стока - взимат те.
Ако поискаш $20 на час, плюс да ти е в кватрала, трябва да си много ценен кадър. Тоест нито един канадец с местен опит и владеене на езика да може да се сравни с теб.
Philippo
Мнения: 292
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 12:33 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Philippo »

вършат работа
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

Ползата е двустранна. Верно е че почти винаги ти намират работа, която обикновено е доста ниско платена, но за хората без толкова ценния канадски опит това е бърз старт. После като натрупаш опит и си изградиш верига от познанства ще ти е далеч по-лесно да си намериш доста по-добра работа и сам. Ако обаче имаш качества можеш бързо да се издигнеш и там където ти намерят работа, просто ти отварят вратата, а ти как ще се представиш вътре е твой проблем.
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

Благодаря ви за отговорите :D
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Значи първата ми работа си намерих през агенция. Нищо не се плаща те взимат 20% от стойноста на годишната ти заплата от работодателя, 10% при назначаването и 10% като ти мине изпитателният срок 3 месеца. Много е важно добре да си поговирш с хората от агенциите и да видиш дали стават за нещо аз работих с 2 агенции, едната ме прати на 2 места точно като за мен и от двете получих предложения за работа, 2рата агенция ме прати също на 2 интервюта и двете позиции почти нямаха нищо общо с това което търсех и не получих предложение...
Според мен си пусни СВ-то в Монстер и подобни сайтове, мен там ме намериха агенциите...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Повечето големи фирми наемат работници само през агенции.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Повечето големи фирми наемат от собствения си сайт, те си имат собствен хуман ресурс , който да прецени и подбере кандидатите. Как някаква смешна агенция ще посредничи за мен като примерно не знае какво е HPLC, FPLC, PCR, или ще рови в уеб ъф сайънс да ми проверява статиите...Това си е специфична терминология, който само запознат с материята може да прецени ти ставаш или не ставаш, какво можеш и какво не можеш. Да вземем големи фирми като Pfizer, Glaxo, Sanofi Pasteur, Аpotex - дали дават обявите си по агенции, а?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

sasho71, при теб случаят е друг. Ти си специален.
Става дума за обикновенните човешки същества.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

В повечето агенции работят едни момиченца, които и представа си нямат от позициите за които наемат.
Аз отдавна съм се отказал да се занимавам. Който има нерви да ходи на безкрайни интервюта, да му задават едни и същи въпроси и да му предлагат най-мизерното заплащане, is welcome ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

becks написа:В повечето агенции работят едни момиченца, които и представа си нямат от позициите за които наемат.
Аз отдавна съм се отказал да се занимавам. Който има нерви да ходи на безкрайни интервюта, да му задават едни и същи въпроси и да му предлагат най-мизерното заплащане, is welcome ;)
Не на всеки се предлага мизерно заплащане. Не всеки ходи на безкрайни и безрезултатни интервюта. Ако е така нещо куца с очакванията, или квалификацията.
Някои позиции си стоят перманентно отворени, поемащи всеки новоизникнал, квалифициран кадър.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

ablood написа:
becks написа:В повечето агенции работят едни момиченца, които и представа си нямат от позициите за които наемат.
Аз отдавна съм се отказал да се занимавам. Който има нерви да ходи на безкрайни интервюта, да му задават едни и същи въпроси и да му предлагат най-мизерното заплащане, is welcome ;)
Не на всеки се предлага мизерно заплащане. Не всеки ходи на безкрайни и безрезултатни интервюта. Ако е така нещо куца с очакванията, или квалификацията.
Някои позиции си стоят перманентно отворени, поемащи всеки новоизникнал, квалифициран кадър.
Зависи каква работа търсиш, в каква област, за каква позиция. Аз смятам времето, което отделих за ходене по агенции за загубено.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

becks написа:Зависи каква работа търсиш, в каква област, за каква позиция. Аз смятам времето, което отделих за ходене по агенции за загубено.
becks, естествено че зависи и не е редно да се обобщава от конкретен частен случай. Аз за 8 години в Канада никога не съм търсил нито агенции, нито работа, дори не съм пускал никъде никакво резюме и въпреки това винаги съм имал работа, дори се налага често да отказвам постове за които някои хора се борят до пенсия. Това обаче е нетипичен частен случай и на базата на това което съм видял случило се с повечето ми познати съм убеден че агенциите могат да са в помощ на много новопристигнали без опит и познанства като им се дава възможност за бърз старт. Естествено че колкото си с по-голяма квалификация очакванията са по-големи и някои смятат стартовите предложения за загубено време, но за други да успееш да влезеш бързо в системата е по-важното.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Току що жена ми се отказа от мениджърска позиция в сегашната фирма, за да отиде да работи в друга фирма при доста по-ниска заплата. Разликата - работа точно по специалността и. След една година множество врати ще се отворят пред нея.
Миналата година аз направих същото, но по точно противоположните причини. Започнах работа в която няма НИКАКЪВ стрес, прибирам се рано слетобяд и взимам същия чек.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

ablood, не разбирам каква е връзката на всичко което казваш с агенциите. Всичко това става след години, с натрупан стаж и познанства, нещо което е нетипично за новопристигнал търсещ помощ от агенция за да намери бързо каквато и да е работа.
И аз изкарах прекалено спокойни 5 години в една фирма, но такова спокойствие за мен е загубено време. И дали съществува понятие "никакъв стрес" - стрес е дори само това че трябва да станеш достатъчно рано и да отидеш в трафика навреме на работа.
Публикувай отговор