интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
valedessy
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 10:37 am
Местоположение: Toronto

Мнение от valedessy »

Дензел, браво!!!! Заслужена победа!!! :beer:
а сега по-спокойно - беж към Букурещ :D
DCS: 30/10/07, акюзе след 15д.
покана за интервю 1м3с преди интервюто
док. към Букурещ: 7/06/08, баркодове след 1м1д
покана за медицински след 23д
покана за визи след 3с (от направените медицински), върнати паспорти след 18д
Общо: 10м и 18д
ninka
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Дек 25, 2007 1:43 pm
Местоположение: София

Мнение от ninka »

Ние бяхме първи на 29.05 от 9ч,тя дойде в 9.10 и свършихме в 10.10.Бяхме посочили 8фр и 7англ и беше грешка,слава богу,не фатална! :)
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Браво на всички,за неуспялите САМО НАПРЕД ! За всички предстоящи успееееех :thumbsup:
Marten
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 12:38 am
Местоположение: British Columbia
Обратна връзка:

Мнение от Marten »

поздравления и от нас!Браво другари...Квебек ви зове:)
attilla
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 12:29 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от attilla »

Поздравления Дензел и от мен!
Я кажете, хора - къде мога да намеря инфо за тези ордери? Знам да и кажа, че трябва да се регистрирам като безработен в бюрото по труда в Квебек, но за ордерите.....
Аватар
Welder
Мнения: 396
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 4:35 am
Местоположение: на запад от рая

Мнение от Welder »

attilla написа:Я кажете, хора - къде мога да намеря инфо за тези ордери?
ЦЪК. :wink:
Не крадете! Правителството не обича конкуренцията!
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Мнение от hoyden »

Относно интервютата днес 30.05, имам информация, че двойките от 9.00 и 10.00ч са върнати. Едната от двойките е върната заради езика. Мисля, че не пишат във форума.
Искам да попитам хората, които са минали вече, дали са имали участъци от време, в които са работили, но не са били осигурявани и не са отбелязани, естествено в трудовите книжки. Какви отговори сте давали на този факт, ако е питала мадам ? ПИтам, защото мъжът ми работи от 17 годишен, обаче има такива дупки/ неосигурявани месеци/ в тр. книжка, че се е шашнал яко. А в действителност, човека си е работил.
Благодаря предварително.

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 5:43 pm, променено общо 1 път.
galmal_72
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 8:57 am
Местоположение: Toronto

Мнение от galmal_72 »

Ние май не се представихме много добре с френския и сега ще чакаме писмен отговор. Възможните варианти са два 1.-да ни дадат сертификата и 2.-да ни отложат с една година за доучаване на езика.
Dparo u TaHq

СТРАННО

Мнение от Dparo u TaHq »

Така или иначе като изискване за да се кандидатства по програмата за Емиграция -Квебек,не се изисква владеене на перфектно ниво Френски (едва ли не френска фиология).
Точкова система-добре.
Вписване на някакво ниво на френски-добре.
Учене на френски -добре.
Явяване на интервю,но в един момент се оказва,че нивото ти на френски е не до там добро,както е посочено в формулярите.
Ясно е,че някой си го пишем повече от реалното,но е сигурно че не ВСИЧКИ посочват повече от това,което владеят като език.
И какво става ??? Връщат за език!!!
НО нали никой не е казал перфектен език?
Нали при някой притеснението наделява над желанието за добро представяне.Някой наистина НЕумишлено просто не са "научили френския" достатъчно добре.....
НО ВСИЧКИ ние явявайки се на интервю учим френски.Някой по малко ,други повече,но всеки учи!!!
Това трябва да е достатъчно за испитващата и самата програма за Емиграция.Това трябва да е показно за точка Адаптивност.
И в края на краищата ЕЗИК СЕ УЧИ на местна почва-мисля това всички го знаем.

Мислейки върху тези неща,започвам да си изграждам мнение,че интервюто се основава на 2 неща -дали момичето е бременно и това дава предимство.И другото е - просто СИМПАТИЯ.

Това ме дразни,не се гледа реално на кандидатите.Хората са решили да оставят родители,братя и сестри,близки и приятели,...минало.
Това не е ли показно,че тези хора са сериозни.

Не знам,но малко е странно.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 5:42 pm, променено общо 1 път.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: СТРАННО

Мнение от becks »

Dparo u TaHq написа: И в края на краищата ЕЗИК СЕ УЧИ на местна почва-мисля това всички го знаем.
Надявай се ;) Това е някаква супер грешна представа. Език се учи като си седнеш на гъза. Няма значение дали си в БГ или в Канада.

Аз знам хора, които са от 10-15 г. тук и говорят английски на нивото на петокласник в БГ ;)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 5:41 pm, променено общо 1 път.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Идеята не беше след като изразя мнение да се получават каквито и да е спорове.Да кажем,че просто съм мислил на глас :)
Не искам да чета нещо от типа на "Батето" или "Хълмен"
Да сме живи и здрави :beer:
denzel
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: СТРАННО

Мнение от denzel »

becks написа:
Dparo u TaHq написа: И в края на краищата ЕЗИК СЕ УЧИ на местна почва-мисля това всички го знаем.
Надявай се ;) Това е някаква супер грешна представа. Език се учи като си седнеш на гъза. Няма значение дали си в БГ или в Канада.

Аз знам хора, които са от 10-15 г. тук и говорят английски на нивото на петокласник в БГ ;)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .Браво Beks!Приказката за гъза е вярна!
Dum spiro spero!
Публикувай отговор