real estate---не само цените растат

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
kralimarko

real estate---не само цените растат

Мнение от kralimarko »

Темата е сложна и виждам че много хора са компетентни и изказват свойто мнение.Аз лично продължавам да твардя че ДОБРЕ КУПЕНАТА недвижимост е една от най добрите и стабилните инвестиции които може да направи човек(от личен опит говоря) .някои хора смятат че е по скъпо да се плаща моргидже...да така е !!!! Но човек си плаща за удоволствията плус това има реал естейте което е за удоволствие и реал естейте за инком (дублекс-триплекс кадето собственика живее почти беплатно ) . Моргиджа искаш нискаш си го внасяш всеки месец и по този начин си принуден да заделяш определена сума $$$ всеки месец която на практика е спестена и един ден си я взимаш обратно и в не малко случаи -ДВОЙНО ,гарантирам че 95% от хората биха похарчили тези екстра $$$ за ненужни неща ,на практика много малко хора успяват да заделят пари в севингс сметките си днешно време.Когато се купува недвижимост мойта лична идеа е да направя печалба при покупката а не при продажбата,с 2 думи да я купя днес и да мога да я продам на следващият ден с поне 8-15% печалба(при нужда или за да използвам парите за друга инвестиция ) .АЗ лично предпочитам да купя едно кондо за 115-125 000 да речем което според маркета струва 140 000( и има доста такива продадени на тази цена) а не да го купя за 140 000 и да чакам цената му да се вдигне на 176 000 след 3-5 год ,и една от формулите е имота да дава инком поне 1% на месец чист ретурн базиран на платената цена.например платени 120 000 искам след разходите (такс ,подръжка и тн ) да ми дава ретурн 1200 на месец чисти пари...Знам че не се намират такива всеки ден но ВЯРВАЙТЕ ми който търси намира .Айде и със здраве и да ме прощава мама Кенга за правописа и диалекта :wink: :wink:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Според мен с игра на борсата ще имаш много по-добра възвращаемост на инвестициите...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
kralimarko

Мнение от kralimarko »

osobenno днес купувам акции като луд . :roll: ..много неща са на разпродажба.аз се включих в соларният сектор много сериозно днес :coollook:
Последно промяна от kralimarko на Пон Юни 09, 2008 7:50 pm, променено общо 1 път.
Аватар
BaDkO
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 9:12 am

Мнение от BaDkO »

Аз това разбрах от днескашния урок:
1. Много по-добре е да купиш евтино, отколкото на нормална цена.
2. Ликвидността на недвижимите имоти е чудесна - днес купуваш, утре продаваш.
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

Мнение от kokoscho »

Или да обобщиме:
1.Ако ще живеете в това жилище, купувайте :)
2.Ако ще правите далавери...замислете се мнооого сериозно???
3.Ако нямате стабилна работа, НЕ КУПУВАЙТЕ.
kralimarko

Мнение от kralimarko »

BaDkO написа:Аз това разбрах от днескашния урок:
1. Много по-добре е да купиш евтино, отколкото на нормална цена.
2. Ликвидността на недвижимите имоти е чудесна - днес купуваш, утре продаваш.
Bravo,е тва ти е играта .

'''''Ликвидността на недвижимите имоти е чудесна'''' само когато си го купил добре и можеш да си позволиш да го продадеш малко под пазара и когато е в ''hot'' ерия (квартал ) и търсенето е по голямо от предлагането иначе се получава :noz: .то си е нужен и малко усет за таз работа :smoke:
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: real estate---не само цените растат

