Шофьорска книжка в Онтарио

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Шофьорска книжка в Онтарио

Мнение от Venko »

и по-точно в Отава.
Здравейте хора:)
Искам да попитам има ли някой , който си е вадил скоро книжка в Онтарио и по-спецално в Отава. Питам , защото искам да разбера с какви документи е минал, тъй като аз си направих превод на книжката тук от лицензиран преводач, но ми искат и писмо от посолството за истиността на книжката или нещо от сорта, а документ от КАТ за стаж нямам , тъй като не можах да си го взема, щото нашите келеши казаха , че ще стане за 10 дни, а аз го пуснах един месец преди да тръгнем и не беше станал в деня преди заминаването и така, не е в мен...но и да беше , нямаше да е легализиран, а от всичко четено назад разбрах , че в посолството не го заверяват ако не е легализиран и....много тъпо, както винаги :shock:
А някъде назад Жени беше писала , че е минала само с превод от тукашен преводач, обаче в Торонто, но аз съм в Отава и предполагам трябва да е същото , нали все е Онтарио, и се чудя да не би да са се променили нещата.
Благодарско:)
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

При мен това беше преди 9 месеца!

Сега ЧУХ, т.е. не е изпитано от мен, че в посолството и в консулството имало ускорена 3 дневна процедура за не много пари за издаване на документ за достоверност на книжката или нещо подобно като удостоверението от КАТ.

Ако някой има нещо по-конкретно като инфо нека пише! :wink:
Magdalena
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 4:23 pm
Местоположение: Ottawa

Мнение от Magdalena »

Ние преди няколко седмици се занимавахме точно с това тук в Отава. Аз първо ходих в драйвинг центъра,за да разбера от тях точно какви документи искат и признават. Приятеля ми има удостоверение от КАТ, както и международна шофьорска книжка, но това на тях не им беше необходимо, искат само сертифициран превод от посолството. Специално наблягам на посолството, защото казаха, че друго не признават, ние имахме преводи. В посолството при условие, че той имаше удостоверение от КАТ и международна книжка, му изготвиха превода за 3 дни. С този превод той се яви на първия изпит, признаха му и шоф. стаж. Аз обаче имам само книжка, при което от посолството ми казаха, че ще се наложи да чакам за справка до Б-я, която отнема неизвестно време...служителката също ми поясни че е направила една справка февруари, на която още няма отг-р от Б-я (това беше началото на април). Ами това е...
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

otg

Мнение от kokoscho »

Отиваш на този сайт:
http://www.bgconsultor.com/

Гледаш дали има консулство в твоят град, ако не, ще се наложи да се отбиеш до най-близкото консулство :)
Гледаш за лицензиран преводач препоръчан от БГ (пааак наши хора :() Той ти го превежда, и ако е добричък, с малко допълнително доплащане ще се нагърби да ти закара шоф. книжката и превода и квото там е необходимо до консулството, да го проверят, подпечатат, след което воаля, си готов. Става сравнително бързо....т.е. по малко от 3 месеца :) Сумите не са големи, като за тукашните стандарти де, но както и да е. Промените които подочувам са че вече си длъжен да отидеш на место до консулството лице в лице за да ти ударят печата на въпросната попълнена декларацийка/молба или квото там му викат.
След което отиваш в първият център, показваш им документа, потвърждаваш че ДА, ЗНАЕШ че с този документ можеш само до ЖЕ2 да стигнеш (не фулл же), след което те се зарадват, и много много не му придирят :) Отиваш веднага на комповете, поиграваш си на електронните игрички няколко пъти, докато свикнеш :) След което вече се водиш ELIGIBLE за роад тест за ЖЕ-2 (след писменият изпит вече ще имаш ЖЕ-1, май за около 3 седмци ти го изкарват).
Книжката важи 5г. :)
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

Здравейте отново. Днес отивам до посолството да видим какво ще стане.
Благодаря ви за информацията:)
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

Значи отидох вчера и се оказа, че превода който си направих тук не могат да го заверят и ми снимаха книжката и международната книжка и ще ми ги преведат наново и ще ги заверят. Това е. Жената каза , че най-вероятно ще стане до понеделник и то защото имах международна книжка, ако я нямах трябваше да чакам повече време.
Поздрави и благодарности :D
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
Публикувай отговор