интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
miliS
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 12:01 pm
Местоположение: Canada

интервю

Мнение от miliS »

Честито на всички минали интержюто. Само дето за немога се похваля с това щото ме оставиха да понауча френския още малко около 1 година. Лелелеле много е ее :oops: [/img][/quote]
Аватар
valedessy
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 10:37 am
Местоположение: Toronto

Мнение от valedessy »

милиС, горе главата!!!
По този повод искам да попитам: какво точно означава отлагане за 1 година (заради френския).... имате срок една година, за да изпратите документ за изкарано по-високо ниво (изпит, може би) или след една година ви викат наново на интервю?
DCS: 30/10/07, акюзе след 15д.
покана за интервю 1м3с преди интервюто
док. към Букурещ: 7/06/08, баркодове след 1м1д
покана за медицински след 23д
покана за визи след 3с (от направените медицински), върнати паспорти след 18д
Общо: 10м и 18д
TeDDa
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 4:23 pm
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Мнение от TeDDa »

МилиС ,не се предавай!
Би ли споделил,какво ниво на френски беше написал и какво точно не хареса мадам.Благодаря преварително.
Нашето интервю е на 05.06 от 14ч...напрежението е огромно,дано успеем някак. :wink:
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Mils ,няма да се отказваш само напред :thumbsup:
Мисля че,ако скоро с документ от Алианс Франсе докажеш,че си повишил знанията ще се оправят нещата.
Скоро ,да кажем след около 3 месеца,колкото е и нужно за да се вземе едно ниво в Алианс.
Вземи един документ,след 2-3 месеца им го прати.Ако трябва и се обади,че им пращаш документ за завършено ниво в Алианс.Пиши им също и на e-mail.Няма да се предаваш без бой :):)
Успех :haplio:
miliS
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 12:01 pm
Местоположение: Canada

Мнение от miliS »

miliS написа:ами имаше голяма разлика с английския ми и май една от причините беше тази. Нивото ми беше 5/6 ФР и 11/12 English
Моля пиши на кирилица! Припомни си правилата на форума - ТУК

milla
miliS
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 12:01 pm
Местоположение: Canada

Мнение от miliS »

miliS написа:аБЕ ДАЛИ ПЪК ТРАБВА ДА СЕ ЗАВЪРШИ ТОЗИ Алианс France???? :?: :shock: Ми неможе ли да си уча при мойта си учителка???
При следващ постинг, написан на латиница, мнението ще бъде изтривано!

milla
Виза - 15.06.2010
Канада - 21.07.2010
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Милс,спор няма ти можеш да си учиш пи твоята учителка.
Но Единствено се признава документ издаден от Алианс Франсе.
:thumbsup:
TeDDa
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 4:23 pm
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Мнение от TeDDa »

Здравейте :?
Днес беше и нашето интервю,само дето не можем да се похвалим.Оставиха ни да доучаваме френски до една година.........Много време ни се вижда.........
:? Късмет и успех на чакащите за интервю!!!!!!! :dogrun:
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Както казваш, TeDDa, срокът е "до" 1 година. Ако успеете да се подготвите по-рано и да вземете сертификати за по-високи нива, пращайте. Щом ви е отложила, а не ви е отразяла, изглежда сте близо до минималния сбор точки. Тя каза ли ви на кое ниво ви оценява и кое иска да покриете?
mpmi
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 5:34 am
Местоположение: Стара Загора

Мнение от mpmi »