Мнение от JoroF »

kralimarko написа:Темата е сложна и виждам че много хора са компетентни и изказват свойто мнение.Аз лично продължавам да твардя че ДОБРЕ КУПЕНАТА недвижимост е една от най добрите и стабилните инвестиции които може да направи човек(от личен опит говоря) .някои хора смятат че е по скъпо да се плаща моргидже...да така е !!!! Но човек си плаща за удоволствията плус това има реал естейте което е за удоволствие и реал естейте за инком (дублекс-триплекс кадето собственика живее почти беплатно ) . Моргиджа искаш нискаш си го внасяш всеки месец и по този начин си принуден да заделяш определена сума $$$ всеки месец която на практика е спестена и един ден си я взимаш обратно и в не малко случаи -ДВОЙНО ,гарантирам че 95% от хората биха похарчили тези екстра $$$ за ненужни неща ,на практика много малко хора успяват да заделят пари в севингс сметките си днешно време.Когато се купува недвижимост мойта лична идеа е да направя печалба при покупката а не при продажбата,с 2 думи да я купя днес и да мога да я продам на следващият ден с поне 8-15% печалба(при нужда или за да използвам парите за друга инвестиция ) .АЗ лично предпочитам да купя едно кондо за 115-125 000 да речем което според маркета струва 140 000( и има доста такива продадени на тази цена) а не да го купя за 140 000 и да чакам цената му да се вдигне на 176 000 след 3-5 год ,и една от формулите е имота да дава инком поне 1% на месец чист ретурн базиран на платената цена.например платени 120 000 искам след разходите (такс ,подръжка и тн ) да ми дава ретурн 1200 на месец чисти пари...Знам че не се намират такива всеки ден но ВЯРВАЙТЕ ми който търси намира .Айде и със здраве и да ме прощава мама Кенга за правописа и диалекта :wink: :wink:
щО СИ НЕ ПРИПОМНИш БЬЛГАРСКИЯ МАЛКО
THE LAST LINE OF DEFENSE
kralimarko

Re: real estate---не само цените растат

Мнение от kralimarko »

JoroF написа:
kralimarko написа:Темата е сложна и виждам че много хора са компетентни и изказват свойто мнение.Аз лично продължавам да твардя че ДОБРЕ КУПЕНАТА недвижимост е една от най добрите и стабилните инвестиции които може да направи човек(от личен опит говоря) .някои хора смятат че е по скъпо да се плаща моргидже...да така е !!!! Но човек си плаща за удоволствията плус това има реал естейте което е за удоволствие и реал естейте за инком (дублекс-триплекс кадето собственика живее почти беплатно ) . Моргиджа искаш нискаш си го внасяш всеки месец и по този начин си принуден да заделяш определена сума $$$ всеки месец която на практика е спестена и един ден си я взимаш обратно и в не малко случаи -ДВОЙНО ,гарантирам че 95% от хората биха похарчили тези екстра $$$ за ненужни неща ,на практика много малко хора успяват да заделят пари в севингс сметките си днешно време.Когато се купува недвижимост мойта лична идеа е да направя печалба при покупката а не при продажбата,с 2 думи да я купя днес и да мога да я продам на следващият ден с поне 8-15% печалба(при нужда или за да използвам парите за друга инвестиция ) .АЗ лично предпочитам да купя едно кондо за 115-125 000 да речем което според маркета струва 140 000( и има доста такива продадени на тази цена) а не да го купя за 140 000 и да чакам цената му да се вдигне на 176 000 след 3-5 год ,и една от формулите е имота да дава инком поне 1% на месец чист ретурн базиран на платената цена.например платени 120 000 искам след разходите (такс ,подръжка и тн ) да ми дава ретурн 1200 на месец чисти пари...Знам че не се намират такива всеки ден но ВЯРВАЙТЕ ми който търси намира .Айде и със здраве и да ме прощава мама Кенга за правописа и диалекта :wink: :wink:
щО СИ НЕ ПРИПОМНИш БЬЛГАРСКИЯ МАЛКО[/quot

Jo F ...ти мама кенга 2 ли играеш .какъв ти е проблема???????
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

BaDkO написа: 2. Ликвидността на недвижимите имоти е чудесна - днес купуваш, утре продаваш.
По-голяма глупост от тази не бях чел напоследък. Пазарът на недвижимости почти никога не е бързо ликвиден, дори когато е нагоре една къща може да стои в листингите със седмици. Да не говорим какво става когато пазара тръгне надолу - има къщи, които не могат да се продадат с години, въпреки че цената им пада всеки месец. За справки - пазара в САЩ през последните 6-12 месеца.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Публикувай отговор