интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
venci6
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 7:30 am
Местоположение: GOCE DELCHEV

Мнение от venci6 »

Мнението е изтрито поради писане на латиница.

Моля припомнете си правилата на този форум - ТУК

milla
nataika77
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Апр 12, 2008 5:17 am

Мнение от nataika77 »

Мнението е изтрито поради писане на латиница.

Моля припомнете си правилата на този форум - ТУК

milla
nataika77
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Апр 12, 2008 5:17 am

Мнение от nataika77 »

честито на получилите вече сертифиkат и късмет на очакващите!
Аттилла можеш ли да посочиш какви въпроси са ви задали на интервюто, понеже аз съм заявила по френски ниво 4/3. Благодаря предварително.
attilla
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 12:29 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от attilla »

nataika77 ти ли си водещата? При нас се случи нещо което наричаме инцидент. Още при влизането и поздравяването те се обърнаха основно към съпругата ми, която до този момент според нас играеше ролята на придружаваща ме, тъй като молбата до Виена беше от мое име и т.н. Казах на мадам че аз съм основният молител, но тя ми обясни, че ако аз съм водещият кандидат, то тогава не събираме необходимият брой точки и за да ни допуснат до интервюто те са сменили ролите ни като това не ни беше обяснено в писмо, а просто поканата за интервюто бе адресирана до съпругата ми. Тук точно е тънкият момент, който сме пропуснали! Оттам нататък можеш да си представиш интервюто, при положение че сме се готвили за друго. Въпреки всичко, госпожата бе много добронамерена. Зададе въпросите си които я интересуваха. Към жена ми:
Това първият път ли ви е, когато кандидатствате за Квебек?
Защо искате да отидете?
Какви ще са първите стъпки, които ще направите след като отидете?
После свали малко гарда:
Какво правихте, миналата седмица? Какво ядохте?
Планували ли сте вече какво ще правите през ваканцията си?
Говорите ли английски?
Какъв учител сте вие?
Какви са вашите ученици? Какво им преподавате?
Кажете някои любими свои произведения и автори?
Откъде разбрахте за тази процедура?
Общо взето това.
Към мен:
Откъде разбрахте за тази процедура?
Откъде сте? Как дойдохте до тук? Колко време пътувахте? Кое е основното важно нещо в работата ви? Защо?

Аз бях заявил 5/6 френски и 8/8 английски, но ми зададе само тези въпрросчета на френски, а на английски нищо не ме пита. Държеше да ги чуе нещата от съпругата ми както си му е редът.Където имахме затруднения ползвахме услугите на преводачката, като тя ни го превеждаше от "кебекарски" на чист френски - нещо което звучеше като симфония за ушите ми, т.е. тя го подава на разбираем френски - такъв, какъвто сме учили в часовете тук. Ами това е. Около 40 мин. трая цялата работа. Накрая мадам каза нещо доста дълго и неразбираемо, което преводачката преведе, че ще трябва да изчакаме нейното решение. "Кога ще стане това?"- попитах аз. "До една седмица" - отвърна мадам и това беше.
Искам да пожелая успех на всички предстоящи интервюта! Дано да нямате нашия късмет!
nataika77
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Апр 12, 2008 5:17 am

Мнение от nataika77 »

Блогодаря attilla за отговора и ви пожелавам изчакването да се увенчае с успех.
Да, аз съм водещия кандидат и се притеснявам как ще се справя на интервюто, тъй като не мога да давам подробни отговори на въпросите.
mimi-pande
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 12:38 pm
Местоположение: PLOVDIV

Мнение от mimi-pande »

УСПЯХМЕ,УРА Хора голяма битка беше :twisted: Подробности след малко , че сме гладни
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Браво семейство,да сте живи и здрави :) и много късмет и занапред :D
AniiCeco
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Дек 05, 2006 10:00 am

Мнение от AniiCeco »

Честито на успешно миналите интервюто и лека и бърза процедура за напред! :beer:
Jekov35
Мнения: 96
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 5:38 am

Мнение от Jekov35 »

СТРАХОТНА УСПЕВАЕМОСТ ПРЕЗ СЕДМИЦАТА ! :dance: ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА ВСИЧКИ ВАС ,РАДВАМЕ СЕ ЗА ВАС !!! :tuut: :D УСПЕХ И НАПРЕД !!!
Следващият петък се надявам и ние да извикаме УРА ,УСПЯХМЕ !!! А после ще спя дълго и непробудно и ще сънувам само на български ... :sleep:
Аватар
valedessy
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 10:37 am
Местоположение: Toronto

Мнение от valedessy »

мими-панде, супер, браво на вас!!!!
Почивайте спокойно :D
Успехи на всички!!! Чакаме още добри новини :D
DCS: 30/10/07, акюзе след 15д.
покана за интервю 1м3с преди интервюто
док. към Букурещ: 7/06/08, баркодове след 1м1д
покана за медицински след 23д
покана за визи след 3с (от направените медицински), върнати паспорти след 18д
Общо: 10м и 18д
efirna
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 9:21 am
Местоположение: Варна, Montreal

...