Здравейте приятели!
Извинете ме за закъснението.Вчера след работа Ви написах всичко подробно как е протекло интервюто.И точно когато реших да ви го постна се разрази гръмотевична буря и всичко отиде по дяволите.Направо откачих.Час и половина труд на вятъра.Но нищо,почвам наново.
Интервю – 04.06 – 11.00ч.
Пристигнахме за интервюто 20 мин. по-рано. Бяхме седнали на прословутото диванче.Мадам излезе и каза: ”Г-н Попов”.Отговорих с да и влязохме в стаичката.Обстановката вътре е съвсем нормална, бих казал дори приятна.Мадам е млада приветлива жена настроена определено позитивно.Така че не се стягайте.Карам в хронологичен ред.Започна със съпругата ми.
1. Как се казвате?
2. Омъжена ли сте?
3. На колко сте години?
4. Къде срещнахте мъжа Ви и как се запознахте с него?(Тук стана голямо шоу.Как да каже, че сме се срещнали в рок кръчма.Накрая отговорих аз, нищо че не беше на мен зададен въпроса.Казах: „В една рок кръчма” при което тя се ококори и повтори „В кръчма”.Аз спокойно и отвърнах с да и приключихме с този въпрос.На конференция по ядрен синтез ли иска да сме се запознали? ).
5. Какво средно образувание имате?
6. Завършили сте строителен техникум а работите в сферата на образованието(как да разбере женицата, че това си съвсем нормално нещо за нашите географски ширини).Как разбрахте за тази работа?(отговор: в интернет обява)
7. Как кандидатсвахте за нея?(отговорът беше : „След интервю”)
8. Опишете ми как протече интервюто?(тук вече малко прекали.След като не получи отговор, продължи нататък)
9. Какви са задълженията Ви на сегашната Ви работа?
Дано не съм пропуснал нещо важно, но в общи линии това пита жена ми.Пояснявам че тя беше обявила нива на френски 4/4 и английски 3/3.На английски не я пита нищо.Отдели и досието и захвана мен.Моите нива: френски 12/12(езикова гимназия-Стара Загора, завършена 1994г.) и английски 5/5.За мен интервюто започна на английски:
1. Защо искате да отидете да живеете в Квебек?След моя отговор започнахме на френски
2. Имате ли деца?
3. Къде сте учили френски?
4. Имате ли висше образование и какво е то?
5. Работили ли сте по специалността ви?
6. Разбрах, че сте технолог по образование.Бихте ли ми казали имали разлика при направате на бели и червени вина?
7. Опишете ми накратко разликата в технологията при производство на бели и червени вина?
8. Какви са били задълженията ви като технолог?
9. Защо сменихте работата си?
10. Какво работите сега?
11. Какви са задълженията на новото ви работно място?
12. Опишете ми един ваш работен ден.
13. Как смятате да си намерите работа в Квебек и в коя област бихте искали да работите?
14. Знаете ли нещо за Квебек?(ето този въпрос чаках.Така се бях подковал от енциклопедията че им събрах очите и на нея и на преводачката, която впрочем до този въпрос на два пъти едва не заспа).
Ако ми позволите един съвет!Всички, които сте заявили високи нива на френски, научете колкото може повече за Квебек.Този въпрос задължително го задава.Повярвайте ми че, ако отговорите добре на него, ефектът е поразителен. Аз съм живият пример.
След повече от изчрпателният ми отговор, за нас интервюто приключи с шума издаващ принтера.Шум, който не сме предполагали, че може да предизвика толкова емоция и адреналин и чувство на щастие.На всички преминали успешно през ситото на мадам Стоянов -ЧЕСТИТО, а на тези на които им предстои – УСПЕХ, КУРАЖ И ГОРЕ ГЛАВАТА.
Това е от мен приятели.Дано съм Ви бил полезен с инфото.Вярно малко закъсняхме с информацията за което още веднъж се извиняваме, но пък дано сме ви помогнали поне малко.
Чао засега и НАЗДРАВЕ!
БЪДИ КАТО ОРЕЛА, КОЙТО СЕ РЕЕ ВИСОКО В НЕБЕТО!ОРЕЛЪТ НЕ МИСЛИ ЗА СВОЯ ПОЛЕТ, ТОЙ ПРОСТО ЗНАЕ, ЧЕ ЛЕТИ!
zarko
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 10:57 am
Местоположение: plovdiv\\\Montreal

Мнение от zarko »

здравейте miliS!НА САмОТО ИНТЕрВЮ лИ ВИ ДАДОХА ДОКУмЕНТ ЗА ПОВИШАВАНЕ НА ФрЕНСКИ?НА НАС САмО НИ КАЗАХА ДА чАКАмЕ ПИСмО.
Публикувай отговор