Честит 24 май, българи!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Linko написа:ablood, интересно ти какви точно доказателства би приел за миродавни? И кога успя толкова бързо да прочетеш Кирило-Методиевите 50 тома студия и Жития и повести на средновековни летописци? Или да разбираме, че отдавна всичко живо си прочел и нито думица за майката на двамата братя не си срещнал?
Не, разбира се, не съм ги чел. Не само челите ги имат право на мнение, нали?
Може би там информацията е по-богата, но това не я прави единствена. Никога нито думица не съм срещал за че маика им е била българка. krimon безапелационно я обяви за такава, при това доказана. Заяви, че има доказателства за това и аз като силно съмняващ се и ги поисках. В отговор - обиди!
Нищо чудно на бял свят да са се появили доказателства (няколко писмени и няколко орхеологически), доказващи, че майката на К&M е българка. Просто на този етап го намирам за кримонска измишльотина и и напомням да се обоснове.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

"Не е нужно да разбираш от нещо, за да спориш за него..." е казал Бомарше. И е прав според мен.
Ти ако си решил да оспорваш един исторически факт, то трябва също да излагаш аргументи които го оборват. Тезата: "Аз нищо такова никъде не съм видял." е меко казано смешна. Защото едва ли си прекарал години в четене на специализирана историческа литература по дадената тема. Само тогава би могъл да се изразиш по горепосочения начин и това да звучи като аргумент.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

абе и аз се занимавам с глупости, ама айде :wink:

тъй като достоверната информация се намира само в Интернет :twisted:

http://www.point-of-view.org/?p=29

Гледай сега да не се шокираш от факта, че светите братя Кирил и Методий се считат от историците за преки потомци на прабългарите от рода Дуло. Това трябва да съм го учила някъде втори курс, значи 1994/1995 г.

Дано да имаш търпението поне това да прочетеш, а не да плещиш врели некипели (оо, Охридските братя :lol: )

албод, я кажи ти от какво разбираш, т.е. каква ти е професията, че да се изкажа и аз по някои от твоите професионални въпроси :P Предполагам, че всички ще си умрем от смях :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Абе Линко, аз коя позиция защитавам, та ревеш, че нямам знанията да го правя?
Кримс, какво стана с няколкото+няколко доказателства? Разбрахме се доказателства, не мнения!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

по-просто казано, исторически извори не се публикуват в интернет, или аз не го знам сайта :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

krimon
Значи, твърдиш, че всичките няколко+няколко доказателства не са описани НИКЪДЕ? Кажи поне за 2-3 от тях какви за, от кой век, НЯКАКВА информация, пък аз ще си ги открия, и ще призная, че не лъжеш.
Защото на този етап точно това вярвам.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

виж какво, албод, явно не можеш да четеш

с такива като тебе даже спор не може да се води, защото имат абсолютно замъглено съзнание и са обхванати от идеята, че всичко им е ясно

Горе съм ти дала линк - прочети го! Там са написани ясно един по един всички достоверни писмени източници. Това при условие, че се интересуваш от въпроса за произхода на двамата светци.

Може би искаш да копирам статията тук във форума и да ти надебеля в червено кои точно източници са използвани за основание на твърденията ? Не можеш да цъкнеш на линка и сам да ги прочетеш ...

Ако не се интересуваш от историята на светите братя - аз съм насреща. Темата е твоята професия, а аз ще се изкажа по някой въпрос по избор.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ей, ма** му стара, толкова се втелясах, че чак намерих фототипно издание на един от най-важните исторически извори по въпроса за произхода на двамата братя :D

http://ziezi.net/kiril/1.html
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Krimon,
Не ме обиждай, мога да чета!
Ти май не искаш! Изрично, неколкократно ти написах, да не ми пробутваш мнения и публикации. Такива - колкото искаш и всичките твърдят различно!
Поисках ти информация за доказателствата за които твърдиш, че съществуват!!!!!!!!!!!!! Да разбирам, ли че приемаш, нечие изказване за археологическо доказателство.
Ако някой публикува в интернет изказване, че си ........., че майка ти е била същата ......... и заяви, че иманяколко писмени и няколко археологически доказателства? А после вместо исканите множество доказателства праща линк към някаква статия в която не се споменават никакви такива?
Да статията е подробна, споменати са някои от ИЗТОЧНИЦИТЕ, без да се отбележи кое от къде е взето.
Може би за десети път ще ти повторя: ти каза, че имало доказателства (няколко археологически!!!), не публикации!
Моля ти се, прочети последното изречение 10 пъти! Ще ми спестиш много напомняне.
ВЪЗДЪРЖАЙ СЕ ОТ ОБИДИ!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Ха, ха, ха..., krimon, май без нотариално заверен акт за раждане няма да стане работата. ;)
Аз затова попитах какво доказателство му трябва на човека, ама не казва.
Значи доказателство е това, което ablood утвърди за доказателство. Всичко друго е празни приказки. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Кримон, легендата е апокрифна и не е доказателство. И в статията си пише: "Същевременно, някои най-нови изследвания позволяват да се заключи, че рождените имена на двамата славянски апостоли не са Кирил и Методий, а чисто българските Църхо и Страхота, което е знак за българо-славянския им произход. Според друга хипотеза Лъв и Мария са гърци, а според трета, наложилата се окончателно, Кирил и Методий са деца от смесен брак - баща грък и майка българска славянка." Но никъде не пише за безспорни доказателства. Тоест- можем да приемем, че са българи, ако желаем, но никога не можем да го докажем със сигурност. :wink:
Последно промяна от Ivet на Чет Юни 05, 2008 9:23 pm, променено общо 2 пъти.
Let it go...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Намерих си доказателствата :wink:
Щастлив съм!
Вече всичко ми е ясно. Падна ми пердето.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

естествено, че апокрифният летопис се смята за един от най-важните за произхода, особено един от преписите му, ама не е задължително всичко да може да се намери в интернет, а и аз не разполагам с подръчна литература, за да цитирам точно. Данните от този летопис се потвърждават в житието на Кирил, написано от св. Климент Охридски. Същото и за археологическите такива: едно от най-важните открития на средновековната археология е семейната гробницата на родителите на Кирил и Методи. Също и няколко стели намерени в Македония и ЮЗ България. Справката за точните им имена може да се намери в Станчо Ваклинов - Формиране на старобългарската култура VI-XI век. и в сборниците в памет на проф. д-р Станчо Ваклинов.

за мен остава обаче непонятна целта на спора :nenam:
Това от любов към познанието на родната история ли е (инсценирано от един срамуващ се от факта, че е българин - абсолютно непонятно какво дири в този форум) или просто да се заклейми кримонщината :lol: Ако е заради второто :lol: :lol: :lol:

Да не забравяме обаче, че Св. Св. Кирил и Методи са обявени за съпокровители на Европа от папата. Оставете паметта им на мира.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Публикувай отговор