Мнение от efirna »

Честито и от мен!!!
Бравооо! :haplio:
19.12.2008 - Документи Букурещ
23.01.2009 - Баркодове
30.01.2009 - Получени медицински
06.02.2009 - Направени медицински
20.02.2009 - ОК на медицинските
30.04.2009 - Покана за визи
26.05.2009 - Визи!
mimi-pande
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 12:38 pm
Местоположение: PLOVDIV

Мнение от mimi-pande »

днес бяхме от 12 ч,но отидохме по-рано и за наш "късмет" двойката преди нас излезе в 11.20ч-за съжаление бяха върнати за ново интервю-и мадам ни покани в 11.25 та чак до 12.35-от начало всичко тръгна добре,започва с уводна реч,за да си настроим слуха и говори много бързо- представи се и описа как ще протече интервюто.но не се стягайте-ако й кажеш,че не я разбираш-повтаря бавно даже по няколко пъти. преводачката гледа лошо, но не е такава,кеквато изглежда ако не разбереш мадам няколко пъти,праводачката повтаря въпросана чист френски-така че не се стягайте а питайте,ако не разберете някоя дума-не е фатално.
Започна с паспортите,дипломи,трудови, книжки- гледа ги и ги дава на преводачката да си каже тежката дума.
после зачекна жената-колко години сте учили общо,какви предмети учихте,после премина за работата-колко часа седмично и какво прави след работа.После какво прави на края на седмицата-уикенда.тя заби още на първия въпрос -аз й казах на френски да не се притеснява и да слуша внимателно-така че , който говори повече трябва да измъкне другия-казах на мадам ,че сме притеснени .
Мадам остави жената и кати ме почна-мама миа-

1-какво мислите да работите там-
2-защо учите магистратура,като там няма да ви я признаят
3-какво представлява задочното обучение,
4-каква е минималната заплата в Квебек на час
5-колко вървят наемите там
6-какво работят нашите познати там и как точно ще ни помогнат-
7-какво е нивото на безработицата в квебек и у нас
след което почна да ме провокира с въпроси от родо на как точно ще си намерите работа там,как ще си намерите жилище,какво точно трябва да направите за да запишете детето си на училище.
след което започна да ме провокира ,че не съм достатъчно информиран за живота там и че ако ни пусне ще ни бъде много трудно ,тъй като аз отговарях с уклончиви отговори.
при което аз усмихнато и спокоино и казах "мадам, не съм съгласен с вас,ние сме млади,динамични и не се страхуваме от работа - когато искаме можем"- при което преводачката и мадам се засмяха и спогледаха учудени на упорството ми.последваха няколко въпроса за това каде сме учили френски и принтерът зачатка за наше учудване.

един съвет ако позволите-не се предавайте,говорете даже и да е грешно- мадам ще ви разбере, на въпроси на които не знаете отговора -казвайте ще прочетем ,ще научим ,щте се информираме,ние сме млади .в никакъв случай не мълчете.избягвайте заучени фрази от рода -в началото съм готов да правя всичко -научете по няколко изричения конкретно за вашата професия -как ще си намерите работа по нея.
искрено желаем успех на всички-борете се до края и спокойно-мадам е тук ,защото Ние сме нужни на квебек
малко инфо за нас аз икономист -фр 6-8 ,анг 4-5 жена ми средно-специално фр 5-6 анг. 1-4
AniiCeco
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Дек 05, 2006 10:00 am

Мнение от AniiCeco »

Честито :) може ли само едно върпосче понеже пишеш че си икономист иска ли ти оферти за работа и ако да в кой сайт ги намери, защото и аз и съпруга ми сме икономисти и сме затруднени при намирането на такава работа. А също май въпросите ще са 2 :) спомена ли че ще проравниш дипломата си и в кой университет каза че ще го направиш?
valeto78
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Апр 07, 2008 3:08 pm

Мнение от valeto78 »

