Илюзии или реалност

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

analgin написа:Браво Пумпи, моите поздравления продължавай в същия дух и успеха няма да те подмине.
ПП не им се връзвай на социалистите (преобладаващата част от форума) те толкова си могат и ТУК и в БЪЛГАРИЯ. Техните амбиции стигат до публисака, пицата и еврейските къщи. Те имат манталитета на имигранти и ще бъдат вечно такива независимо от всичко останало.
Това е абсолютно невярно изказване!!!
Тези дето ги описваш амбиции имат безкрайно много , а и претенции също!
Но ако иде реч за възможности .... :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Тези дето ги описваш амбиции имат безкрайно много , а и претенции също!
Но ако иде реч за възможности .... Laughing
Значи от това уравнение като оставим амбициите и махнем претенциите идва ред на възможностите. Но ако претенциите останат, те тогава се получава тази картинка:
социалистите (преобладаващата част от форума) те толкова си могат и ТУК и в БЪЛГАРИЯ. Техните амбиции стигат до публисака, пицата и еврейските къщи. Те имат манталитета на имигранти и ще бъдат вечно такива независимо от всичко останало.
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Пумпи ,доколкото си спомням в една друга тема на зададения ти въпрос защо се преместихте от канада в уса ти каза ,че в канада са ти почти минимални шансовете да приравниш ,а ти държиш да работиш като стоматолог.даде и конкретни отговори защо е почти невъзможно да бъдеш приет да учиш в канада ,които с точност не пмня ,но това беше твое мнение.та би ли могъл да ги кажеш точно кои са спънките защото както и ти сам виждаш има доста заинтерисовани български стоматолози решили да имигрират в канада и предполагам това би им било от полза.
извинявай за клюкарския ми въпрос ,но не разбирам какво те притеснява да запишеш 3 годишната програма в кебек която е на френски език ,когато ти си с френска гимназия ,което предполага ,че няма да си много затруднен с усвовяването на материята.
така де,като си казал А кажи и Б :wink:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

И аз съм любопитна да разбера как Юлиана, Радка и Димитър са станали зъболекари тук, т.е как са приравнили дипломите си и работят легално. Всъщност веднъж Ю. ми каза, че за това е било нужно да дадеш около 2000 долара за изпит (2 или 3 на брой изпита), да намериш човек, на който ще работиш (опитно зайче) и да се явиш пред Ордера. Другият вариант е отначало - 5 г. Не е ли по-лесно отколкото да минеш и през колеж и през преместване в друга държава ?
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Едно е да си зъболекър,
друго е да работиш законно в Квебек,
а трето и четвърто е да го направиш.
:lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

....
Последно промяна от pumpy на Пон Май 19, 2008 10:40 pm, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

....
Последно промяна от pumpy на Пон Май 19, 2008 10:42 pm, променено общо 2 пъти.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

мерсси Пумпи.предполагам ,че Мари66 също ще остане доволна от отговора ти и ще ме почерпи,задето и го издействах :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

poumpy написа:
Димитровски е минал изпит пред ODQ, който към днешна дата струва 15500 долара и се е преместил от Торонто в Монреал за да може да практикува
нещо не разбрах тука- значи е приравнил в Онтарио, обаче не му разрешават да бачка в Онтарио и е отишъл в Квебек?
:roll:
А и верно, ти защо не пробва тука, хем ти е близо, хем на английски, хем си е Канада?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

sasho71 написа:
poumpy написа:
Димитровски е минал изпит пред ODQ, който към днешна дата струва 15500 долара и се е преместил от Торонто в Монреал за да може да практикува
нещо не разбрах тука- значи е приравнил в Онтарио, обаче не му разрешават да бачка в Онтарио и е отишъл в Квебек?
:roll:
А и верно, ти защо не пробва тука, хем ти е близо, хем на английски, хем си е Канада?
не си разбрал ODQ stands for Ordre des Dentistes du Quebec - единствената провинция и единственият щат, в които все още е възможно да приравниш чужда диплома и да работиш само там са Кебек и Хавай. Затова и Д-р Димитровски се е преместил от Торонто в Монреал и щял живот там ще трябва да си остане...Преди 2000 година тази опция е съществувала и на други места, но хората са установили, че само с приравняване, тоест теория и практика на изпит, чуждите зъболекари не се доближават особено до ниеото на местните и са променили системата и сега трябва да се учи специална програма. Не може да влезеш от първи курс, както местните студенти, а трябва да се бориш за 1 място на френски в цял Кебек - Universite de Montreal или на английски ако има прекъснали студенти, съответно освобождават места и в McGill, за да влезеш от трети курс, но само ако има отпаднали местни, а ако няма - няма прием...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

