Колко плащате за електроенергия

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Именно Мишок , ,,ергенска квартира,, , сега му е времето на момчето да посее , каквото ожъне , ожъне...от бойлера ще да е :wink:Ние сме плащали тричленно семейство 30-35 долара , ама с вкл. топла вода , колко му е с бойлер :wink:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ся с тези горещини спокойно може да надъниш 1000 киловата на месец ако ти е мощен климатика. 30 дена*8часа*4киловата=960 и айдеееее, сметката отиде дебела :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
deedee
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 5:25 am
Местоположение: монреал

Мнение от deedee »

А между другото как е по-икономично, ако бойлерът го включвам само при нужда или ако си стои включен през целия ден и си се подгрява самичък когато му падне температурата.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Беш ли мааа му , знаш ли от кой храст ще изкочи зайчето :wink: Дръж го на средно положение , да си бойно готовен 8)
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Кво ти пише на фактурата:
http://www.hydroquebec.com/residentiel/ ... liere.html
Средна консомация по уреди:
http://www.hydroquebec.com/residentiel/ ... onsom.html

И изобщо:
http://www.hydroquebec.com/residentiel/
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

deedee написа:А между другото как е по-икономично, ако бойлерът го включвам само при нужда или ако си стои включен през целия ден и си се подгрява самичък когато му падне температурата.
Аз се съмнявам някой в канадско да си изключва бойлера, освен ако ходи на почивка за по-дълго. Ще го забравиш някой път изключен (само от бушона), ще доведеш някое гадже у вас и... Сам ще се убедиш.
Embrace your climate change!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Е да де , ама нали и да отиде на почивка , консиержа може да доведе някой на оглед.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Тези 40 цента умножени по броя на дните са нещо като абонамент - ползвал, не ползвал, това го плащаш. След това вече ти начисляват ползваната електроенергия и мисля първите 750 киловатчаса бяха по 5,2 цента. Аз лично май не съм ги надвишавала и не знам колко са следващите. Ние плащаме /за 4 души/ по 40 долара на месец /това без отоплението/ и миналата година бяхме надплатили с около 72 долара. Имаме 200 литров бойлер, който е някъде в мазата и никога не изключваме, също така пералня, миялна машина, фурна за хляб и готварска печка, които използвам всеки ден. И климатик.
Нашата такса за включване беше 50 долара и беше включена към първата фактура.
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Странджата написа:Е да де , ама нали и да отиде на почивка , консиержа може да доведе някой на оглед.
Така е, не може оглед без къпане. :lol: Просто не мога да ги гледам неизкъпани... :wink:
Embrace your climate change!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

sasho71 написа:
7George написа:Пробвай да намалиш температурата на водата, има едно копче отстрани на бойлера. Енергоспестяваши крушки?
e хайде ся, кокошкарски изпълнения :) Ние тук сме дошли да харчим, не да спестяваме от крушки като в БГ :lol:
А природата на кой я оставяш! Или "След мен и потоп ..."
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

За къща с термопомпа, нова дограма и изолацяи плащам $60 лятно и $200 зимно. Веднъж идваха на инспекция на електромера - свалиха го, сложиха още един зад него, пуснаха симулация и пак го сглобиха. Ако не си бях в къщи, нямаше и да разбера, че са го правили.
Ако имаш плазмен телевизор който не спираш, и не си пускаш нощем компютъра в сейф-енерджи мод можеш да си удвоиш сметката. LCD-тата харчат пъти по-малко от плазмите и вече ги има в доста прилични размери.
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Според мен добрата изолация ще ви икономисва зимата пари. Ние не я направихме добре и тая зима имах една фактура за 360$, за 4 1/2, 4 човека, като всеки ден готвя и ползваме парно на ток. Много е мисля, но за другата зима ще уплътняваме стабилно,не мисля да ми хвърчат парите на вън. Но каквото й да е, доволна съм, топло е 21-22 гр, и не харесваме централно парно, вярно много е топло и по- евтино но пък не ми се ходи по къси гащи зимно време :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

krimon написа:
sasho71 написа:
7George написа:Пробвай да намалиш температурата на водата, има едно копче отстрани на бойлера. Енергоспестяваши крушки?
e хайде ся, кокошкарски изпълнения :) Ние тук сме дошли да харчим, не да спестяваме от крушки като в БГ :lol:
А природата на кой я оставяш! Или "След мен и потоп ..."
да. аз съм егоист :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

М+++,ми ходи тогава без гащи като ти е топло с централното. :D
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

ОК,бате мерси за предложението,как па не се сетих :lol: :lol: :roll:
Публикувай отговор