Браво на фамилията от Пловдив,направо ме кефите,страхотни сте,наистина е била голяма борба!!! Успех и за напред!
mpmi
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 5:34 am
Местоположение: Стара Загора

Мнение от mpmi »

Здравейте приятели!
Извинете ме за закъснението.Вчера след работа Ви написах всичко подробно как е протекло интервюто.И точно когато реших да ви го постна се разрази гръмотевична буря и всичко отиде по дяволите.Направо откачих.Час и половина труд на вятъра.Но нищо,почвам наново.
Интервю – 04.06 – 11.00ч.
Пристигнахме за интервюто 20 мин. по-рано. Бяхме седнали на прословутото диванче.Мадам излезе и каза: ”Г-н Попов”.Отговорих с да и влязохме в стаичката.Обстановката вътре е съвсем нормална, бих казал дори приятна.Мадам е млада приветлива жена настроена определено позитивно.Така че не се стягайте.Карам в хронологичен ред.Започна със съпругата ми.
1. Как се казвате?
2. Омъжена ли сте?
3. На колко сте години?
4. Къде срещнахте мъжа Ви и как се запознахте с него?(Тук стана голямо шоу.Как да каже, че сме се срещнали в рок кръчма.Накрая отговорих аз, нищо че не беше на мен зададен въпроса.Казах: „В една рок кръчма” при което тя се ококори и повтори „В кръчма”.Аз спокойно и отвърнах с да и приключихме с този въпрос.На конференция по ядрен синтез ли иска да сме се запознали? ).
5. Какво средно образувание имате?
6. Завършили сте строителен техникум а работите в сферата на образованието(как да разбере женицата, че това си съвсем нормално нещо за нашите географски ширини).Как разбрахте за тази работа?(отговор: в интернет обява)
7. Как кандидатсвахте за нея?(отговорът беше : „След интервю”)
8. Опишете ми как протече интервюто?(тук вече малко прекали.След като не получи отговор, продължи нататък)
9. Какви са задълженията Ви на сегашната Ви работа?
Дано не съм пропуснал нещо важно, но в общи линии това пита жена ми.Пояснявам че тя беше обявила нива на френски 4/4 и английски 3/3.На английски не я пита нищо.Отдели и досието и захвана мен.Моите нива: френски 12/12(езикова гимназия-Стара Загора, завършена 1994г.) и английски 5/5.За мен интервюто започна на английски:
1. Защо искате да отидете да живеете в Квебек?След моя отговор започнахме на френски
2. Имате ли деца?
3. Къде сте учили френски?
4. Имате ли висше образование и какво е то?
5. Работили ли сте по специалността ви?
6. Разбрах, че сте технолог по образование.Бихте ли ми казали имали разлика при направате на бели и червени вина?
7. Опишете ми накратко разликата в технологията при производство на бели и червени вина?
8. Какви са били задълженията ви като технолог?
9. Защо сменихте работата си?
10. Какво работите сега?
11. Какви са задълженията на новото ви работно място?
12. Опишете ми един ваш работен ден.
13. Как смятате да си намерите работа в Квебек и в коя област бихте искали да работите?
14. Знаете ли нещо за Квебек?(ето този въпрос чаках.Така се бях подковал от енциклопедията че им събрах очите и на нея и на преводачката, която впрочем до този въпрос на два пъти едва не заспа).
Ако ми позволите един съвет!Всички, които сте заявили високи нива на френски, научете колкото може повече за Квебек.Този въпрос задължително го задава.Повярвайте ми че, ако отговорите добре на него, ефектът е поразителен. Аз съм живият пример.
След повече от изчрпателният ми отговор, за нас интервюто приключи с шума издаващ принтера.Шум, който не сме предполагали, че може да предизвика толкова емоция и адреналин и чувство на щастие.На всички преминали успешно през ситото на мадам Стоянов -ЧЕСТИТО, а на тези на които им предстои – УСПЕХ, КУРАЖ И ГОРЕ ГЛАВАТА.
Това е от мен приятели.Дано съм Ви бил полезен с инфото.Вярно малко закъсняхме с информацията за което още веднъж се извиняваме, но пък дано сме ви помогнали поне малко.
Чао засега и НАЗДРАВЕ!
БЪДИ КАТО ОРЕЛА, КОЙТО СЕ РЕЕ ВИСОКО В НЕБЕТО!ОРЕЛЪТ НЕ МИСЛИ ЗА СВОЯ ПОЛЕТ, ТОЙ ПРОСТО ЗНАЕ, ЧЕ ЛЕТИ!
Публикувай отговор