да, сега разбрах вече. Явно преди 2000г е приравнил кой ли не, защото аз наистина не мога да си обясня какво е туй чудо- зъболекарски кабинети под път и над път тука, примамващи те с какви ли не отстъпки, само и само да взлезеш при тях. :?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Мнение от aligator »

Моята първа мечта също беше да емигрирам в Австралия,но се изискваше за да стане това първо да замина с някаква неимигрантска виза за Австралия,да изкарам там стаж като физиотерапевт в продължение на около 1 година,да взема няколко теоритични изпита,накрая да ми приравнят и признаят българската диплома,след това да се върна в България и чак тогава да започна процедура за емграция от България в Австралия,със признатата от тях вече диплома.А без тази призната диплома няма как да стане изобщо емиграцията в Австралия.Там въпроса с медицинските кадри и емиграцията е доста сложен.

Тъй като не се знаеше дали щяха да ми издадат неимигрантска виза струваща доста за българин пари,и тъй като не разполагахме с достатъчно пари за осъществяването на 1годишно обучение и стаж в Австралия,освен това трябваше да замина сам и да оставя дъщерята и жената в България и чак след всичките разходи и загубено време тепърва да започваме процедура за емиграция от България,която все пак не е сигурна и която в най-добрия случай родължава около 2,5 години.Е всичко това ни се стори множко за нашите възможности и затова се насочихме към Квебек.
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

poumpy написа: Не може да влезеш от първи курс, както местните студенти, а трябва да се бориш за 1 място на френски в цял Кебек - Universite de Montreal или на английски ако има прекъснали студенти, съответно освобождават места и в McGill, за да влезеш от трети курс, но само ако има отпаднали местни, а ако няма - няма прием...
пумпи, на стената в кабинета на Ю има диплома от Университета на Монреал, т.е. нея са я приели да учи там от 1-ви курс, сигурно преди 2000 г. Учила е 5 години и сега практикува. Мисля, че дипломата от УдМ не важи само в Квебек :roll: и ми се струва по-практично решение, но може би не в случая на жена ти, която иска да учи на английски език. Във всеки случай - успех ! Доста се трудите за което :thumbsup:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Пумпи,ами аз като ти прочетох статията ти ми се струва ,че тоя гостенин на майкати за някои работи е бил прав.Те и самите факти говорят.Излезе истина ,като ти е казал ,че никога няма да можеш да приравниш в Канада дипломата си на стоматолог и няма да можеш да работиш по специалноста си.Сам го каза ,че е невъзможно и го доказваш с преместването си в Денвър,което не е Канада,а колегите ти се интерисуват от имиграция в Канада и възможностите които тя им предлага ,а не УСА.Те и двете държави са на един континент ,но всяка е сама за себе си.Ние тук сме се събрали да говорим за Канада и когато кажем ,че нещо не става не го казваме на нови мераклии или мари66 за да се заяждаме ,а да ги информирам ,заради това ти благодаря още един път с полезното ти мнение ,въпреки ,че заглавието на статията ти от там и някои моменти звучат малко подвеждащи и хората могат да се объркат ,че мечтата ти се реализира в Канада ,а не УСА.
Все пак трябва да сме малко отговорни какво казваме за да няма излъгани камилчета после.представи си ,че съпругът на Мари66 случайно прочете статията ,но не се задълбочи в нея ,а няма и инфото,че ти приравняваш в УСА какво ще си каже човека.Ми при колегата който е в Канада става,а при мен що да не стане ,да не би да съм по прост и с по малко практика и опит и айде с куфарите в Канада да приравняваме ,нещо дето не става както и ти го каза.А като вземе тогава дебелата тояга кой ще е виновен ,ти дето се давш за пример или аз който открито ,макар и с риска да не бъда много долюбван им казвам истината в очите ,колкото и да им е неприятно. :wink:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

....
Последно промяна от pumpy на Пон Май 19, 2008 10:43 pm, променено общо 1 път.
Заключено