Брак с Канадски гражданин ?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
tilora
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 1:50 pm

Брак с Канадски гражданин ?

Мнение от tilora »

Някой можели да ми каже каква е процедурата за заминаване ако сключа граждански брак в България с Канадски гражданин или да отида там с туристическа виза и там да се уженим но пак немие ясно там ако се уженим как ще остана моля някои ако знае да ми даде съвет благодаря предварително
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

Мнение от kokoscho »

Звучи ми логично да се ожените в България, след което да си поискаш визата, че и гражданството :)
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

tilora

Не можеш ли минеш сам/сама процедурата за Канада за да не разчиташ само на брака?
От човека който живее в БГ и се жени нищо не зависи. Зависи от желанието на човека от Канада да свърши някои неща за да стане заминаването на човека от БГ.
- да пусне документи че желае съпруга/ата да дойде в Канада
- да плати такса
- да има готовност да представи други документи, снимки, билети, паспорт с печати за пътуване няколко пъти до БГ за да изглеждат нещата сериозни.
- да има готовност да доказва на интервю с имиграциони служители че сватбата не е нагласена

Този който ще идва в Канада има само едно право да чака ( като престолонаследник трона ) нещата да станат в Канада и като станат да иде на интервю и да си вземе визата.:)
Ще отнеме почти толкова време колкото ако отговаряш сам/а на изискванията за легална имиграция в Канада и да кандидтстваш през Квебек.
Това има 2-ве предимства.
- Ще докажеш на себе си и на човека от Канада че не зависиш от него/ нея и че може да го направиш сам/а.
- Ако в период от 1-3 години се разделите може да останеш напълно законно в Канада без да се притесняваш какво ще каже или направи човека от Канада.
Има случаи в които човека от Канада обвинява идващия че единственото нещо което е искал е да дойде в Канада а сватбата е била само средство за идването и раздялата го доказва.
Има такива случаи и тогава изхода за идващия
е несигурен дали може да остане легално в Канада.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Re: Брак с Канадски гражданин ?

Мнение от Doktora »

tilora написа:Някой можели да ми каже каква е процедурата за заминаване ако сключа граждански брак в България с Канадски гражданин или да отида там с туристическа виза и там да се уженим но пак немие ясно там ако се уженим как ще остана моля някои ако знае да ми даде съвет благодаря предварително
Виж.................с тези Уженвания да не объркаш нещата както с правописа....... и то не случайно!
Веднъж може и да мине за неволна грешка,но два пъти в едно изречение вече говори много.
Успех в Уженванията!
Док.............
TROUBLEMAKER
sim
Мнения: 79
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 6:15 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от sim »

Уженване- Ужилване :lol: :beer:
Публикувай отговор